Aile Planlaması çoçuğa kadar halletmem gereken çok iş var en garanti doğum kontrolü hangisi?

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

grafez

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Aralık 2011
59
0
düğünüm temmuzda ama şimdiden düşünüyorum çocuk hiç düşünmüyorum (Allah'ım affet) ama kendime göre sebeplerim de var;
1. yaşım küçük
2. sorumluluk almak için hazır değilim
3. vızır vızır =(
4. olgun düşünemiyoruz daha nişanlımla çocuk gibiyiz
5. para biriktirmek lazım gençken
6. 25 yaş kuralım =)

doğ. kont. hapı alcam mecbur heralde yani temmuz 8 yada 10 adet başlangıcım 14 düğünüm tabi doktorla da konuşmak lazım.... kıl tüy olmasın zaten kıllıyım =( o çıkan kıllar sacımda cıksa bari sacım az :) 2-3 yıl kadar kullancam çok mu fazla zaman... :KK43::KK55::KK55::KK55::KK55::KK55::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:

canım ben evlendım hemen ılk geceden hamıle kaldım.sonra bebeğim alındı 5 aylıkken ardından 5ay sonra tekrar hemen hamıle kaldım şuanda doğum sancımı beklıyorum.gunumde gectı duşun evlılığımden bırşey anlamadım.ama bana gore saydıkların bahane gıbı.bunları dıyorum ama yınede olsun ısterım bebeğim.okuryordum bırde ama bebeğim için erteledım.bebek sevgısı bır başka onun yerını hıç brşey almaz.evlılığı guzelleştırıyor erkeğı eve bağlıyor ve cocuk olunca erkek sana daha cok bağlanıyor hamıleyken bıle farklı onu gectım bebek olunca senı o zaman evının hanımı olarak goruyor ondan oncesı hala annesı hanımı gıbı oluyor.ve sen 2-3 sene demışsın ben oyle kullanıpta sonra yumurtaları yağ bağşanan bır cok kışı tanıyorum.tek dedıkelrı keşke hıç korunmasaydık.onuda gectım sen korunacaksın normalde kadın doğum hapı kullanmak sakıncalı bırak bır kaç ay eşin korunsun hemen yapmayın ama 3ay sonra hemen yap dedım.sakın kaıdn doğum hapı kullanma yumurtalıklar yağ bağlanıyor.

Bebişlerr diyarıııı :-) bebegni nie aldrdn yaa? nasl kıydın :KK43:

aldırmadım canım nasıl kıyarım .ozurluydu ve yaşama yanşı yoktu en fazla 1 hafta dedıler ve ezıyet edersın dedıler o kadar kucuk bebek operasyon gecıremez dedıler.ve hamılelık ilerledıkce senınde hayatın rıske gırıyor dedıler.belınde kese vardı omırılık dışındaydı.

düğünüm temmuzda ama şimdiden düşünüyorum çocuk hiç düşünmüyorum (Allah'ım affet) ama kendime göre sebeplerim de var;
1. yaşım küçük
2. sorumluluk almak için hazır değilim
3. vızır vızır =(
4. olgun düşünemiyoruz daha nişanlımla çocuk gibiyiz
5. para biriktirmek lazım gençken
6. 25 yaş kuralım =)

doğ. kont. hapı alcam mecbur heralde yani temmuz 8 yada 10 adet başlangıcım 14 düğünüm tabi doktorla da konuşmak lazım.... kıl tüy olmasın zaten kıllıyım =( o çıkan kıllar sacımda cıksa bari sacım az :) 2-3 yıl kadar kullancam çok mu fazla zaman... :KK43::KK55::KK55::KK55::KK55::KK55::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:

yaşın kaç bilmiyorum ama çocuğunun olcağı garantisi de yok.hastanede 20 yaşında kızın tüp bebek raporu çıkarmak için geldiğine şahidim.inşallah doğru kararı verirsiniz hakkınızdan hayırlısı olsun.

bence bunlar bahane degil, gercekler!

cok haklisin bu listeyi halet tam emin olunca, isteyince, o olgunluga gelince, kendinizi hazir hisedip sorumlulugu almaya karar verince

Bebek yapin!

bende aynen senin gibi düsünüyorum, evliliginizin tadini cikartin, gezin tozun, askinizi yasayin, birbirinizi taniyin, evliliginiz otursun :)

tabiki en önemlisi allah nezaman nasip ederse ozaman olur:) ama bende böyle düsünüyorum..

hap kullanabilirsin dedigin gibi.. benimde bir cok tanidigim var hap kullandilar senelerdir sonra birakti hamile kaldi:)

tabiki haptan dolayi hemen hamile kalamayanlarda var dogru ama bence en güvenlisi hap..

yirtilir, bi anlik hata olur kayar mayar cikarirken ne bilim pezervatif pek saglam pabuc gibi gelmiyor bana..

tercih meselesi:)

