Cilt İçin PRP Yaptıran Tecrübeleri

Mandalinas

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Şubat 2016
169
63
37
Merhaba,

Ben 1 Temmuzda yüzüme PRP yaptırdım. İlk hafta biraz soyulma oldu ama hiçbir değişiklik göremedim.Beklentilerim lekeler, göz altı morlukları ve kaz ayağı kırışıklıklarının bir nebzede olsa hafiflemesi. Belki ilk seans olmasından fazla bir değişim olmadı ama doktorumun asistanı beklentilerimi yükseltmişti. ' ilk seferde bile insanlar farkedecek, ne yaptırdığınızı soracaklar, ışıl ışıl parlayacaksınız' gibi şeyler söyledi. Merak ediyorum yaptırıpta memnun kalan var mı? yoksa zararın neresinden dönersem kardır deyip 2. seansa boşuna para vermeyeyim mi?

ben ilk seansta fazla etki görmemiştim ama sonradan cildi ışıldatıyor birde cilt yapısına bağlı kesinlikle herkeste hemen etki göstermiyor gittiğiniz yerde önemli tabi hangi malzeme kullandığı felan

öncelikle teşekkür ederim. 2. seansımıda yaptırdım ama yine değişen birşey olmadı şimdi evde kendim kimyasal peeling yapmaya başladım. cildim soyulma aşamasında sanırım daha etkili olacak.

sizin sanırım cilt lekeleriniz ve kırışıklar var.. ben prp 3 seans yaptırdım. prp'nin asıl amacı cildi dirileştirip canlı tutmaktır. kırışıklıkları gidermez. leke olan yerlere yapıldığında hafifletir. prpr cilt kalitesini arttırır.. botoks ve kimyasal peeling yani tca öneirim.ben % 15 tca yaptım ve lekelrim baya geçti. prpr ise cildi diri tutan nasıl anlatayım cilt tazeler ama kırışıklık geçirmez.. prp'yi keyfi yaptırmak en mantıklısı tedavi amaçlı maliyetli olur çünkü baya bir seans yapılmalı bence :)

M mellt Cildimde ton farkı var. Asıl amacım farkı gidermekti. İlk önce kimyasal peeling için randevu alacaktım ama asistan prp ye yönlendirip o kadar beklentimi yükseltti ki bende mucizevi birşey sanıp başladım. Ayrıca doktorumda 2 seansın bana yeteceğini fazlasının gerek olmadığını söylemişti. bende 2 seans maliyetinin altından kalkabilirim diye düşünüp başladım. Aynı anda göğüs, burun ve ben aldırma ameliyatıda olduğum için bütçem fazlasına müsade edemezdi. Etmedi de zaten :) bende araştırıp dedğiniz gibi %15'lik tca ya başladım. Evde kendim yapıyorum ve inanın prpden aldğım etkinin aynısını evde neredeyse sıfır maliyetle tca'dan alıyorum. Yani prpye kıyasla sıfır maliyet :) ama onda da başka bir problem oluşuyor sanırım. Dün farkettim burun kenarlarımda ufak ufak kılcal damarlarım çatlamış. Bilginiz var mı? Tca'dan mı kaynaklanıyor?

Mandalinas Mandalinas PRP tek başına yeterli olmaz bence de yanlış yönlendirmişler.Ben o kadar meraklıyım ki bu konulara çok araştırıyorum tüm tedavileri. Bana prp çok mantıklı gelmiyor, onun yerine mezoterapiler daha etkili. Benim cildim problemli değil ama düzenli olarak mezoterapi yaptırıyorum. Vitamin, mineral ve hyaluronik asit takviyesi oluyor cilde. Lekeler için yine lekeye yönelik tedavi araştırın bence. Kimyasal peeling cildiniz ince ve hassas bir ciltse iyi gelmez.Kılcal damarlarınız ondan çatlamıştır muhtemelen.

Bende çok araştırdım. en son kimyasal peeling'e karar verdim. Kılcal damar için bilir kişiye sorduğumda tca'nın damarla ilgisi yok dedi. burun ameliyatı olmuştum muhtemelen ondan kaynaklanıyor. Devam edicm. Siz tca'yı kaç seans yapmıştınız?

