Anti-Aging Cildine iyi bakmış yaşını göstermeyenlerden tavsiye istiyorum

Anti-Aging - Sağlıklı Yaşam ve Yaşlanma

Patidostu

Çok pati az insan çok huzur
Kayıtlı Üye
16 Eylül 2017
7.412
13.746
Genetik diyenler bi uzak dursun.23 yaşındayım sorunlu bir cildim var.Temizleyici+nemlendirici+günes kremi bazende tonik kullanıyorum yetmediginin farkindayim. Piyasa da olan ürünlere mi yöneliyorsunuz yoksa daha çok kendin yap taraftarı misiniz ? Mesela göz kremleri yerine hindistan ceviz yagi mi kullanmaliyim,peelingimi kendim mi hazirlamaliyim

Cok komik bi tarifle sivilcelerden kurtum diger urunlere bosuna para vermisim. Bunu sizde deneyerek ogrenebilirsiniz

Cok komik bi tarifle sivilcelerden kurtum diger urunlere bosuna para vermisim. Bunu sizde deneyerek ogrenebilirsiniz
Sivilce sorunum pek yok ama teşekkür ederim :) sadece izleri var onlar da rahatsiz etmiyor :) Siyah nokta ve alerji sorunum var.Bir sabah kalktigimda yüzümde bissürü kabarcık olabiliyor

Beyaz tenli,Kuru ve hassas bi cildim var ve gunese karsida allerjim.. oyle herseyi kullanamiyorum.. yan etki olarak cildimde kizariklik,sivilce veya beyaz koksuz ciliz tuycuklere sebep olabiliyorlar..bu sebeple her daim dogalliktan veya bana uygun oldugunu anladigim urunleri evde stok yapmaya basladim :) liseye giderken akne tedavisi gordum 8 ay sonuc yuzum mayin tarlasi gibi mi desem kostebek yuvasi gibi mi yani oyle fenaydi.. bol bol kizarmis tavuk derisi (e vit bakimindan cok zengin),badem vs ve cvit bak zengin gidalari tukettim.. sifali su hamamin cok faydasini gordum..acikcasi bakimsizd im haftada 1 veya hamam sonrasi yuzume nemlendirici suren biriydim dugun disinda hic makyaj yapmadim . 30 yasinda yesil kil maskesini 2 haftada bir yapiyordum.s imdi 35 yasindayim yesil kil ve beyaz kili 1 hafta arayla kullaniyorum..yesil olani siyah noktalarim yag bezelerim icin limon suyuyla harc yapiyom..bazen gul suyu,bazen maden suyu icine bi kac damla nar yagi veya kayidi cekirdegi yagi,kirmizi kantaron yagi vs bunlardan birini katiyorum ,gun bou cok su icerim..

lütfen market ürünlerinden kaç. loreal garnier vs aklına ne gelirse. onun yerine cosmed, body shop, ordinary gibi markalara yönel. instagramda sosyaleczacı ve eczabakım gibi hesaplar var. orda cildine uygun önerilen ürünleri alabilirsin.

cilt bakımında en önemli şey sürekliliktir. bi kremi bitirdin diye cildin hemen toparlanmaz. leke tedavisi vs amaçlıyorsan 3 ayda sonuç alırsın ama kullandığın hiç bir şey seni gençleştirmez, sadece düzenli kullanımda senin için yaşlanmanı minimuma indirir. ben mesela 2 yıldır neredeyse aynı görünüyorum (minimal dolgu ve botoks etkisi de var tabi)

bir rutinin olsun. ben asla makyajsız uyumam mesela. güneş kremsiz çıkmam ve içeriği temiz olmalı nivea falan değil.

gece başucumda su olur en az 5 kez su içerim. bu alışkanlığı son 5 yılda falan edindim.

sakın cildine yağ kullanma. o hatayı ben uzun süre yaptım. fungal aknem olduğu için resmen mantarı beslemişim ve cildimi mahvetmişim. hele de göz gibi ince derili hassas bölgeye yağ çok ağır kaçar.

şu an en büyük problemim sigara. ne dolgu ne kremler malesef sigara içtikten sonra uzun vadeli sonuç vermez. verim alamıyorum o yüzden yaptıklarımdan o kadar. şimdilik gencim bunu tolore edebilir vücüdum ama 35ten sonra yaptığım hiç bir şey işe yaramayacak.

