Maske Tarifleri CİLDİMİZE KANTARON YAĞI UYGULAMASI

Evde Yapılabilen Doğal Cilt Bakımları Kolay yüz maskesi, Basit Kolay Cilt Maskeleri , Yüz Maskesi, sivilce maskesi, en iyi maske tarifleri, cilt lekeleri, en iyi yüz maskesi, yüz temizleme maskesi, ev yapımı doğal yüz maskeleri, cilt beyazlatma, evde yapılan yüz maskeleri, siyah nokta

aryaiz

Üye
Kayıtlı Üye
19 Aralık 2016
113
48
Herkese Merhabalar,
Öncelikle çoğu arkadaşımızın konularını takip ettim,inceledim,yorumlarda bulundum.
Bu platform deneyimlerimizi paylaşmamız için çok güzel.Yaşayan kişilerden bilgi almak çoğu zaman rahatlatıyor insanı.Teşekkürler KadinlarKulubu KadinlarKulubu
Konumuza gelecek olursak : )
Uzun süre cildimdeki sivilcelerle siyah noktalarla uğraştım.
Maskeler,Kremler,Yıkama jelleri,Antibiyotikler....
Çoğuna vücudum tepki verdi.Ya alerjik reaksiyon gösterdi ya da cildim tahriş oldu.Zamanla bunaldım ilaç içmektende yüzüme birşeyler sürmektende...Üstelik sonuç alamamak en kötüsü.Aslında ÇOOOOOOK fazla sivilcem yoktu.Fakat bir türlü bitmek bilmiyordu.Tam geçti derken diğeri çıkıyor sonra bir daha bir daha bir dahaaaaa :KK43:
Evimizde annemin yapmış olduğu kantaron yağını gördüm.Yaralara yanıklara kesiklere kullanırız iyi gelir.
İnternetten araştırdım.Hücre yenileme özelliğine de sahip.Yara ve yanıklara iyi gelen şey sivilceye de iyi geliyordur diye düşündüm.Bir süre sonra yaraya cevirdiği için yüzümü.
Biraz forumlarda gezindim.Biraz internette araştırdım.Ve evet bu sivilcelere çözüm olabilir dedim.Çok uzun süredir kullanmama rağmen.Yaklaşık 1 haftadır kullanıyorum ve sivilceler azaldığı için günde 1 defa sürüyorum.Ciddi anlamda cildim düzeldi.Sivilceler söndü siyah noktalar azaldı hatta yok oldu :KK70:
Kullanım şeklim ise aşağıdaki gibi ;
Sabah kalkınca ılık su ile yüzümü yıkıyorum.Temizleme jeli ile yıkıyorum.(Ben Garnier 3ü 1 arada kullanıyorum temizleme için)
Ardından gülsuyunu bir pamuga damlatıp yüzümü siliyorum.
Evden çıkmadan önce KANTARON YAĞINDAN birkaç damla damlatıp masaj şeklinde yüzüme uyguluyorum.
***Birkaç saat içinde emilim sağlanıyor ve yüzünüz pamuksu bebeksi bir yumuşaklık kazanıyor.Durulamaya bence gerek YOK.
***Ele gelen pürüzler yok olmuş oluyor.Yağlanmaya bağlı beyaz beyaz pürüzlere de iyi geldi.
Akşam yine üşenmeden aynı uygulamayı yapıyorum.Gece yatmadan önce KANTARON YAĞINI sürüp yatıyorum.Uyandığımda yumuşacık bir cilt.
4-5 gün geçtikten sonra sivilceler söndü.Siyah noktalar yok oldu.Kullanmaya devam edeceğim.Hücre yenilenmesinde büyük yardımı oluyor.Kırışıklıklara iyi geldiğini okudum bir yazıda...
Evde kendiniz yapın muhakkak.Yapılışını internet üzerinden biraz araştırmanızı tavsiye ederim.
Tüğlenme yapar mı yapmaz mı sorusu aklıma takılmıştı.Ancak forumda bir arkadaşımız bacağındaki tüyleri döktüğünden bahsetmiş.O yüzden içim rahat.Şuanda bir tüğlenme durumu söz konusu değil :KK39:
Sivilcelerimize ve cildimize birebir çözüm gibi görünüyor.Uzun süredir fondaten kullanmıyorum.Sivilcelerin sebebi olarak düşündüğüm için.Soluk geliyordu ne zamandır cildim.Ama şu kantarondan beri pırıl pırıl.Yüzüme kapatıcı hiçbirşey kullanmıyorum.O derece iyi düzeldi yani :)
Umarım sizlere de faydası olur. Sevgiler...:21:

Bilgilendirme için teşekkür ederiz A aryaiz bende hakiki zeytinyağıyla evde yapılmış kantaron yağı var, yanıklara, yaralara birebir, sürdüğünüz anda etkisini görüyorsunuz herkesin evde kolayca kendi yapabilir bu yağı.
Kış aylarında soğuktan zedelenen cildime de iyi geliyor.

yüzümde sıcak yagdan yanık oldu acaba kantaron yagı iyi gelirmi resmen psikolojim bozuldu...aynaya bakmak istemiyorum..

yüzümde sıcak yagdan yanık oldu acaba kantaron yagı iyi gelirmi resmen psikolojim bozuldu...aynaya bakmak istemiyorum..
Yanık yeni mi? Eğer yeniyse iyi gelme ihtimali yüksek, yanık ilaçları kullanıyor musunuz?

