Gebeliğe Hazırlık Cmv virüsü hakkında bilgisi olan var mı?

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Defne2133

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
31 Temmuz 2022
5
0
25
Merhabalar.
Ben 5 ay önce 7 aylık kızımı kaybettim, gebeliğim son aylarında cmv virüsüne yakalandım ve daha önce hiç gecirmedigim için kandan bebeğime de geçmişti. Doğduğunda gayet iyiydi sadece kalbinde kapanması gereken küçük bir delik vardı ama kapanmamıştı. Ve bir kaç saat sonra belirtileri görülmeye başladı sonra yavaş yavaş kötüleşti. Hiç kilo alamıyordu çok ishali vardı. Çok hastane gezdim hic kimse bir şey anlamadı 3 ayına kadar öyle acı çekti gün geçtikçe daha da kötüleşiyordu doktorlar da sürekli test yapıyordu en son belinden kan ve sıvı aldılar ve cmv pozitif ve bağışıklık sistemi yok dediler. genetik testler yaptılar hiç birinde de bir şey çıkmadı 4 ay adana Acıbadem hastanesinde kemik iliği transplantasyonda tedavi gördü ama nakil olmadan kızımı kaybettim ve ölüm belgesine de doğal ölüm yazmışlar di. Yani ne doktorlar ne de biz bir şey anlamadık. Daha önce böyle bir şey duyan veya karşılaşan var mı aranızda.?

Merhaba başınız sağolsun çok üzüldüm okuduğumda rabbim meleğinizi yanına almış dua etmekten başka bir çare yok Cmv virüsü herpes ailesine (uçuk) ait bir virüs eğer anne önceden bunu kapmışsa vücutta antikorlar oluyor bunu basit bir kan testiyle anlıyorlar cmv ıgg olarak bakılıyor bunun pozitif olması lazım ki vücutta antikor olsun ve bebeğe geçmesin.olduda hamilelikte kaptınız vücutta antikor olmadığı için plasenta yoluyla bebeğe geçiyor ve vücutta herhangi bir organda hasar bırakabiliyor.şu an sizde bu antikorlar var aslında insanların %90 ında cmv ıgg pozitif çıkarmış virüsü taşıdıkları için bundan sonraki hamileliğinizde bu sıkıntıyı yaşamanız daha düşük.benimde cmv ıgg pozitif cmv ıgm negatif çıktı yani vücutta virüs var fakat aktif değil doktorun sizi bilgilendirmesi gerekirdi benim tüp bebek olduğu için herşeye baktırdı doktorum ve bunun yanında birde genital herpesim var o da uçuk virüsü bu virüsler çok bulaşıcı ve tedaviside yok maalesef

Evet çok kötü Rabbim kimseye yaşatmasın
Böyle bir şeyin olacağı aklıma hiç gelmemişti kimsede hiç bilgilendirmedi. Daha önce geçirmediğim için bebeğime geçti

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…