İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 2.Sınıfa Giden Velilerin Paylaşım Alanı :)))

Günaydın kızlarr,
Kimseler gelmemiş, nerdesiniz arkadaşlar?
Bayramımız güzel geçti çok şükür, Allah bir dahaki seneye de nasip eder inşallah.

Merhaba kızlar, herkese mutlu haftalar diliyorum.

Bayramımız güzel geçti. Gezdik eğlendik ve tabiki ders çalıştık. Detayları konuşuruz henüz kimsecikler gelmemiş.

Bugün tatil modunda başladım valla işe, ağzım kulaklarımda resmen daha bünye işe geldiğimizin farkında değil sanırım :))))

Ama masamın üstü fena yani şöyle bir toparlayayım da konuşalım gün içinde merak ediyorum sizler ne yaptınız?

Günaydın hepinize,iyi haftalar

Bizimde bayramımız çok güzel geçti bol bol gezdik eğlendik,çok ödevimiz yoktu hayat bilgisi atatürk konulu afiş hazırladık 1 fıkra ezberleyip deftere yazdık birde istiklal marşının 3.kıtası ezberlendi onun dışındakiler herzamanki gibi 3 er 4 er ileri ve geri sayma.

Bayramın 2.günü vıaland a gittik kızlar anormal bir kalabalık birşeye binmek için tam 1 saat kuyruk beklemek zorunda kaldık bide dünyanın parası bana göre boşuna verilmiş bir para ama benim kocamda çocuktan beter çocuk olduğu için hadi gidelim hadi gidelim mahvolduk ama yorgunluktan saatlerce kuyruk beklemekten bayılcaktım nerdeyse birde akşam üstü yağmur bastırdı tam olduk neyse olabildiğince hepsine binmeye çalıştık ders olsun böyle günlerde gidilmemesi gerekiyormuş...sonraki günlerdede istanbulda dolaştık güzeldi ama bana istanbul pek boşalmış gibi gelmedi açıkçası trafik yine full dü.

yeni katıldım aranıza benimde kızım 2.sınıfa gidiyor

hoşgeldin canım

fecmış bayramınızız kutluyorum arkadaslar

allah tekrarını nasip etsın.

bızde ödev yaptık bol bol...biliyorsunuz bızım ogretmen ödev vermeyı sevıyor.

bızım ödevimiz..

türkce
ünlü harfler
ünsüz harfler
eş anlamlı
zıt anlamlı kelimeler
parağraf ile ilgili soru cevaplama
eşsesli sesteş kelimeler konuları ile ilgili soru bankalarından sorular bulunup çözülecek

hayat bilgisi:
dini bayramlar
bayrak ve istiklal marşı
okula hazırlıkları
]konuları ile ilgili soru bankalarından sorular bulunup çözülecek
matematik:

deste
düzine
basamak değeri
örüntüler
sıra problemleri
sayıları sıraya koyma.
büyüktür
küçüktür]konuları ile ilgili soru bankalarından sorular bulunup çözülecek

ayrıca 2ler yazılarak ezberlenecek,2*1=2
2*2=4.... şeklinde

3 ler yazılacak ve ezberlenecek.3*1=3
3*2=6...... şeklinde

1 er 2 şer 3 er 4 er 5 er 6 şar 10 ar ileri ve geri ritmik deftere yazılacak

ayrıca 4 sayfa matematik ödev fotokopisi yapıldı

canım vailand kaç para ki

nasıl bir yer bir de

bizim ödevlerimiz çoktu ..öğretmen soru bankalarından çözülcek dedi.5 ayrı firmanın soru bankasını aldırmıştı..
5 soru bankasından da konu ile ilgili soruları çözdük..

9 günde 300 soru çözdü bizim oğlan ..ama çok sıkıldı.

kızlar bir de kayınpederimin midesi rahatsızdı 20 gündür.
biyopsi yapıldı .sonuçlar bugün çıokıyor

arkadaşlar,hangi yardımcı kaynakları kullanıyorsunuz?internetten baktığımda gözüme güvender-tudem-zambak-sınav yayınları çarptı.sizin tavsiyelerinizle alacaklarıma yön vermek isterim.

Biz öğretmenimizin tavsiyesi ile a1 setini kullanıyoruz canım zaten yeni aldık ve başladık. Başka kaynak incelemediğim içinde hiç karşılaştırma şansım olmadı. ama bizim öğretmen araştırdığını ve bir çok yardımcı kaynağa göre a1 in daha uygun olduğunu söylemişti.

Canım dediğin gibi siz yanlış zamanda gitmişsiniz. Biz eylül sonunda gitmiştik Cumartesi günü gittik. Eşim oğlum ve ben üçümüzdük ve inanılmaz eğlendik. Vialand bize çok yakın sürekli alışverişede gidiyoruz oğlum hala her gittiğimizde anne içeri gireliiiim der yani. Okullar tatil olduğunda tekrar gidicez kısmet olursa. Bence aldıkları parayı sonuna kadar hakediyorlar çünkü bütün gününü geçiriyorsun ve sınırsız :)))) Wiking ve hız treni mükemmeldi. Adalet kulesi ve 360 a deneyemedim. Yemedi yani :)))

Valla siz coşmuşsunuz yine :)))))

kızlar bir de kayınpederimin midesi rahatsızdı 20 gündür.
biyopsi yapıldı .sonuçlar bugün çıokıyor

Çok geçmiş olsun canım.

