Çocuk doğurmak

Gamzelikiz1980

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
29 Temmuz 2022
11
7
26
Kızlar merhaba. Benim 1 tane oğlum var 3 yaşına girecek. Yoran bi çocuk uysal değil yani. Maddi durumumuzda eh işte yaklaşık ayda 6-7 bin giriyo eve. Ev kira değil beylikdüzünde oturuyorum. Sizce kardeşi olmalı mı? Bunun cevabını benim vermem lazım biliyorum ama karar veremiyorum. Mantığım asla diyor duygularım olmalı diyor mantığımın asla deme sebepleri - iğrenç bi devirde yaşıyoruz hergün yaşananları duyup gördükçe içim kalkıyor. Mantıken düşündüğün zamanda zaten böyle bir dünyaya çocuk getirmek akıl karı değil…- maddi durumun önemi şu son zamanlarda dahada ön plana çıkıyor. Sırf hobi olsun diye çocuk doğuran insanlar gibide olmak istemiyorum. Aslında düşündüğün zaman 4 çocuk çok değil bence çok ideal ama bu zamanda çok Hayalim hep 4-5 çocuğum olsundan yanaydı ama şu şartlar altında birdaha doğurursam mantıksızlık olur gibime geliyor. Yaşım 24 bu arada bazen amaan yaşa gençliğini gez toz çocukla gezmek hiç kolay olmuyo diyorum.. çok zor bir karar benim için fikirlerinizi bekliyorumm Sizce maddiyat olmadan çocuk büyütmek nasıl olur? Kira veriyo olsam eşimin aldığı para olduğu gibi kiraya giderdi oturduğum sitede kiralar 6 binden başlıyo . Ama evimiz kira değil arkadaşlar çoğu kirada çok şanslısın diyolar

Oğlunuza kardeş istemek en doğal düşünce olabilir:) yani henüz anne değilim ama şuan Bi imkanım olursa mutlaka kardeşi olsun isterim.
Daha paylaşımcı ve sorumluluk bilinciyle sosyal olarak yetisiyorlar. Ve ilerde biz yanlarında olamadigimizda onu benim kadar bir parça sevebilecek bir ailesi olsun diye düşünüyorum.

Ama ona maddiyat kadar psikolojik olarak ta yetebilir olmanız çok önemli. Oğlunuz yorucu bir çocuk diyorsunuz, o süreçte daha çok yıpranıp her ikisine de yetemeyeceginizi düşünüyorsanız bu çocuklarınıza haksızlık olur. Önce şuna karar vermelisiniz ben buna psikolojik ve metal açıdan yeterlimiyim:) sevgiler.

4 çocuk yazmışsınız orayı tam anlayamadım. 3 çocuğunuz var 4. Mü istiyorsunuz ?
Ama okuduğum zaman da sanırım 2.çocuk düşünüyorsunuz diye düşünüyırum.
Eğer 2.çocuğunuza da ilkindeki imkanları sunacak iseniz neden kardeşi olmasın.
Ama bu şartlar ve imkanlar zor…
Çocuklar iyi eğitim alabilecekse böyle de imkanlarınız var ise bence kardeş dünyadaki herşeyden daha güzel bir duygudur…
Bu arada herşey kira vermekle bitmiyor malesef
Umarım güzellikler sizinle olur

evet 2. Çocuğu düşünüyorum ama hayalim daha fazlası onu anlatmak istedim bizler maddi imkansızlıklarla büyüdük mesela 3 kardeştik herşeyimiz 4-4 lük değildi ama rahat büyüdük sokakta rahat oynardık bundan 10 yıl öncesine bakıyorum sokaklar bu kadar tehlikeli değildi bence insan dünyaya getirdiği çocuğa bir zarar gelecek diye korkuyo sonuçta

Çok haklısın.
Kaygılarında telaşlanmanda o kadar haklısın ki

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…