İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 1.Sınıfa giden Velilerin paylaşım alanı :)))

selamlar... benim kızımda bu yıl 1. sınıfa başladı.. 24/05/2009 doğumlu.. şuan çok istekli ama inş sonradan bıkmaz.. biz geçen hafta ful boyama çizgi üstündengeçerek resim yapma yaptık.. daha dün başladık normal çizgilere.. ama sile sile nerdeyse fotokopimiz yırtılacaktı..çokda düzgün olmuyor .. ama öyle öyle alışacaklar umarım..Hepimize kolay gelsin inş..:)

Benim kizimda 6 mayis 2009 dogumlu bizde yarin e harfine gececegiz tavsiyem sildirmeyin cok yanlis olursa dogrusunu gosterip silin birde begendiginizi kalp veya yuvarlak icine alip ben bunu cok begendim eminim digerlerinide oyle yaparsin deyip cesaretlendirin silmeyin cok

nasıl gidiyor okul arkadaşlar.. ödevlerniniz çok oluyormu?bizim çok olmuyor şükür..en fazla 3 sayfa ama oda aalıklı satılarda.. deftere geçmedik henüz.. yardımcı kitapların üzerinden yada fotokopilerden gidiyoruz henüz..

Benim oglum bu sene 1. Sinifa basladi.

Ve ben iki haftada pert oldum.

Odev yapmayi sevmiyor, okulu seviyor. Yazmayi beceremefigi zaman sıkılıp bırakıyor. Cok fevri oldum ben ya. Bu sene nasil gececek bilmem ama sabrim simdiden bitti.
sakin olmalıyız.. benim kızımda 2 satı yapıyor yoruldum anne diyor.. ara veriyoruz.. başta güzel yapıp sonradan bozuyor.. siliyoruz beraber.. anne bu olmadı dimi diyor.. kendi istiyor silip yeniden yapmayı..ne yapalım zorda olsa alışacaklar..Okulu benim kızıımda çok seviyor.. şimdilik çok kötü değil ödev konusunda.. ama oyun çocuğu bunlar daha ne de olsa.. düzelcek işn..bende arada asabi oluyorum ama elimzide değil .. birden öfkelenebiliyor insan maalesef

Ya kizmayayim diyorum ama bende insanim dayanamiyorum sinirleniyorum. O ders yaparken diger oglumlada ugrasiyorum. 22 aylik. Ne abisine ne bana tat veriyor. Ona da masa sandalye kalem defter aldim, yine abisinin odevlerine daliyor. Kac aydir babasi gorev icabi ırak ta. Hem anne hem baba oldum. Cok zorlandim. Esim onumuzdeki hafta kesin dönüş uapacak belki bir nebze rahatlarim. Yoksa bakırköye yatmama ramak var.

Son düzenleme:
Sizinle hemen hemen aynı durumları ben 4 yıl önce yaşadım eşim vardiyalı çalışıyordu kızım 2 yaşındaydı çok zordu gerçekten , oyunlarla bak araba gidiyor hop tren gitti karşıya falan derken daha zevk alıyorlar. Şimdi kızım birinci sınıfa başladı oğlan yapmıycam deyip dikiliyordu kızda saatlerce hiç bir şey yapmadan oturuyor kendi kendine şarkılar söylüyor onunlada şarkılar söyleyerek ödevleri yapıyoruz. Geçen hafta sonu 24 sf çizgi çalışması vermiş öğretmen 2 gün boyunca uğraştık . Bu sene sonuna kadar sürüyor malesef

Ayni durumdayiz 2-3 fotokopi geliyor zevkle yapiyor ogretmenini cok sevdi ondan sanirim ama sinif cok kalabalik

24 sayfa çizgimi? Dumur oldum. Bizimki 2 sayfayi zor yapiyor. Sukredim ben

bende çok yoruldum bu iki haftada kızım beni bu zamana kadar hiç yormamıştı birinci sınıf gerçekten bizi zorluyor ödevler hiç umrunda degıl bu gün e harfine geçtiler aslında gayet guzel yapıyor ama hiç önemsemiyor bir sıra e çok güzel olyor diger sıra berbat yapıyor ben sinirlenmeye baslıyorum Allah kolaylık ve sabır versın inş

bırlesık e zor
tek e için sıze
once kuyrugu cızdırın sonrada yarım dıreksıyon gerı donun dıyın tabı bol bol gosterın onceden
dun aksam bızde teklı e yaptık bır sayfa
bugun l gecıcez

