Makyaj Ürünleri Cilt makyaji yapmayi ogrenmek istiyorum

Makyaj Ürünleri İçin Öneriler

bordelaise

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Temmuz 2013
261
9
KIZLAAAR cok sorum var. Hepsini burada sorayim en iyisi dedim. Simdi sorunum cilt makyaji. Kirmizi sivilce izlerim var benim kapaticilarla kapatiyorum bikac saatte kapanmamis gibi aciliyorlar. Yolda ne kadar sivilceli kadinlar goruyorum ama oyle nakyaj yapiyorlar ki benim cildimden kat kat iyi duruyor. Ben de makyaj yapmayi ogrenmek istiyorum. Lutfen bilen anlayan birileri yardim etsin..
Dedigim gibi ilk derdim kirmizi sivilce izleri. Sivilce tedavisi goruyorum cildim epey kuru. Kompakt urunleri daha iyi uygularim normalde ama bu kuruluk beni likit urunlere yoneltiyor. Orda da bende ip kopuyor. Elimle uygilasam beceremiyorum fircalarla denesem fondoteni siyiriyorum. Ben yesil bi kapaticiyle ustune misshanin bb kremlerinden uygulamayi dusundum kirmizi izler icin sizin fikriniz nedir? Nasil yapicam bu cilt makyajini ben :KK43:

önce ten rengine uygun bir fondoten seç loreal lumi magic yada max factor öneririm
yanınada fondoten süngerlerinden al magazadaki kızlar yardımcı olurlar
yüzünü güzelce yıka temizle nemlendiricini sür
cildin nemlendiriciyi emdikten sonra yaklaşık 5 10 dk falan
kırmızılıkların yoğun olduğu bölgelere kapatıcını uygula
ardından fondoteni elinin üstüne sık biraz süngerle ordan alıp yüzünün her yerine sür güzelce
eşit olmasına dikkat et.
pudra tavsiye etmiyorum cildim kuru demişsin. iyice pul pul gözükmesin.

cildindeki kızarıklıkları kapatması ve pürüzsüz bi görünüm vermesi için fondöten altına makyaj bazı kullanabilirsin, en ucuzundan en pahalısına birçok markada makyaj bazı artık mevcut. Fondotöende de yine kızarıklıkları kapatması ve homojen bi görünüm vermesi açısından kendi cilt tonundan yarım veya 1 ton koyu bi fondöten seçmelisin. Göz altların ve halen kapanmamış kızarıklıkların hala var ise güzel bir kapatıcı ile sadece o bölgelere tampon hareketle tamamen cildini pürüzsüz bi görünüme kavuşturabilirsin. Kapatıcı için yegane tavsiyem mac prolongwear...

cilt tedavisi görüyorsanız maalesef yapmamanızı öneririm,
çünkü tedaviyi olumsuz etkileyebilir :26:
yine de yapmak isterseniz, bitkisel fondoten ve kapatıcıları öneririm,
diğerleri sivilcelerinizi daha da fişekler
içeriklerine bakın tamamen bitkisel olsun

X