çocuk dayakla eğitilmez

asy-girl

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Ekim 2007
11
0
47
  • Bazı durumlarda çocuklar hatalı bir şey yaptıkları ve en önemlisi tekrarladığı zaman, anne ve babanın sessiz kalması, o yanlışı devam etmesine ,şeklinin değişmesine sebeb olacaktır.
bazende yersiz ve aşırı tepki göstermesi,çocuğun tutarsız şekilde cezalandırılması,ondaki sıkıntıyı artırmakta ve yeni davranış sorunlarının ortaya çıkmasına sebeb olmaktadır.Ayrıca devamlı kontrol altında tutulan gerginliğe itilen çocuklarda da aynı psikolojik sorunlar çıkmaktadır.

• [*]O yüzden lütfen çocuklarımıza ceza verirken biraz daha dikkatli olalım.
onlar bizim geleceğimiz:1hug::1hug::1hug::1hug:

Bende dayaga coook karsiyim bi kac defa bende tanik oldum cocugunu döverken bi kac kisinin icim asla kaldirmiyoo böyle durumlarda. Bazi kisler malesef dayakla terbiye olunduguna inaniyolar nasil böyle dunsunuyolar aklim ermiyo bi anne bana yavrusunu nasil döveerrr?

Çok güzel bir konu.a.s.
Ablamın bebeği 2,5 yaşında o kada yaramaz ki tahmin bile edemezsiniz. Tek çocuk ve tek torun olduğunun da farkında. Şımarıklığının bile haddi hesabı yok.
Ama benim yüzüm asıldı mı,kalbimin kırıldığını fark etti mi hemen uslu çocuk oluyor.
Dayak olayını Allahım düşman başına bile vermesin inşallah!

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…