Çikolata Kisti ve Hamilelik

GiGiKiKi

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
18 Ekim 2016
1
1
Merhaba ben aranıza yeni katıldım. İçerisinde bulunduğum durum hakkında bilgisi olanlar benimle paylaşırsa çok mutlu olurum.

1 yıl önce sağ yumurtalığımda bulunan çikolata kisti nedeniyle ameliyat oldum. Ameliyatım çok başarılı geçti yumurtalıklarımda herhangi bir hasar oluşmadı. Bugün farklı bir doktora rutin kontrole gittiğimde, hemen hamile kalmam gerektiğini söyledi. Alanında uzman farklı bir doktora daha gittiğimde de hemen korunmayı bırakmamı, 6 ay içinde doğal yollarla hamile kalmazsam ve tüpler bu hastalık nedeni ile kapalı ise tüp bebek yöntemi deneyeceğini söyledi.

Aranızda Endometriozis hastalığı ile doğal yoldan ve hemen hamile kalan var mı?

Şimdiden teşekkürler.

Öncelikle geçmiş olsun tatlım. Aynı durumu bende yaşadım hatta bununla ilgili açtığım bir konu bile var okuyabilirsin. Ben ameliyatı 4 yıl önce oldum ve 14 aylik evliyim ve 34 haftalık hamileym. Zamanında bana da doktor aynısını söyledi ama bekardim. Sağda 3cm kist ve sol yumurtalık yapışık sekilde klomen ile ilk denemede hamile kaldim. Hemen tüp bebek yöntemini deneme öncelikle doğal yolları dene sonuçta kist yokmuş .

Herkese merhaba ılk kez buraya yazıyorum bende. Ahtım vardı eger olursa buraya yazıcam dıye.
Ben yaklasık bes sene once laparaskopı ameliyatı oldum. Kızılayda bostancı da elçin hanım doktorumdu. Saolsun hep ona gıttım. O zamanlar evlenme gıbı dusuncem olmadıgında amelıyat dedı dr. Altı cm dı kıstım. Sadece sol yumurtalıgımdaydı. Aonra evlendım. Ve cocugum olsun ıstıyordum. Ama kıstım yıne olmuş. Bu sefer ıkı tane bırı ıkı cm dıgerı uc. Sureklı dua ettım. Keçi boynuzu pekmeI yedım sabah aksam. Ve bugun hamıleyımm. Umudunuzu kaybetmeyın. Meryem anaya kocasız ogul veren rabbım hepımıze nasıp etsın inşlh.
İnşlh bırılerıne umut olmuşumdur.

Arkadaşlar çok şükür bende hamileyim geçen sene Aralık ayı sonunda ameliyat oldum elhamdülillah Rabbime şu anda 4 aylık hamileyim Rabbim sağlıkla kucağıma almayı nasip etsin isteyen herkese nasip etsin inşAllah Allah büyük dua ve sevgi ile

X