Bayram tatilinde ödev olarak öğretmenimiz yardımcı kitaplardan verdiği türkçe ve matematik ödevlerini yaptık. Türkçe yaklaşık 40 sayfa ve matematikte yaklaşık 15 sayfa kadar. Bugüne kadar işledikleri konularla ilgili çeşitlik etkinlik ve testlerden oluşan çalışmaları yaptık.

Ayrıca Türkçe ders kitabındaki Uyku saati metnini deftere yazdık.

Öğretmen tüm ders kitaplarının eksik sayfaları tamamlansın demiş ama bizde eksik yoktu pek bakmadık o tarafa :))

Bizimkide o bilgisayardan bu tablete vakit geçirdi dersleri bittikten sonra birde kitap okudu arada o kadar.vıaland kişi başı 55 tl çocuk 4-11 yaş 44 tl cnm eyüp tarafında.Şimdi tv lerdede reklemlerda çıkıyo ama bence gereksiz oraya o kadar para vermek.

vuuuuuuuuuuuu arkadaşım ne kaaa pahalı öyle...

reklamlarını izlemedim canım.billmiyorum o yüzden..

bugün akşam oluyor yine..bakalım evde ne ödevler var..
akşama görürüz...

hiç aramadım bakıcıyı da..küçük bakıcıyla kalıyor benim evde..uyuyordur gerçi bu saatte..

eve de iyi alışmışım yani 9 gün..

bayramda hiç bir yere çıkmadım..sadece ufaklık öğlen uykusundan uyandığı zaman saat 4 gibi düzce merkeze gezmeye gittik..çocukların isteklerini yerine getirdim..dondura yiyecek oyun park vs...

eşim bayramda 4 gün de çalıştı..hiç izin kullanmadı.yok böyle birşey ..

Hıım ama olsun dinlenmiş oldun ne güzel :)))

İnsan alışıyor evde olmaya değil mi?

Hoş evde de olsak iş bitmiyor o ayrı mevzu ama :))

Az önce aradım eve gelmiş kuzucuğum ama ateşi varmış babası gelip doktora götürecek. Sabahtan beri ne güzel geçiyodu zaman işlerle falan canım sıkıldı şimdi bir an önce akşam olsada gitsem yanına

kızlar kayınpederin sonuçları açıklanmış..biyopsi yapılmıştı aşağıda yazmıştım..malesef kötü hastalık.

slm bizim öğretmenimiz fazla ödev verme taraftarı olmadığı için bayramda sadece türkçe kitabındaki hacivat ile karagöz metnini yazdık.Bu arada bayram güzel geçti vielanda gidecektik ama eşim bayramda kalabalık olur diye gitmeyelim dedi oraya başka bir zaman havalar ısınınca diyeyim yani düşünüyoruz.Biz de müze ziyareti yaptık oğluşumuzuda alıp yerebatan sarnıcı na gittik.Giriş ücreti 5 tl biraz kuyruk vardı içeri girişte ama sıra çabuk geliyor oğluşum çok etkilendi,değişik geldi ona gitmediyseniz tavsiye ederim..

kızlar kayınpederin sonuçları açıklanmış..biyopsi yapılmıştı aşağıda yazmıştım..malesef kötü hastalık.

Tekrar çok geçmiş olsun canım. Nedir hastalığı? Allah şifa versin.

Vialanda bayramda gitmemekle iyi etmişsiniz. Bizde tekrar haziran ayında gideriz heralde. Yerebatan sarnıcını bende istiyorum oğlumla ama bi kısmet olmadı en kısa zamanda inşallah gideriz.

Biz kış sezonunda tiyatroyada gidiyoruz oğlumla çok seviyor eğlenceli oluyor. Bu yılki ilk biletlerimizi bugün aldım :)

canım mide kanseri..

http://www.kadinlarkulubu.com/onkoloji-kanser-turevleri/659923-mide-kanseri.html#post32333490

burda da yazdım.artık nereye yazdığımı karıştırdım arkadaşlar..buraya yazdım sanıyordum

Az önce aradım kuzucuğumu doktordan dönmüşler ilaçlarını içmiş.

Bende dünden eve geldiğinde yapması için ödev hazırlamıştım. Hasta diye hiç söylemedim.

Doktor ne dedi oğlum diyorum. Diyoki, hasta olduğum için televizyon izleyebilirmişim diyor :))))

İyi dedim ben gelene kadar izle ve dinlen dedim yatıyor şimdi miniğim.

Okul nasıl geçti dedim. İyi geçti çok güzel ödevler yaptım dedi ya ben bittim zaten :))))

canım gecmıs olsun

bızdede durumlar ıyı sukur odev konusunu hallettık sukurler olsun gelır gelmez hemen odevını yapıyor kendı basına ben sadece kontrolunu yapıyorum toplama ve cıkarmayı cok sevdı hemenkavradı

turkcede pragraflı sorularda takılıyor tam anlayamıyor ne sorulup ne cevap arandıgına oda ılerıdde olur ınsalalhhh:))

ıngılızcede renkler 20 ye kadar sayılar hayvanlar ve okul gereclerının adlarını ogrendı

carsamba gunude okudugu kıtaptan sınıfca sınavları var

çok iyi düşünmüşsünüz cnm biz gittik rezaletti kalabalıktan sıra beklemekten helak olduk bayramda böyle yerlere gidilmezmiş acı bir biçimde öğrendik

Çok geçmiş olsun cnm,çocuklar çiçek gibi birden soluyolar ama dirayetliler çabuk atlatıyolar.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…