Çikolata kisti

aysen01

Üye
Kayıtlı Üye
22 Kasım 2022
78
12
28
Kızlar bende 4 cm çikolata kisti var sol overde bi tane doktor kontrolünde ilerliyorum 2 ay önce gitmiştim tekrar gittiğimde büyümemiş kist bunu yaşayan oldu mu iyiye işaret mi

Kızlar bende 4 cm çikolata kisti var sol overde bi tane doktor kontrolünde ilerliyorum 2 ay önce gitmiştim tekrar gittiğimde büyümemiş kist bunu yaşayan oldu mu iyiye işaret mi

Merhaba benim de sol yumurtaligim da gecen sene 4 cm cikolata kisti var di doktorum patalar kendiliginden gecer dedi hic bsiey yapmadi beni oyaladi 4 5 di derken kistim 6 cm oldu daha sonra baktim olmayacak 2 ay önce doktorumu degiştirdim doktorum 6 cm dedi dogum kontol hapi verdi ben icmek istemedim ama mutlaka ve mutlaka ic dedi istemesem de ictim iki haftadir dogum kontol hapini aliyorum bide sabah ac karnina sogan suyu iciyorum sicak sicak yudumluyorum aniden agrim ve kanamam oldu hastaneye gittim kistim 3.7 cm olmus gücülmüş devam edecegim faydasini gordüm gecmis olsun

merhaba. hastaneye gittiğimde sol yumurtalığımda 6 cm çikolata kistimin olduğunu öğrendim . Bu süreç benim için çok zordu .4 yaşında bi kızım var . Ne yapmam gerektiğini bilmiyordum çünkü kızımın doğumunu yaptıran doktorumuz tek çözüm ameliyat olduğunu söylemişti . Çok araştırdım. 10 tane doktorla konuştum neredeyse. Hepsinin söylediklerini süzgeçten geçirerek ne yapmam gerektiğine karar verdim . Doktor çocuk olmama durumunu da söyledi 6 ay sonrasında tüp bebek deneyebiliriz diyen bi doktorla görüştüm . Kistin büyüklüğüne göre tabi verilecek kararda değişebilir . YouTube videoları da izledim . İlk soğan kürü yaptım o ay sonunda doktora gittim kist küçülmemiş büyümüştü. Bazı doktorlar visanne ilaç kullan dediler . bu ilaç baskılıyor uzun süre kullanırsan küçülme olur diye yazıyordu araştırmalarım neticesinde ayrıca bebek düşünüyorsanız bu ilacı kullanmamamız gerekiyor .velhasım ben gebelik düşündüm ilk ay da rabbimin hikmeti hamile kaldım . Kalp atışlarını da duyduk şükür . Bazı doktorlar 9 ay adet görmeyeceğin için kist küçülür ya da yok olabilir dedi . Ya da kalırsa sezeryanla alırız dedi . Bu kist tekrarlayan bir kistmiş. Ayrıca çok gerekmedikçe (doktor karar verebilir buna) ameliyat olunmamalı . Çünkü ameliyat da yumurta rezervlerine zarar veriyormuş bu da tekrar hamile kalmamama durumu oluşturuyor . Netice de ne yaşarım bilmiyorum ama allahtan umudunu kesmeyin . Dua edin hep . Bu süreçte psikolojik olarak yıpratmayın . Bu hastalığı ilk öğrendiğimde bende buralara girip yazılanları okumuştum . Eğer hamile kalırsam buraya yazıcam belki bazılarına şifa olur demiştim . İnşallah yazdıklarım birine iyi gelir ….

Bi kist adet gördükçe büyüyen bir kist . İlaç kullanıyorsanız baskılamış olabilir ya da

Bi kist adet gördükçe büyüyen bir kist . İlaç kullanıyorsanız baskılamış olabilir ya da
Gebelik düşündüğümüz İçin ilaç vermedi hiç hayıt tohumu kullandım üç hafta falan adetlerde bence onun etkisi olduğunu düşünüyorum doktora 2 ay önce gittiğimdede aynıydı 2 ay sonrada hayıt tohumu hem adet ağrımı aldı bence birde engelledi birde biraz araştırdım çikolata kistini kola çikolata ve çikolataya dair her şey kudurtuyormuş dört aydır kullanmıyorum kestim onunda etkisi vardır diye düşünüyorum

X