Sivilceli Ciltler Cilt takıntım

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
allah aşkına yapmayın ...
hamileyken asla kullanılmaması gereken içerikler var
Mutlaka zararları vardır ben hamilelik vs diye ayırmıyorum normal zaman dada hamile olmayan biri için zararlı doğal olmayan tüm ürünler. Ama ekstra hamilelikte özen gösterilmeli mi tartışılır.. herşeyi değiştirmek gerekir o zaman duş jeli bile kullanamayız, market şampuanı kullanamayız. Benim kullandığım vazgeçemediğim tek şey duş jeli ve roll on dur. Onun dışında zaten normal zamanda da doğal şampuan kullanırım. Doktorum bana sadece ilk 3 ay saç boyatma diye söylemişti, zaten saçlarımı boyatmıyorum kendi rengi. Onun dışında diş macunu bile doğal olmalı onu da değiştirmedim mesela.. bazıları çok takık bu konuda, ben önceki hamileliğimdede değiştirmedim, çok az bir kesimin yaptığını düşünüyorum zaten tüm bunları

aynen ... hiç riske girmeye değecek bir konu değil en iyisini yapmışsın , süreçte tabiri caizse kendimizi nadasa bırakmak gerek eğer kullanma ihtiyacı duyuyorsa hamile kişi dermotologa gitmek zorunda ...o söyler uygun içerikleri
Ya bence de her ürün derimizden girebilir bazıları sakıncalı bazıları değil. Ben çok kişiye sordum doktora mutlaka danışın dediler e cildim de aman sürmezsem fena olur rezil durumda değildi ara vermeyi uygun buldum. Zaten evdeydim ama şu zaman olsa sadece güneş kremi kullanıyor olurdum sanırım

Ben de sizin gibiydim yıllardır kullnıyorum hamileliğimde açılmamış ürünlerim vardı açılmışlari kullanmadim riske girmedim hicbir şey kullanmadim. Emzirmem 5 ay sürdü ondan sonra başladım yine tam gaz

Inststada hali hazırda bi hamile influencer var takip ediyorum o neler kullandığını postluyor story atıyor

Ben de Youtube'dan bakıyorum hamileler neler kullanmış diye, cildim çok hassas ama bazı ürünlere aşırı tepki veriyor ve hemen arkasında leke bırakan sivilcelerden çıkarıyor bu yüzden kullandığım ürünleri ve içerikleri yılların deneme yanılma ara ara cildimi daha da batırma yoluyla seçtim maalesef ve rutinimin dışına pek çıkamıyorum. Önerilen ürünler de daha önce denemediğim ürünler genellikle ve çekiniyorum açıkçası. Sanırım hamilelik durumunda ben de temiz içerikli bir güneş kremi ve nemlendirici dışında pek bir şey kullanmamayı tercih edeceğim artık yapacak bir şey yok.
Retinole başlama hayalim vardı normalde onu da erteledik mecburen. Bu süreçler başlayıp biterse var gücümle retinollere koşturacağım, açığı ancak kapatırım.:KK48:

Valla ben aynı devam. 😂cilt altından bebeğe geçip zarar vereceğini hiç düşünmüyorum

böyle söyleyen doktorlar da var evet, zamanı gelince ben de mutlaka doktoruma danışarak ilerlerim zaten ama içim rahat etsin diye yalın bir rutine döneceğim uygun ürünler bulamazsam bakalım kısmet, size de kolay doğumlar ve bebeğinizle sağlıklı uzun mutlu bir hayat dilerim :dua:

Ben de Youtube'dan bakıyorum hamileler neler kullanmış diye, cildim çok hassas ama bazı ürünlere aşırı tepki veriyor ve hemen arkasında leke bırakan sivilcelerden çıkarıyor bu yüzden kullandığım ürünleri ve içerikleri yılların deneme yanılma ara ara cildimi daha da batırma yoluyla seçtim maalesef ve rutinimin dışına pek çıkamıyorum. Önerilen ürünler de daha önce denemediğim ürünler genellikle ve çekiniyorum açıkçası. Sanırım hamilelik durumunda ben de temiz içerikli bir güneş kremi ve nemlendirici dışında pek bir şey kullanmamayı tercih edeceğim artık yapacak bir şey yok.
Retinole başlama hayalim vardı normalde onu da erteledik mecburen. Bu süreçler başlayıp biterse var gücümle retinollere koşturacağım, açığı ancak kapatırım.:KK48:
Inşallah gönlünüzce olsun tüm süreçler 😊😊 bende kışın ilk kez retinole başlayacağım inşallah

Kızlar geldim. Gecikme için kusura bakmayın. Öncelikle markalarla hiç bir bağlantım yok bunu belirteyim 😂

Cilt temizliği için kullandığım ürünler

La Roche posay effeclar mavi jel
La Roche possay effeclar yeşil jel
Günlük olarak ise misshanın bordo renkli ChogongJin yüz yıkama jeli. Stokta yok boşuna bakmayın.

Peeling için;

Missha Pure source rice mini peelingler
The purest solution AHA Fecial Peeling

Gelelim nemlendirme meselesine
Missha Super Aqua Ultra Hyaluron tüm seri. Bunu plaja giderken bile kullanıyorum. Müthiş nem veriyor ve cildi parlatıyor.

Makyaj
Missha M Perfect Cover Bb (Eski seri)
Missha M Bb Boomer
veya
Missha Strobeam Starter
Veya
Glow tone up rose pact

Önce cildimi nemlendirip bb kremi yüzüme nokta nokta sürüp sonra Strobeam starterı aynı sekilde nokta nokta sürüp yüzüme karıstırarak yediriyorum. Bb daha az Strobeam daha çok oluyor genelde ama ikisini de yetecek kadar kullanıyorum.Fazlası iyi durmuyor. Bazen daha fazla yansıma için glow tone up rose pact ile elmacık kemiklerimin üzerine hafif dokunuşlar yapıyorum.

Gözaltı için Kiehl's avokadolu göz kremini iyice yedirerek sürüyorum. Üzerine çok hafif olacak şekilde pıt pıt Skinfood salmon concealer ile geçiyorum. Bu hafif sürüldüğünde doğal duruyor. Zira kapatıcı kullanmayı sevmem.Tedavi özelliği de var.

Rimel olarak Mizon'un mor renkli rimelini kullanıyorum. Hem doğal duruyor hem de temizlerken çok kolay arınıyor.

Yanaklara Misshs A'PIEU Juicy-Pang Water Blusher Rd01 rengini çok hafif dokunduruyorum. Bu rengi dudaklarım için de kullanıyorum.

Göz makyajı yapacaksam favorim kirpik dibine çekilmiş incecik bir eyeliner oluyor inglot eyeliner ve fırçasından memnun kaldım.Normalde sadece rimel sürerim.

Şunları yaptığımda zaten cildim cam gibi duruyor. Fakat, ben pembe alt tonlu ve beyaz tenliyim. Bunu hesaba katın 💋

Yarın ürünlerin fotoğraflarını topluca eklerim.

X