Son düzenleme:
Annelik çoook ciddi birşey çok da güzel üstelik lakin sen yine de hazır olduğun zamanı bekle ve çok ta erteleme bence yine de:KK31:

aynen benim listemi yazmışsın:) ben de yaklaşık 2 yıldır kullanıyorum ve 1.5-2 yıl daha kullanmam gerekecek sanırım. çocuk ancak bütün şartlar uygun olunca mantıklı bence, hazırlıksız yakalanmak kötü

canım ben evlendım hemen ılk geceden hamıle kaldım.sonra bebeğim alındı 5 aylıkken ardından 5ay sonra tekrar hemen hamıle kaldım şuanda doğum sancımı beklıyorum.gunumde gectı duşun evlılığımden bırşey anlamadım.ama bana gore saydıkların bahane gıbı.bunları dıyorum ama yınede olsun ısterım bebeğim.okuryordum bırde ama bebeğim için erteledım.bebek sevgısı bır başka onun yerını hıç brşey almaz.evlılığı guzelleştırıyor erkeğı eve bağlıyor ve cocuk olunca erkek sana daha cok bağlanıyor hamıleyken bıle farklı onu gectım bebek olunca senı o zaman evının hanımı olarak goruyor ondan oncesı hala annesı hanımı gıbı oluyor.ve sen 2-3 sene demışsın ben oyle kullanıpta sonra yumurtaları yağ bağşanan bır cok kışı tanıyorum.tek dedıkelrı keşke hıç korunmasaydık.onuda gectım sen korunacaksın normalde kadın doğum hapı kullanmak sakıncalı bırak bır kaç ay eşin korunsun hemen yapmayın ama 3ay sonra hemen yap dedım.sakın kaıdn doğum hapı kullanma yumurtalıklar yağ bağlanıyor.

valla canım ben bebekleri özellikle de kız bebekleri çok severim ama hani psikoloji bi hazırlık yok bende bu evlilik kararında bile ilk önceleri tereddüt ettim ve sevdiğim isan için kabul ettim çünkü evlilik demek bizim çevrede cocuk demek :KK43: hayırlısı çok üzülmüşsündür ilk bebkten sonra inşallah dpğacak bebeğin nur topu gibi olur verdiğin bilgiler için teşekürler... =) bebeğini doğunca yerime öp =)

yaşın kaç bilmiyorum ama çocuğunun olcağı garantisi de yok.hastanede 20 yaşında kızın tüp bebek raporu çıkarmak için geldiğine şahidim.inşallah doğru kararı verirsiniz hakkınızdan hayırlısı olsun.

offf böle şeylere duyunca da ne yapsam diyorum üzülüyorum off offf :KK43: ama hamile kalınca da geri dönüş yok sonuçta o yüzden şimdiden düşünmek zorundayım

bence bunlar bahane degil, gercekler!

cok haklisin bu listeyi halet tam emin olunca, isteyince, o olgunluga gelince, kendinizi hazir hisedip sorumlulugu almaya karar verince

Bebek yapin!

bende aynen senin gibi düsünüyorum, evliliginizin tadini cikartin, gezin tozun, askinizi yasayin, birbirinizi taniyin, evliliginiz otursun :)

tabiki en önemlisi allah nezaman nasip ederse ozaman olur:) ama bende böyle düsünüyorum..

hap kullanabilirsin dedigin gibi.. benimde bir cok tanidigim var hap kullandilar senelerdir sonra birakti hamile kaldi:)

tabiki haptan dolayi hemen hamile kalamayanlarda var dogru ama bence en güvenlisi hap..

yirtilir, bi anlik hata olur kayar mayar cikarirken ne bilim pezervatif pek saglam pabuc gibi gelmiyor bana..

tercih meselesi:)

ya moralimi bi sen düzelttin sanırım sende benim gibi idealistsin hiç çocuk olmaması da kötü ama çocuk tam anlamıyla sorumluluk ocukvarsa en az beş yıl özel hayat aktivite hastalık halsizlik gibi kendine dair hiçbişey yok hep bebek ön planda hayata bir kere geliniyo hep duyuyorum 25 den önce bebek yapma diye 23 e girecem daha en azından 2 sene beklenmeli ... haptan hamile kalmmama meselesine gelince dizilerde filmlerde kadınlar yıllarca korunuyo bebek düşünüyolar öbürgün iki aylık hamile çıkıyolar :KK70: meditasyon gibi valla beyin gücü ile hamilelik :):) gercek hayatta da istekler böle hızlı olursa bi beş sne beklemeyi düşünüyorum :)))

arkadaşlar hepinize cok teşekkür ederim... gerçekten benim aklımda farklı lambalar yaktınız ... ama bebek ayrı bişey onu kabul ediyorum lkin psikoloji çok önemli ve birşeyi ben istemessem ondan hayat boyunca tat alamam ve pişmanlık yaşarım.... aşkının bitanesi arkadaşım seninle fikirlerimiz çok uyuşuyorrr :) umarım hayat istediğimiz gibi mantık doğrudunda şekillenir... =) diğer kulüp arkadaşlarım sizede sonsuz teşekkürler kararımı vermem konusunda bana yardımcı olduğunuz için...=)En Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYE:KK28::KK28::KK36::KK36::KK16::KK16::KK16::KK16::KK9::KK9:

X