Çikolata kisti olup hamile kalanlar

serenity1

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
14 Ekim 2023
31
8
30
Çikolata kistim var 1.5 senedir hamile kalamıyorum. Aynı durumu yaşayıp hamile kalanlar yardımcı olabilir mi acaba

Normalde reglim çok düzensiz değil 27 28 günde bir adet oluyorum ama bu ay 10 gün gecikti bende bir sonraki adet dönemine randevu aldım gelişmeleri burda yazacağım inşallah olumsuz bir şey çıkmaz.

MERHABA benim de sağ yumurtalıkta 8 cm çikolata kistim vardı gebelik olmadı aşırı adet sancımdan dolayı kapalı ameliyat oldum ama içeride aşırı yapışkanlık yaptığı için tüp bebeğe yönlendirildim

MERHABA benim de sağ yumurtalıkta 8 cm çikolata kistim vardı gebelik olmadı aşırı adet sancımdan dolayı kapalı ameliyat oldum ama içeride aşırı yapışkanlık yaptığı için tüp bebeğe yönlendirildim
Merhaba canım bende de 5 cm boyutundaydı bi kaç ay önce. doktor gebeliğe engel değil dedi ama geçiştirmişte olabilir. Çok ilgilenmedi yani, bu sefer güvenilir Bi doktora gideceğim görümcemde de miyom var o doktora gitti şimdi hamile İnşallah bizde hamile kalırız 🥰

Merhaba kızçeler bende 4.5 cm kist var sol tarafta yumurtlamayı engelliyordu rahim ağzına yakındı sağlıklı yumurtlama olmuyordu fakat sağ yumurtlama iyiydi 3 sene olmadı 2 aşılama yaptık olmadı tam tüp bebeğe geçecektik ben biraz psikolojik olarak dinlenmek istedim yıpratıcı bir süreç çünkü o sırada kendimi tamamen bu olaylardan soyutlamış keyfime bakarken açıkçası bir sürpriz ile hamile olduğumu öğrendim şuan 3 aylık hamileyim inşallah hepinize nasip olur benim tavsiyemi isterseniz mümkün olduğu kadar konudan uzaklaşıp sakinleşin hem ruhen hem bedenen 🌸

Merhaba kızçeler bende 4.5 cm kist var sol tarafta yumurtlamayı engelliyordu rahim ağzına yakındı sağlıklı yumurtlama olmuyordu fakat sağ yumurtlama iyiydi 3 sene olmadı 2 aşılama yaptık olmadı tam tüp bebeğe geçecektik ben biraz psikolojik olarak dinlenmek istedim yıpratıcı bir süreç çünkü o sırada kendimi tamamen bu olaylardan soyutlamış keyfime bakarken açıkçası bir sürpriz ile hamile olduğumu öğrendim şuan 3 aylık hamileyim inşallah hepinize nasip olur benim tavsiyemi isterseniz mümkün olduğu kadar konudan uzaklaşıp sakinleşin hem ruhen hem bedenen 🌸
Merhaba.. aslında bende şimdiye kadar hiç bişey yapmadım kendiliğinden olmasını bekledim ama etrafımdaki arkadaşların, akrabaların hamilelik doğum paylaşımlarını vs görünce üzülüyorum yeni başladı bu durum ama psikolojik olarak bişeyler yapma zorunluluğu hissediyorum. O yüzden ilk defa ciddi anlamda üzerine düşüp iyi bir doktora gitmeye karar verdim. Çok şükür hamileymişsin Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşallah. Aslında çoğu kişi benzer şekilde hamile kaldığını söylüyor rahat kafayla takılıp stresten uzak kalınca hamile kalan çok kişi var. Bizde güzel haberler veririz burdan inşallah Allahın izniyle 😊

Merhabalar arkadaşlar bir bilgi alabilirmiyim ben ayın 15 çatlatma iğnesi vuruldum 29 da beta testi yaptım 2.00 çıktı ama adet olmamıştım sonra 31 de gene gittim beta testi verdim 9.49 çıktı çatlatma iğnesi nedeni ile yüksek çıkmış olmaz dimi bugün de bir tıp merkezinde test verdim beta almadılar ama kanımı aldılar kaset teste baktılar 10 dk içinde pozitif yada negatif diye belirtiyorlar değer yüksekliği söylemiyorlar normal idrar kaset testi gibi 10 dk bekliyorlar 2 cızgı olursa pozitifmiş ben ilk defa öyle test duydum bilen varmı negatif diyince moralim çok bozuldu bilgisi olan biri cevap vere bilir mi

Merhaba canım bende de 5 cm boyutundaydı bi kaç ay önce. doktor gebeliğe engel değil dedi ama geçiştirmişte olabilir. Çok ilgilenmedi yani, bu sefer güvenilir Bi doktora gideceğim görümcemde de miyom var o doktora gitti şimdi hamile İnşallah bizde hamile kalırız 🥰
ben tüp bebeğe başladım canım şuan ilk iğneleri kullanıyorum yumurta tıoplamak için yumurta büyütüyorum benim için doğal yolla kalmak imkansızmış inşallah sen kalabilirsin

