cocugum olup olmadigini nasil anlayacagim ?

strawberrry

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Ekim 2011
64
9
merhaba arkadaslar. Ben 16 aydir ewliyim. we iliskiye korunmasiz olarak girioruz. (yani disari cekme olayi) ama korkuyorum yine de acaba hamile kalabilir miyim ya da hamile kalinilabiliyorsa benim cocugum olmuyor mu diye korkmaya basladim. dun esimle konusurken sakayla o da benim duusundugum gibi aklina geliormus falan. endiselenmeye basladm. esim her seferinde biliorum ben gitmior icine sperm dese de , acaba o anlamadan gidebilior mu ? anlamadim. korkmaya basladim. lutfen bilgi verin. cok tecrubesizim. korunma falan da korkutuyor beni. yurt disinda oldugum icin buraaki seyleri de acikcasi pek bilmiorum. zararlari neler falan.. off yaa:2::2: acaba cocugum olmuyor mu

Son düzenleme:
cnm çogu kişi geri çekilme ile korunuyıor bana sorarsan hamilelik için riskli bi korunma şekli..çünkü kuzenim iki kere geri çekilme yöntemini kulanırken hamile kaldı..
yalnız çocugunun olup olmuycagını tam anlamıyla ilişki yaşadıgında yani içeri boşalma oldugunda anlayabilirsin...

oncelikle cevap werdiginiz icin tesekkur ederim. biliorum riskli ama dedigim gibi bilmedigim icin baz seleri we daha sonucta hic hamile kalmadigim icin riskli korunma yontemlerini de denemek istemiorum. surada 1 bucuk 2 yil sonra cocuk dusunuorum. korkuorum. oyle de boyle de ... en iyisi esimin korunmasi olabilir. sonra cocuk olup olmama dusuncesi de beni yer durur 2 yila kadar. doktora basvurmam gerek sanirim.

çocuğunun olup olmadığını içine boşaldığında bile hemen anlayamayabilirsin..sonuçta bu hoop boşaldı hamileyim denebilcek bi olay değil belki sende hiçbi sorun yok ama hamile kalman belki aylar belki yıllar sürebilir yada hemende hamile kalabilirsin..yani kısacası ha deyince hamile kalınabiliyoda kalınamayabiliyoda..bunları kafana takarak kendini huzursuz etme..zamanı gelip çocuk istediğinizde ve denemelere başladığınızda eğer 1 yıl kadar bi süreyle çocuğun olmazsa o zmn düşünmeye başlayabilirsin..çünkü 1 yıl öncesinde tedaviyi gerekli görmeyebiliyo doktorlar..bnde pko hastasıyım yani yumurtalıklarımda kistler vardı snn gibi evlenmeden önce çok kafama takardım kesin çocuğum olmaz olsa bile tedaviyle olur fln diye hep düşünüyodum evlendikten 1 ay sonra hamile kaldm..ama görümcemin hiçbi sorunu yok doktorlara gitti hiçbişi çıkmadı ama 3 yıl sonra yeni hamile kaldı...

anladim canim ne demek istedigini. en mantiklisi denedigimde anlarim ama benim korunma yontemimde cogu kisi hamile kaliyormus bana 16 aydir bise olmadi. esim kendinden emin ama insanin aklina supheler gelio, ne kadar kuruntuluyum

anladim canim ne demek istedigini. en mantiklisi denedigimde anlarim ama benim korunma yontemimde cogu kisi hamile kaliyormus bana 16 aydir bise olmadi. esim kendinden emin ama insanin aklina supheler gelio, ne kadar kuruntuluyum

cnm demekki siz iyi korunmuşsunuz.:)) çoğu kişi bu yöntemle hamile kalıyosa bu yöntemi kullanmamalılar o zmn demekki beceremiyolar :)) boşu boşuna kuruntu yapma bebek için çalışmalara başladığınızda bile hemen olmayabilir..sn daha şimdiden karalar bağlarsan ohoo baştan bayrağı çekiyosun..dediğim gibi kısmet bu işler Allah ne zmn isterse o zmn veriyo yavruyu..biz ne yapsak boş..uyguladığımız şeyler sadece bahane sebep..ama sebebin sebebi var oda Allah..kafan rahat olsun..dua ette verceği zmn hayırlı sağlıklı bi evlat versin..bunu düşün

cnm bende aynı yöntemle korunuyorum. Bu ay adetimde gecikme oldu ama hamile değilim. Evet bu yöntemin az da olsa riski var ilişki sırasında erkekten gelen zevk suyunda az miktarda da olsa sperm bulnuyormuş malesef ve bu sıvının geldiğini erkek anlamıyor. Arada kontrol ederek anlayabilirsiniz ancak. Geri çekilme bi korunma yöntemi değil ama ben korunsam ilçlar iğneler beni mahfedio eşim kullanmamı istemiyor. Eşim korunsa ozman oda cinsellikten bişi anlamıyor boşalamıyor malesef tek çarem bu benimde.

aynen dedigin gibi hayatim. zaten bu yuzden bu yontemi tercih ediorum. bunyem fasla saglam degil zaten. aynen yukarda arkadaslarin dedigi gibi en iyisi . bekleyip gormek . ne zor isler:2: :) ama bu ekilde korunmak da cok riskli.

hayır tatlım sakın endişelenme ilk 2 ay bizde öle korunduk bende aynı senin gibi düşünmeye başladım acaba içeri gidiyoda benmi hamile kalmıyorum diye yok öle bişe korunmayı bıraktığımız an hamile kaldım korkutma kendini öle içeri sperm kaçsa bile çocuk olacak kadar kaçmaz zaten yarısından çoğu rahme ulaşmadan ölüyo o yüzden baya fazla sperm lazım o kadarcıkla hamile kalmaman normal yani endişe etme

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…