Cilt inceltmek üzerine...

huzunlubirkiz

Üye
Kayıtlı Üye
21 Şubat 2019
28
12
23
Merhaba arkadaşlar :) 1 yıl önce burun estetiği oldum ve kalın ciltli olduğumdan dolayı ödemlerim hala inmedi tam anlamıyla. İnternette tca peelingi gördüm. Cildi soyuyormuş. Bu sayede deri inceliyormuş. Deneyenler söylebilir mi cilt inceltip inceltmediğini ? Ya da sizin bildiğiniz yöntemler var mı ? Şimdiden sağ olun

Merhaba arkadaşlar :) 1 yıl önce burun estetiği oldum ve kalın ciltli olduğumdan dolayı ödemlerim hala inmedi tam anlamıyla. İnternette tca peelingi gördüm. Cildi soyuyormuş. Bu sayede deri inceliyormuş. Deneyenler söylebilir mi cilt inceltip inceltmediğini ? Ya da sizin bildiğiniz yöntemler var mı ? Şimdiden sağ olun

Ay yok artık burnun kalın derili olmaması bambaşka şey TCA bambaşka şey. Benim burnum da kalın deriliydi ve ödemlerimin inmesi zaman aldı ameliyattan sonra. Zaman verin yani lütfen. Kaldı ki ince deri zaten yaşlanınca olacak sarkıp kırışmalar da bu kolajen azalmasından ötürü. Doktorunuza bi danışın da o yorum yapsın asıl:)

Ben bu tarz bir yazıya internette rastlamıştım. Hem doğruluğundan emin değilim hem de zarar verip vermeyeceğinden sonuçta asit. Doktorum, yağlı cildim ve hafif sivilcelerimi gördüğünden roacuttane kullanırsam burun ucumdaki ödemin ineceğini (deriyi incelttiğinden dolayı) söyledi. En düşük doz kullansan yeterli olur diyor. Valla bilmiyorum ya zamana bırakacağım ya da roacuttane başlayacağım. İlaç başlamaya da pek sıcak değilim aslında :/ Sizin ödemleriniz ne kadar zamanda tamamıyla indi ?

Ben bu tarz bir yazıya internette rastlamıştım. Hem doğruluğundan emin değilim hem de zarar verip vermeyeceğinden sonuçta asit. Doktorum, yağlı cildim ve hafif sivilcelerimi gördüğünden roacuttane kullanırsam burun ucumdaki ödemin ineceğini (deriyi incelttiğinden dolayı) söyledi. En düşük doz kullansan yeterli olur diyor. Valla bilmiyorum ya zamana bırakacağım ya da roacuttane başlayacağım. İlaç başlamaya da pek sıcak değilim aslında :/ Sizin ödemleriniz ne kadar zamanda tamamıyla indi ?

O ilaç başlı başına bi dert. Çok büyük zararlar bırakıyor. Yani kararını akıllıca bulmadım. 2 yıl içinde zaten normale dönersin. Ben tam hatırlamıyorum zamanla indi.

Tca nın veya reouctane nın burun yada deri inceltmeyle bir ilgisi yok. Her ikisi de İnceltmiyor mevcut deriyi soyup yerine yeni deri oluşumunu tetikliyor.tca 40 lık kullandım. Zor ve gergin bir süreç. şuan 5.gündeyim soyulmalar başladı.Ayrıca reouctane kullanmak gerçekten çok iyi düşünülüp karar verilecek bir şey riskleri de eziyeti de çok fazla. Ben 8 ay kullandım burun kemiğine kadar hassaslaşıyor vücut. O yüzden Dr uygun görmedikçe ve çok mecbur kalmadıkça kullanılmamalı.

tca cildimi mahvetti. cildin incelmesi iyi bir şey değil. ürünlere makyaja karşı daha hassas olur cildiniz. bahar vakti çıkan güneşte bile kalıcı güneş lekeleriniz olur. cilt bariyerimi düzeltip cildimi kalınlaştırana kadar yıllar harcadım. normal sivilcelerim bile iz bırakarak gitti. dermatolog önermedikçe kimyasal soyma dermaroller vs işlemlerden uzak durun

X