evet dr um bana kursunlu su ve bir iki krem yazdı herkes iyi olmaya başlamış toparlıyor diyor ama maalesef ben bi türlü iyi oluguna inanamıyorum. taze yanık 5 günlük ..:KK43:

evet dr um bana kursunlu su ve bir iki krem yazdı herkes iyi olmaya başlamış toparlıyor diyor ama maalesef ben bi türlü iyi oluguna inanamıyorum. taze yanık 5 günlük ..:KK43:
Endişe etmeyin zamanla düzelecek, siz ilaçlarınızı kullanın, ilaçların dışında da kantaron yağını sürebilirsiniz sorun olmayacaktır diye umuyorum.
Benimde seneler evvel ayağımda eklem yerine denk gelen kısımda ileri derece yanık oluştu, ayak kemiğine kadar işledi, deri büzüşür öyle kalır zannettim, o da o kadar sıkıntı değildi de ilgilenmem gereken bir kızım olduğundan yürümekte zorluk çekme kısmı kötüydü, doktorun verdiği yanık kremleriyle iz falan kalmadı, sizinde kalmayacaktır, biraz sabretmelisiniz, çok geçmiş olsun.

acısını gectim de iz kalacak dedi dr. :KK57:
Siz hemen evde yapılmış gerçek bir kantaron yağı edinin, faydasını göreceksiniz bence. Bizde küçük ev kazaları sık sık yaşanır sıcak tencere tutma, eli fırına yapıştırma, bıçak kesikleri vb gibi, hepsinde iyi geldi kantaron yağı.

Kantaron yağının çok faydasını duydum ama siyah noktaları geçirmesi biraz zor gibi. Deneyenler bence beklentilerini çok yüksek tutmasınlar:)

MUNE tesekkürler ilğin için alıp hemen kullanıyım henüz yanık daha tazeyken..

kantaron yagını akşam sürüp sabaha kadar bekleteyim..inşallah bir faydası olur..buarada yatakda put gibi yatmakdan sıkılmaya basladım..

Kızlar bende evde yapmıştım yanıklar için. İnternetten okumuştum yine yüzüme sürünce sabah kalkınca yer yer kızarmış pütür pütür olmuştu cildim o yerler de sonrada kücük bi kaç sivilce çıktı. Tüm yüzünüze sürmeden önce cildinizin ufal bir yerinde deneyin bende önce ne olur ne olmaz

yani cildine iyi gelmedimi peki yanik olan kisma ne uyguladin..bugun bir arkadasda uzerine kaynar su dokulmus dr soymamiz lazim demis oda istemem krem verin demis neyse eve donmusler ve elma suyu surdugunu yaniga iyi geldigini ve bana da surmem gerektigini soyledi sizce ise yararmii

Canım ben yanıklar için evde bulunsun diye yapmıştım yüzümde yanık yok yani. Ama elim falan yaninca sürüyorum iyi geliyor. Yüzüme yani hasarsız cilde iyi gelmedi bende. Elma genel olarak cildi güzelleştiriyor yanık gecince iz kalirsa elma sirkesi de çok guzel lekelerin rengini açıyor ben cildime sürekli kullanıyorum ama elma suyunu hiç denemedim. Yanık için ben madecasol kullanırım senelerdir evimden eksik etmem izsiz geçiriyor madecasol bende yanığı. Ama kantaron yağını yanık olan bölgeye sürünce iz bırakıyor

bende madecassol mu ne ondan aldim kullaniyorum ama yinede elma suyunu gunduz kullaniyorumm yanik bolgede gezdiriyorum resmen elma kabuklariyla silip duruyom suratimionun disinda aksam madecasssolu kullaniyorum baskada ne yapsam bilemiyorum herkesin bunyesi farkli yarar mi yaramazmi biraz zaman lazim bana ama o lekeler kotu duruyorrr

Sabah kataron yağı sürüp dışarı çıktığınız oluyordur güneş leke yapmaz mı ?

Sivilcelere karşı salatalık maskesi

En büyük cilt sorunlarından biri olan sivilcelerle salatalık maskesi ile başa çıkın! Salatalığı rondoda püre haline getirin. Sonra yulaf ezmesini havanda döverek toz haline getirin. Daha sonra tüm malzemeleri bir kaba alın ve iyice karıştırın. Karışımı yüzünüze sürüp 15 dakika bekletin ve temizlemek için soğuk su kullanın. Bu maskeyi sivilceler geçene kadar haftada 2, sivilcelerin oluşmasını önlemek için haftada 1 kez kullanabilirsiniz Cilt gözeneklerini derinlemesine temizleyen yulaf sivilceye yol açan bakteri birikimi önleyen doğal bir üründür. Bal ise cildi yumuşatır ve sivilce nedeniyle kızaran cildi yatıştırır.

Sevgili Kadınlar Kulübü üyeleri, sizler için açtığımız Kadınlar Kulübü TV'ye video izleme desteklerinizi bekliyoruz. Kadın dayanışmasına ne dersiniz? :) İstediğiniz videoları belirttin, o tarz videolara yer verelim. Önerilerinizi bekliyoruz.Diğer videolarımız için: https://www.kadinlarkulubu.tv/guzellik-moda

X