Dermaroller tedavisi de çok iyi geliyor lekelere diye duydum.Hem de cilt kalitesini artırıyor.Soyma işlemleri cildi incelttiği için ben hep çekinerek yaklaşıyorum nedense..

evet aslında düşününce mantıklı. dermarolleride araştırdım aslında evde de yapılabilir birşey. Detaylı bilgim yok ama cihazı satılıyordu alışveriş sitelerinde. Araştırmaya başlıyorum şimdi :)

Benim bir arkadaşımda ciddi güneş lekeleri vardı, dermaroller tedavisi yaptırdı 8 seans. Lekeleri tamamen geçti, cildi çok mattı, tedaviden sonra çok canlı ve parlak bir cildi oldu. O yüzden gerçekten etkili bir tedavi. Ama benim bildiğim kadarıyla dermaroller ile birlikte kullanılan serum çok önemli. Cilde verilen ürünü kanallar açıldığı için direk içeri alıyor.Bence deneyin önümüz kış, yaza kadar vaktiniz var :)

ben evde dermaroller yapıyorum evde kendim gayet memnunum.. prp de yaptırdım ama işlerimden dolayı devam edememdim ama ondan da memnun kaldım. bence siz kendinize düzenli bir cilt bakım programı çıkartın.. mesela hafta 2 gün dermaroller günü seç. 6 ay da 1 yeterli ( ki gerek yoksa tca artık yapma ) lekeleri hafifletse dahi yeter fazla tca iyi değil.
bunları evde yaparsın doktora da ya prp ya da mezoterapi için gidersin o da yılda 2 kez yeter sanırım.. ben böyle yapıyorum. dermaroler için ürünlerimi internetten alıyorum saf hyorulonik asit kullanıyorum, bepanthene kullanıyorum inanılmaz parlıyo cildim tavsiy eederim ama 1 yılda sonuç alırsınız. İnşallah sorunlarından kurtulursun :))

ben evde dermaroller yapıyorum evde kendim gayet memnunum.. prp de yaptırdım ama işlerimden dolayı devam edememdim ama ondan da memnun kaldım. bence siz kendinize düzenli bir cilt bakım programı çıkartın.. mesela hafta 2 gün dermaroller günü seç. 6 ay da 1 yeterli ( ki gerek yoksa tca artık yapma ) lekeleri hafifletse dahi yeter fazla tca iyi değil.
bunları evde yaparsın doktora da ya prp ya da mezoterapi için gidersin o da yılda 2 kez yeter sanırım.. ben böyle yapıyorum. dermaroler için ürünlerimi internetten alıyorum saf hyorulonik asit kullanıyorum, bepanthene kullanıyorum inanılmaz parlıyo cildim tavsiy eederim ama 1 yılda sonuç alırsınız. İnşallah sorunlarından kurtulursun :))

Tcayı hem vücuduma hem cildime yapıyorum. Prpnin daha sağlıklı olduğunu düşünüyorum ama onada ciddi bütçe gerekli. Dermoroler için tavsiye edeceğiniz bir set var mı? Reklam olmasın diye msj da atabilirsiniz

PRP yaptıracaksanız da hyaluronik asitli olan çeşidi var onu yaptırın bence daha etkili.Kendi kanınızı alıyorlar, onu hyaluronik asitle karıştırıp veriyorlar cilde. Hyaluronik asit bence mucizevi bir şey cilt için krem alırken bile hyaluronik asit içerikli olanını tercih ediyorum, cildim pırıl pırıl oluyor herkese tavsiye ederim.

PRP yaptıracaksanız da hyaluronik asitli olan çeşidi var onu yaptırın bence daha etkili.Kendi kanınızı alıyorlar, onu hyaluronik asitle karıştırıp veriyorlar cilde. Hyaluronik asit bence mucizevi bir şey cilt için krem alırken bile hyaluronik asit içerikli olanını tercih ediyorum, cildim pırıl pırıl oluyor herkese tavsiye ederim.

Prp yaptırdım ama bahsettiğiniz asit hakkında bilgim yoktu. Muhtemelen kullanılmadı. Hyaluronik asit içerikli kremleri araştıracağım. Teşekkürler

Ben de yaptırmıştım prp fraksiyonel lazerle birlikte ilk başta hiç memnun kalmamıştım ama etkisini çok sonra gördüm bence yapılmalı

Rica ederim hyaluronik asit gercekten inanılmaz etkili, kremleri araştırın biraz pahalı ama verdiğiniz paraya değiyor.
merhaba arkadaşlar benim cildimde kilo verdiğim için sarkma vardı göz altlarım morarmıştı prp yaptırdım süper oldu lekelerede LR'nin ürünlerini kullanıyorum süper leke falan kalmadı hatta bu sene prp yaptırmadım LR'nin ANTİ-AGE Zeitgard 2 'yi aldım 15 günde cildim toparlandı zeitgard 1'i alıcam kısmet olursa muhteşem ürünler isterseniz internetten LR yazıp inceleyin gerekirse bana dönüş yapabilirsiniz. Ameliyat falan yazık bunlar ameliyatsız çözümler yinede siz bilirsiniz saygılarımla

X