Çikolata kisti!!!

Guuunisigi

“Küllün min indillah”
Kayıtlı Üye
6 Ocak 2020
360
355
Merhaba agrili gecen adetlerim sonucunda hastaneye gittim evlenmeme bir sene vardı ozel hastanede bir doktora gittim hemen evlen çocuk yap çikolata kisti kısırlık olur ameliyat şart demişti ve yasmin doğum kontrol hapı kullandım bir kaç ay ve soğan soğan suyu içtim çok üzüldüm daha evli bile değildim ağlaya ağlaya çıktım hastaneden benim çocuğum olmayacak diye. Şimdi bebek istiyoruz 17 aylık evliyim. Ilk ultrasonum da ekim ayinda sag 45x28mm sol 39x29mm cikolata kistim vardi. Doktorla gorustum cikolata kisti hastalarinin bilmesi gereken seylerden bahsedip mr istedi ve tup bebek dedi hatta arastirma hastanesinde bir doktor önereceğini söyledi. Neyse bu aşamada bir kaç kur de denedim doktora söylemedim küçülmüş kistimin biri digeri azcik olsada. Makinadan çeken kişiden kaynaklıdır dedi ama çeken aynı kişi ilk üstten bakilmisti bu alttan muayene biraz uzun oldu ama aşağıdaki ultrasondan anlayan birileri varmi? Yardimci olursaniz cok sevinirim.
TRANSVAJİNAL USG İNCELEMESI ' nde ; Uterus boyutları normaldir . Myometrium homojendir . Endometrium çift duvar kalınlığı olağandır . Sag overde 25x24 mm boyutlu ince septali kistik oluşum izlendi . Sol overde 19 mm ve 15 mm boyutlu kalin duvarlı 2 adet kistik oluşum izlendi . Ayrıca sol overde yaklaşık 32x27 mm boyutlu lobule konturlu semisolid karakterde hipoekoik oluşum dikkati çekmektedir . ( Endometrioma ? , semisolid karakterde over lezyonu ? ) Olgunun MRG ile ileri tetkiki önerilir . Douglasta sivama tarzında sivi izlendi .
SAT - 25 . 01 . 2020
BAT - 19. 02. 2020
25 gunde bir adet oluyorum genelde bazen cok ağrılı bazen hafif ağrılarla geçiriyorum. Bu ayda ovulasyon takibi yapıyorum daha önce takvime göre gidiyordum. Her zaman bir umut vardır. Üzülmekle sevinmek arası duygudayım.

Bende de sık sık olur. Çoğaldığında soğan kürü yapıyorum. Bence tüp bebekten önce bir dene, sağlam kür yapmayı. Ben hamile kaldığımda çok ufacık bir tane vardı ama sıkıntı olmaz dedi doktor. 8. hafta gibi kanamayla gittiğimde doktora kanama olmadığını, bebeğe yer için tahmin kisti attığını söyledi doktor. Yada öncesinde başka bir doktora daha danış. Direk tül demesi beni işkillendirdi biraz.

kafanızı karıştırmak istemem ama bende endometrioma hastasıydım. şimdi 2.çocuğuma hamileyim
öncelikle sizin ki mm benim kistlerim cm di
yine de önce ameliyat değil ilaç önerdi doktorum proftu bu arada
dienille ve coraspirin kullandım sadece 3 ayda eriyip yok olmuştu
başka bir doktorun da görüşünü alın derim ben

Cevap verdiğiniz için teşekkür ederim masallah Allah bagislasin cok sevindim. ilk gittigim doktor ameliyat dedi bu ikinci devlete gidiyorum oda tup bebek dedi bana cm olarak söylüyor yani Ekimde 4.5 cm ve 4 cm dedi. Bugün kistlerimin 2.5cm ve 3cm olduğunu söyledi hatta ben özellikle sordum mr A da bakılsın diye düşünüyorum aklımda bi doktor var.

