El Sanatları Çiniden takılar

E

eylull85

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi eylull85
kermese yapacağım kitap ayraçları için çini desenleri ararken bunları buldum ve hoşuma gitti sizlerle paylaşmak istedim umarım beğenirsiniz

NETTEN ALINTIDIR...

Son düzenleyen: Moderatör:
  • Konu Sahibi eylull85
kolye süpermiş ama ben nerde bunu yaptıra bilirim şimdi bak aklıma takıldı şimdi

• Konu Sahibi eylull85
Harikalar yaaaa kermese getirecek misin kesin alıcammmm

• Konu Sahibi eylull85
arkadaşlar bu takıları ben yapmadım yapacağım kitap ayraçları için çini deseni ararken buldum nette. .a.s.

Son düzenleyen: Moderatör:
  • Konu Sahibi eylull85
arkadaşlar ben takı tasarım mezunuyum ve kütahyalıyım.kütahyada çok yaygın.çini üzerine kurs var bayanlar çiniden takı yapıyorlar hem meslek ediniyorlar hem de paralarını kazanıyorlar.bende yaptım.biraz uğraş gerektiriyor ama çok güzel şeyler yapılabiliyor.

• Konu Sahibi eylull85
ve bu konu da öğrenmek istediğiniz bir şey varsa paylaşabilirsiniz

• Konu Sahibi eylull85
selam relda, bende takı tasarımı ile uğraşıyorum. takı yapımında kullanılan çinilerden nasıl alabilirim. (küçük ve bonbeli olanlardan)

• Konu Sahibi eylull85
helin24 : takı tasarımı ile ilgilensence bu çinileri yapmak o kadar kolay değil. Çini öğrenen biri olarak şunu söyleyebilirim ki herhangi bir obje denemeden önce sırf iki ay mürekkep ve kağıt ile desen çalışması yapıyoruz elimizin alışması için. Ardından tabak kontürlerine geçtiğimizdede boya öğrenmeden uzunca bir süre sırf çizim yapıyorum. Bunun gibi bir kolye ucunu boyamak için en az 3 ay kursa gitmen lazım

• Konu Sahibi eylull85
ben üniversitede aldığım eğitimimden biliyorum..çini için gerçekten birz yetenek lazım..resim çizme gibi..bayılıyorum çiniye..bizede ilk olarak (şimdi adını hatırlayamıyorum) sert bir tabakaya yaptırmışlardı..ben zaten çizim boyama konusunda yetenekliim diye zorlanmadım..seviyorum bire ondan..
evimde kocaman çini tablolarım var..bir şöyle takı yapmadım..merak ettim bende:)takı yapmadım derken aklıma gelmedi bilmiorum die değil,büyük şeylerle uğraşmayı seviyorum o yüzden..ama güzelmiş o takılar..
bu arada KÜTAHYAlı arkadaşım çok şanslısın..tam yerindesin valla..bize yardımmm :)

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…