Bugün adetimin ikinci günüydü arkadaşımın önerisiyle doktora gittim ultrasondan baktı ve senin çikolata kistin yok dedi şoke oldum resmen çok sevindim peki ama neden diğer doclar öyle dedi dedim bazen çikolata kistine benzer şeyler olabiliyormuş onlarla karıştırılabiliyormuş dediğine göre. Kan verdim hormon testi için sonuca göre de adet sonrası rahim filmi çektirelim dedi. Şimdi onu beklicem. İnşallah güzel haberler gelir🤗

Özelde rahim filmi fiyatına 5000 tl dendi bende eğitim araştırmadan doç Dr a gideyim dedim öncesinde. Bugün randevuya gittim Dr çok ilgilendi özelde ki Dr un göremediği çikolata kistini gördü ve 18 mm olduğunu söyledi genel itibariyle kötü birşey söylemedi yine kan testi istedi ve cuma günü de rahim filmi çekilecek bakalım

ben tüp bebeğe başladım canım şuan ilk iğneleri kullanıyorum yumurta tıoplamak için yumurta büyütüyorum benim için doğal yolla kalmak imkansızmış inşallah sen kalabilirsin
Hiç öyle düşünme her zaman hamile kalabilirim de ben yazın tüp bebek ile hamile kaldım fakat 2 ay sonra kalbi durdu kürtaj oldum sonra 3 ay geçti kendiliğimden hamile kaldım yani biz bile beklemiyorduk banada bütün doktorlar çocuğun olmaz dedi hatta tüp bebek için direk rapor çıkardılar aşılama bile önermediler o kadar ciddi boyuttaydı ve allah çok büyük şuan kendiliğinden hamileyim bu ay hep pozitif düşünmüştüm birde yumurtlama takibi yapın inşallah sizlerinde olur güzel haberler alırız 👶🏻 🖤

Merhaba kızlar rahim filmim normal çıktı doktor reglimin 3. Günü klomene başlattı klomenden sonra yumurta takibi için çağırdı cuma günü gittiğimde 13mm ve 14mm iki tane yumurta geliştiğini söyledi pazartesi yine gel dedi. Pazartesi 18 e 19 mm olmuştu salı tekrar çağırdı 22mm ye ulaşmıştı artık ve ovitrelle çatlama iğnesi yazdırıp perşembe aşılama yapacağını söyledi

Perşembe 8.30 da eşimle birlikte aşılama için hastaneye gidecez. Aşılama başarı oranı çok düşük ve çoğunlukla da tutmadığını duyuyoruz ama 3 yılı henüz doldurmadığımız için devlet destekli tüp bebek yapamıyoruz. İnşallah aşılamadan güzel bir sonuç alırız. Aşamaları sizler için yazmaya devam edeceğim

Perşembe 8.30 da eşimle birlikte aşılama için hastaneye gidecez. Aşılama başarı oranı çok düşük ve çoğunlukla da tutmadığını duyuyoruz ama 3 yılı henüz doldurmadığımız için devlet destekli tüp bebek yapamıyoruz. İnşallah aşılamadan güzel bir sonuç alırız. Aşamaları sizler için yazmaya devam edeceğim
Perşembe günü aşılama yapıldı benim biraz zor geçti ördek denilen aletle rahim yolu açma işleminde zorlandı doktor stres yapma iyi şeyler düşün dedi kendimi biraz kastım heralde.. kısa sürdü yine de inşallah tutunur bebişler. Aşılama sonrası progestan verdi doc günde iki kez kullanmam söylendi. İlk gün rahim yolu açılırken zorlanıldığından kanamam oldu biraz ve karnımın altı kısmında biraz ağrı vardı yürürken falan bugün 2. Gün çok ağrı yok az az kahverengi akıntı devam ediyor. 14 gün sonra da kan testi için doc a gideceğim.

Çikolata kistim var 1.5 senedir hamile kalamıyorum. Aynı durumu yaşayıp hamile kalanlar yardımcı olabilir mi acaba
geçmiş olsun öncelikle bende de var onla hamile kaldım çok şükür öncelikle ilk öğrendiğimde dünya başıma yıkılmıştı çok ağladım ne yapacağımı bilmiyordum ilk öğrendiğim doktor bana imkanın varsa ameliyat ol veya kadın doğum kontrol hapı kullan dedi tek doktorla kalmayıp özel hastaneye gittim oradaki doktor bana çocuk istiyorsa kadın doğum kontrol hapı asla kullanma ameliyat en son çare ne olsun dedi ve benden Amh testi istedi çok şükür o iyi geldi (tabi bu süreçte her gün her saat sitede dolanıp durdu ve bir gün hamile kalırsam buradan kesinlikle yazıp ümit olacağımı kendime söz verdim) çok ağladım çok dua ettim ve sadece Rabbime sağındım kesti öğrendim ay hamile kaldım ilke kimyasal oldu iki ay sonra tekrar hamile kaldım diyeceğim o ki her şeyin anahtarı dua Rabbim isteyen herkese nasip etsin🤲

X