Cinsel ilişki sonrası aşırı yanma

Defnek12

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
28 Temmuz 2024
32
4
26
Selamlar
Cinsel ilişki sonrası aşırı yanma normalmi veya idrarda yanması başına gelen varmı bilgi lütfennnnn

Yeteri kadar ıslanmıyorsa tahriş olmuş olabilir , kayganlastırıcı kullanabilirsiniz .

Partnerine kişisel hijyenine daha çok dikkat etmesi gerektiğini söyle. Bir hastalıkbir enfeksiyon kapmış olabilirsin. Sistit de olabilir. Doktora gitmeden nedeni öğrenmek zor ama şimdiden bol su tüketin.

yani ilişki boyunca yeteri kadar ıslanmadıysanız tahriş olmuştur ya da enfeksiyon mantar tarzı hastalıklar da yanma yapıyor bu sürekli olan bir şeyse doktora gitmeniz daha sağlıklı

Selamlar
Cinsel ilişki sonrası aşırı yanma normalmi veya idrarda yanması başına gelen varmı bilgi lütfennnnn
Selam, normal bir durum değil enfesiyonla alakalı bir durum olabilir.
Benimde başıma geldi aldırış etmedim ilk başlarda sonra yanma giderek arttı akıntı oluştu doktor mantar dedi ona yönelik tedavi uygulandı fakat sonrasında idrarda yanma ve sık idrara çıkma olayım başladı.
Tekrar başka bir doktora gittiğim de ise enfeksiyon olduğu tespit edildi son bir yıldır uğraşıyorum şikayetiniz var ise ertelemeyin daha kötü oluyor.
Mutlaka kültür testi yaptırın.

Merhaba aynı sıkıntıyı yaşıyorum? 1 yıl çok uzun tedavi olmadınızmı?
Merhaba,
Evet çok uzun ama bende ki belirtiler bir anda olmadı önce mantar denildi ona yönelik tedavi uygulandı sonrasında enfeksiyon olduğu anlaşıldı şimdi ise sürekli özellikle eşimle birlikte olurken ve olduktan sonra idrarda yanma ve sık idrara çıkma sorunum başladı hala çözüm bulamadım.
Doktor arayışındayım , ne olduğunu bende anlayamıyorum enfeksiyon sonrası oldu ve geçmiyor.

Benim de idrar yolu enfeksiyonundan sonra vajinam hassaslaştı. İlişkiden sonra idrara çikinca vajinam da yanma oluyo. İdrar tahlilim temiz çikti en son idrar kültürde temiz. Enfeksiyon içiin fitil de kullandım ama geçmedi ne yapıcam bende bilmiyorum candida mantarı olabilir diye düşünüyorum. Bende vajinal kültür vermeyi düşünüyorum. Önceden böyle bişey yoktu 4 yıllık evliyim. İdrar yolu enfeksiyonu geçireli çekiyorum bunu 2 aydır.

X