Çizik ve Tüp bebek transferi

kubuslendiniz

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
13 Haziran 2023
5
3
29
Merhaba hanımlar, buralarda yeniyim. 2 senedir evliyim ve 2 senedir bebek istiyoruz. 1 sene olmayınca doktorlar vs derken rahim şekil bozukluğu var dendi, operasyon geçirdim. Hsg yaptırdım 1 tüpüm tıkalıymış diğeri açıkmış ama yine de olmadı. Ovulasyon vs kullandım olmadı. En son Tüp bebek yaptırdım 15 yumurtadan 9 tanesi 5. Güne kadar kaldı ve hepsi A kaliteydi. Ama 5 tanesini dondurmalarını istedim. Nerden bilebilirdim ki son 2 embriyoya kalacağını. 2 kere tranafer yaptırdım ilki tek embriyo, ikincisi çift ve yapıştırıcı da kullandı. İlki hiç tutmadı, ikincisi tuttu 17 gün sonra düşük yaşadım. Şimdi doktorum çizik atmak istiyor şansı arttırıyormuş özellikle benim gibi sebepsiz düşüklerde. Rahim duvarına tutunamayıp düştüğünü düşünüyorum. Son 2 embriyom kaldı. Öncesi çizik ve sonraki ay transfer düşünüyorum. Çok tedirginim. Önceden çizikten sonra transfer olan var mı? Bu durumları yaşayan var mı? Düşüncelerinizi merak ediyorum🙏

Merhaba hanımlar, buralarda yeniyim. 2 senedir evliyim ve 2 senedir bebek istiyoruz. 1 sene olmayınca doktorlar vs derken rahim şekil bozukluğu var dendi, operasyon geçirdim. Hsg yaptırdım 1 tüpüm tıkalıymış diğeri açıkmış ama yine de olmadı. Ovulasyon vs kullandım olmadı. En son Tüp bebek yaptırdım 15 yumurtadan 9 tanesi 5. Güne kadar kaldı ve hepsi A kaliteydi. Ama 5 tanesini dondurmalarını istedim. Nerden bilebilirdim ki son 2 embriyoya kalacağını. 2 kere tranafer yaptırdım ilki tek embriyo, ikincisi çift ve yapıştırıcı da kullandı. İlki hiç tutmadı, ikincisi tuttu 17 gün sonra düşük yaşadım. Şimdi doktorum çizik atmak istiyor şansı arttırıyormuş özellikle benim gibi sebepsiz düşüklerde. Rahim duvarına tutunamayıp düştüğünü düşünüyorum. Son 2 embriyom kaldı. Öncesi çizik ve sonraki ay transfer düşünüyorum. Çok tedirginim. Önceden çizikten sonra transfer olan var mı? Bu durumları yaşayan var mı? Düşüncelerinizi merak ediyorum🙏
Ben 2 kez çizik yaptırdım faydasını görmedim tutunmadı,şimdiki doktorum çiziğin pek faydası olmadığını söylüyor

Son embriyolarım tüm tuşlara basmak istiyorum içimde de kalmasın istiyorum sonradan keşke dememek için. Yapıştırıcı da kullanacağım. Gerisi nasip kısmet 🥺

Ben varım histereskopi yaptırdım . Şekil bozukluğu vs yok dendi . Çizik attım bıraktım dedi doktor hanım . Kalp atışını duymadık henüz . Bu hafta randevum var 🙏Benim dusuklerimin de bilimsel bir sebebi yok. Özellikle tüp bebek olanın kan sulandırıcı vs de kullanmıştım .En son embriyo anomalisi olabilir dendi . Silbastan tedavi gördüm ve embriyolara genetik test istendi . Ondan sonra da histereskopi oldum . Bilimin tüm önerdiklerini deniyorum acikcasi 🤷Çizik atılması tutunma şansını artırıyor diye biliyorum ben aslında düşüklerle ilgisini bilmiyordum. Doktor öyle dediyse öyledir. Güvenin.

Bende tüp bebek öncesi rahim içi yıkama ,çizik ,yapışıklık herşey yaptırıp öyle tüp bebek yaptırdım ama 3 aylıkken yine düşük yaptım kalbi durdu.daha ne yapılabilir ki anlamıyorum tutunması için.geriye embriyolar da sıkıntı var diye görünüyor

Keşif hsiterrskopisi yaptırdınız mı hiç? Rahimde perde ağ vs engel bir durum da tutunmaya engel olabilir. Bu esnada çizik de atabilirler.

Benim bahsettiğim perde, örümcek ağı tarzı yapılaşma rahmin anamolisi değil. Makalelerde engel olabileceğine dair bilgiler var diye biliyorum.
O kadar farazi konuşuyorsunuz ki “makalelerde var diye biliyorum”böyle söylyünce çok haklı ve doğru oluyorsunuz,sizin gibiler bilmedikleri tedaviler hakkında rastgele konuşup insanları yanlış yönlendiriyorlar,tüp bebek hakkında bir deneyiminiz yok hanımefendi hiç perde amaliyatı oldunuz mu,hiç çizik attırıp tüp bebek yaptırdınız mı HAYIR,bırakın deneyim şahibi insanlar konulsun,

O kadar farazi konuşuyorsunuz ki “makalelerde var diye biliyorum”böyle söylyünce çok haklı ve doğru oluyorsunuz,sizin gibiler bilmedikleri tedaviler hakkında rastgele konuşup insanları yanlış yönlendiriyorlar,tüp bebek hakkında bir deneyiminiz yok hanımefendi hiç perde amaliyatı oldunuz mu,hiç çizik attırıp tüp bebek yaptırdınız mı HAYIR,bırakın deneyim şahibi insanlar konulsun,
Ailem tıpçı hanfendi. Sizden daha tıbbi bilgiler içinde olduğum pek çok Dr görüşünde olduğum kesin. Siz kendi deneyiminizle milleti yönlendirmeyi bırakın bence. Ben kesin şöyledir demiyorum olabilir vs diye tavsiye ediyorum. Kime nasıl yorum yapacağımı size danışacak değilim. Bana yazılan her olumsuz şeye beğeni yapıyorsunuz 😂bir de burda yorumuma karışıyorsunuz! Size ne size! Hadi by bye

X