Ben cildime la rocha posayın ürünlerini kullaniyorum günes kremi temizleyici jel ve nemlendirici.Vücuduma da bebe yagi sür8yorum. tonik yerine lavanta suyu peeling yerine de haftada bir kahve sürüyorum. Ama göz maskesi ve kremi konusunda kararsizim.Kimileri hindistan cevizi yagı sür diyor

Hayir asla goz bolgesine yag surmeyin kaliteli marka serum kullanin yeter goz bolgesinde bakima cok girmemek lazim nemlendirmek disinda cok hassas cunku ters etki yaratması daha olasi

Hangi markayı tavsiye edersiniz 50 lira alti

ZİAJA serum (gözaltına da serumlar kullanılabiliyor çoğunlukla çünkü ince yapıya sahip)
cosmed marka cilt ürünleri bazen indirimle 50 tl altına iniyor
mizon marka göz kremi (50-60 tl civarı)
size tavsiyem gardropsta göz altı için krem kovalayın. ben 500 liralık serumu ordan 50 tlye aldığımı biliyorum. arkadaşım da 30 ml 800 liraya satılan kremin, 10 ml 3 tane testerını (toplam 30 ml yapıyor) 150 liraya almışlığı var. daha geçen ay ordinary markasının trendyolda 200 liraya satılan kremini 35 tlye aldım.

watsons gratise girmem ben asla. dünya markalarını gardropsta araştırırım, orjinal ve taze olduğuna emin olduğum ürünü puanı yüksek güvenilir bir satıcıdan alırım.

Ay cok mantıklı ama ben güvenemiyorum ya sahte veya cok kullanilmıs olursa ?

Ay cok mantıklı ama ben güvenemiyorum ya sahte veya cok kullanilmıs olursa ?

Sahte olup olmadigini batch code (arastirabilirsiniz) olmasindan ve ambalaj olmasindan anlayabilirsiniz ben o kadar ilgiliyim ki cilt konularina artik yazi stilinden dahi sahte oldugunu anliyorum. Cok kullanilmis urun yollamazlar cunku kotu yorum yapma ihtimaliniz var profile, kendi ayagina sıkmış olur satıcı. Kullanici profili onemli mesela benim 100den fazla yorumum var insanlar artik sorgulamiyor bile orjinal mi diye. 2 3 yorumlu sayfadan almayin yani ben sayfayi tutarli bulursam satislari cok olursa aliyorum

29 yasindayim sanirim genetik miras cildim anneme cekmis hicbir sorunum olmadi ergenkigimde sivilcem dahi olmadi. Beni goren 20 yasindaym saniyor. Hatta 20 yasnda erkek kardesimle dolasirken bizi sevgili sanmislar ama sole de bisi var ki asla agir makyaj malzemeleri kullanmadim. Fondoten olarak bb krem disinda bisi yuzume surmem. Bide yesil sabunla yikarim her sabah yuzumu. Ne kadar az kimyasal kullanirsaniz o kadar cok cildiniz fresh durur.

Teşekkür ederim dediklerinizi deneyeceğim.

Ben 38 yaşındayım ama cildin iyi durumda tabi genetik etkenlerde önemli yaşını gösterip göstermemekle kırışığım yok en önemlisi fazla makyaj yapmamam sanırım güneş koruyucusuz asla çıkmam üzerine hafif bir cc yada bb krem kullanıyorum geceleri mutlaka makyajımı temizlerimaçıkçası ben yağ sürüyorum avokado kayısı çekirdeği üzüm çekirdeği gül ve kantaron yağlarını karıştırıp göz bölgesi harici cildime uyguluyorum cildinde herhangi bir sorun olmadı neredeyse 1 yıla yakındır kullanıyorum bu yağları tabi hergün değil ama genellikle 2-3günde bir uygularım sigara içmem benim en büyük hatam fazla su içmiyorum keşke o sorunumuda halledebilseydim şu içmek çok önemli çünkü cildinize iyi bakın ve zararlı kozmetiklerden uzak durun herşeyi sürmeyin yüzünüze

Sigara ve alkol kullanmıyorum. Bol su içerim. Sağlıklı beslenmeye dikkat ederim. Cildime fondöten sürmem arada allık sürer ve göz makyajı yaparım. Göz makyajımı temizlerken gözümü hırpalamamaya çalışırım. Yüz ve makyaj temiziliğimde chicco kullanıyorum.

Güneş korumasız çıkmam ben de. Gece uyumadan önce de kendi yaptığım karışımı sürerim. Yıllarca nerede pahalı bi marka varsa iyidir düşüncesiyle aldım beklettim öyle evde bir iki kullandım sadece o yüzden almıyorum artık bir şey. Arada da banyodan önce maske yapıyorum evde ne bulduysam, bazen yumurtalı, bazen bal limon, avokado vs. Cildine uygun bir çok maske tarifi var internette onlara bak. Yiyemediğin hiçbir şeyi cildine sürme demişler :)

Cocuklugumdan beri hep cok fazla su icerim. Istemsiz yani elimde deil gunde 3 litre yazin daha da fazla. O yuzden cildim siki ve sarkmam yok. Yasim 36

Bende çoğu zaman ürünlerimi kendim hazırlamak istiyorum ama iş hayatı varken zor oluyo onları taze tutmak da zor ben denediğim ürünler arasında özellikle lekelerimden yana en çok sinozun kreminden verim alabildim öyle bi sorunun varsa tavsiye ederim göz altı kremide başarılı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…