Ne güzel yaa Allah bagislasin inşallah kucağınıza almayı nasip etsin.
Sogan suyu, aslan pençesi, hayit otunu içiyorum günde 1 er bardak o yüzden mi küçüldü ki diye düşünüyorum. Bunlar gitmiyor ki. Doktorum devlette çalışıyor tüp bebek dediği de araştırma hastanesinde yorumlara gore iyi bir doktor yani özel hast değil ücretli muayene. Özelde bir doktor var aklımda en son orayla da görüşeyim o zaman insallah bende hamis olurum yaa sizleri görünce mutlu oluyorum

aynen yaptırın bnce de benim sol yumurtaligimda 4 cm karın boslugumda 5 cm vardı dediğim ilaçları kullandım 3 ay içinde eritti geçmezse ameliyat düşünürüm dedi çok şükür geçti inşallah sizde atlatirsin
sonra ki 5. ayda hamile kalmıştım çok geçmiş olsun

bana da dediler hemen çocuk yap olmama ihtimali var kısırlık yapıyor diye çok korktum 2 kez dr düşük yaptım sonra iyi bir doktora denk geldim yani bi kaç doktorun fikrini almakta fayda var

Ben hamiş değilim, benim kız 21 aylık oldu bile teşekkür ederim ama iyi dilekleriniz için. Olursunuz bence, niye olmasın. Çok şükür çaresiz bir dert değil ama tüp bebekten önce mutlaka tedavi deneyin. Tüp bebeğin psikolojiside zor çünkü. Bu arada şu ara bende yine var. Doğumdan sonra bile bırakmıyor sevgili kistlerimiz, hiç ayrılmıyorlar bizden

Ameliyat içinde yumurta rezervine zarar veriyor deniliyor aslında ama erimesi süper bisey inşallah benimde erir de hamile kalırım her zaman bir umudum var belkide mr a gerek kalmadan olur Allah bilir

bana da dediler hemen çocuk yap olmama ihtimali var kısırlık yapıyor diye çok korktum 2 kez dr düşük yaptım sonra iyi bir doktora denk geldim yani bi kaç doktorun fikrini almakta fayda var
Teşekkür ediyorumm bazen böyle burdaki olumsuz yorumları okuyunca ve tabiki doktorların da yüzünden tek çare tüp bebekmis gibi zannediliyor çok istiyorum normal yolla olsun yıpranmadan inşallah hayırlı sağlıklı

Ayy pardon ben öyle sandım maşallah büyümüş bile

Merhaba bana bu zor günlerimde umut oldunuz bende 3 yildr bebek icin ugrasiyorum sag tarafta 3 cm kistim vardi sonra 4 ay once asilama oldum tutmadi bu ay yine asilamaya baslayacagiz ozelde prof a gittim soldada 1 bucuk cm kistim olusmus dünya basima yikildi sanki doktor asilamaya baslamadan dogum kontrol hapi ve pahali bi igne verdi 1 ay kullanalim dedi baskilarmis bunlar simdi siz ilac iyi geldi hamile kaldim diyince icime su serptiniz cok umutsuzluga kapilmistim son gunlerde baska tavsiye edebileceginiz bisey var mi

başka tavsiyem yok inşallah sizde bir an önce iyileşir bebeğinizi alırsınız kucağınıza
bende 2 yıl bekledim bir çok uzman hekime gittim ama malesef onlar kistin boyutunu bile doğru düzgün anlamadılar
sonra profa gittim işte oda söylediğim doğum kontrol hapı dienille verdi bide coraspirin ikisini de her gece aynı anda aldım çok şükür kıstım yok olmuştu
3 ay kullandım daha sonra incir kürü yaptım sonraki ay hamileydim çok şükür
inşallah sizde en yakın zamnda sağlığınıza kavuşursunuz

başka tavsiyem yok inşallah sizde bir an önce iyileşir bebeğinizi alırsınız kucağınıza
bende 2 yıl bekledim bir çok uzman hekime gittim ama malesef onlar kistin boyutunu bile doğru düzgün anlamadılar
sonra profa gittim işte oda söylediğim doğum kontrol hapı dienille verdi bide coraspirin ikisini de her gece aynı anda aldım çok şükür kıstım yok olmuştu
3 ay kullandım daha sonra incir kürü yaptım sonraki ay hamileydim çok şükür
inşallah sizde en yakın zamnda sağlığınıza kavuşursunuz

insallah olur hayırlısıyla
yani bana doktorum aşılama tüp bebek önermesi ile önce bu ilaçları kullacaz bakalim kisti eritecekmiyiz dedi sonra da zaten doğal yolla hamile kaldım bide incir kürü yapmıştım o kadar
bana senin çocuğun olmaz da dendi kansersin de dendi herşey allahtan
bir de tabi ki iyi bir doktora denk gelmek

Coraspirin neden verdi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…