24 sayfa çizgimi? Dumur oldum. Bizimki 2 sayfayi zor yapiyor. Sukredim ben
Hafta içi bizimkide çok vermiyorda haftasonlarını biraz çoğalıyor ödevler biliyorum öğretmenide oğlumun öğretmenine verdim 4 yıl oğlum okudu şimdide kızım devam ediyor. Oğlan ne eziyet etmişti bana oturup ağladığımı hatırlıyorum. Kızdan umutluydum ya bakalım nasıl olacak şimdilik çok sıkıntı yok yapmıycam demiyor ama sıkılıyor çocuk bunlar gayet normal

Ayni durumdayiz 2-3 fotokopi geliyor zevkle yapiyor ogretmenini cok sevdi ondan sanirim ama sinif cok kalabalik
ya nazarmı oldu bilmiyorum.. dün yapmak istemedi.. zor yapamaya başladı benimki3 sayfaydı aralıklı oda..2 sayfayı zar zor söylene söylene yaptıo.. son sayfayı yarım yaptı..bugün etüt mekezinde yapacak..inş geçer bu durum.. yoksa oda bende hırpalanacağız..

Arkadaşlar link atamıyorum tlfdan.sizi topiğime de beklerim.2015-2016 ögretim yılında çocuğu 1.sınıfı okuyacak velilerin paylaşım alanı gibi bir adı var.tam hatırlayamadım şimdi.

Canim benim kiziminda bir gunu bir gune tutmuyor iki sayfa fitokopiyi molalarla yapiyiruz bugun 3 ve l harfini yazdibyarim sayfa ama zor zor cunku yapamiyorum diyor aslinda yapiyor bende yapiyorsun kizim cok guzel oluyior diyorum onlarin korkusu yapamama birde 1. Sininf icin bence etude gondermeyin yani saatlerce okulda olmasi cok sikici kactan kaca jadar egitim buzim 1den 6ya kadar ogretmenimiz birinci sinif icin bu kadar saat bile fazka diyor gerci bizde de sabah usteyen ozel hocanin etud merkezi var oraya oglene jadar gonderiyor ama genelde calisan anneker onlar

aynen benimki de dün gene zor yaptı ama bitirmedi.. canım okulda değil etütü.. özel etüt merkezi..bir nevi kreş gibi.. yemek yiyor.. ödevlerini yapıyor..oyun oynuyorlar.. sonra da okul saatinde servisle okula bırakıyorlar..okulda değil.. hep ders falan yapmıyor yani.. ödevlerini evde bitirse orada zeka oyunları falan oynuyorlar..satranç vs..birde anaokulundaki gibi faaliyetler resim vs yapıyorlar.. orayı seviyor zaten .. evde yapmak istemiyor.. yoruldu ellerim diyor..uykum var vs diyor..bende çok da zorlamak istemiyorum..Allah'tan öğretmenimiz çok ödev vermiyor..elbet zamanla düzelir diye umuyorum..

Biz biraz geriden geliyoruz galiba dün birleşik e yaptık. "çapraz yuvarla " diye diye bitirdik bir sayfayı Bu hafta sonu bakalım nasıl ödev gelecek.

Biz biraz geriden geliyoruz galiba dün birleşik e yaptık. "çapraz yuvarla " diye diye bitirdik bir sayfayı Bu hafta sonu bakalım nasıl ödev gelecek.
biz daha e ye bugün geçeceğiz.. biz baya yavaş gidiyoruz.. öğretmenimiz sınıfça ilerlemek istiyor.. 3-5 çocukla sınıfı götürmeyeceğim dedi bize.. tüm sınıfça ilerleyeceğiz dedi.. yavaş olsun da sağlıklı olsun diyoruz..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…