Salata Tarifi CipsLi Şehriye SaLatası-Resimli

Libyana

Allah var, Allah yâr...
Kayıtlı Üye
1 Haziran 2008
5.943
33
Arkadaşlar yapıımı oldukça basit ve tadı oldukça LEZZETLİ kola bir tarif..Uzun süredir yapıyorum;kendimce birkaç değişiklik yaptım..
benim gibi salatayı ağır yemeklere tercih edenler için çok hoş bir alternatif..Salata bölümündeki paylaşımlarımızı artıralım..;o)
Yapılışı:1/2 su bardağı şehriyeyi yaklaşık 1 çay kaşığı sıvı yağda hafif kahverengileşene dek kavurun.Diğer şehriyelerle birlikte kaynayan suya atıp 5 dk.kadar haşlayın (çok uzun süre haşlamamaya ve haşlarken arasıra karıştırmaya özen gösterin ki diriliğini kaybedip hamur olmasın).
Suyunu süzüp arzuya göre çeşitlendirdiğiniz malzemelerle karıştırın..NAr ekşisi sevmiyorsanız;limonla da harika oluyor -isterseniz yoğurt da eklemeyebilirsiniz..
Afiyet olsun :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Harika görünüyor. ellerine sağlık.

Öğrendiğim ilk salatalardan biri diyebilirim..hihoyyyt
Çok da kolay ve yapması da yemesi de keyiflicokacimcoookkaydirigubbakcemile3
Öğrenciyken okulda günler düzenlenir ya bazen herkes bişiler yapar (ya da annesine yaptırır:roflol:) öğretmenlerle erkek arkadaşlar götürür olan biz kızlara olur:roflol:
Neyse böyle bir günde cahil cesaretiyle bu salatadan ve pizza yapmıştım..
Nasıl güzel olmuştu şıp diye tabağın dibi gelmişti.
İnsan çok seviniyor ikram edince ve beğenilince..
Bu benim için hobi haline geldi....
kaydirigubbakcemile2
Demem o ki öğrenci arkadaşlar dahi deneyebilir;korkmayın yanizor diye..

Beğenilerinizi Göstermek İçin Teşekkür Butonunu Kullanınız.

Salata, malzemeden fakir, zamandan fakir öğrenci sofralarının dostudur. Teşekkür ederiz tarif için. a.s.

canim cekdi ya gece gececokacimcoook
cok lezzetli görünüyo cicim seni alan yasamis valla süpersina.s.
mutlaka denicemkaydirigubbakcemile3

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…