Çikolata kisti olup hamile kalanlar umut olur musunuz banada ?

Narence06

Üye
Kayıtlı Üye
6 Ocak 2021
959
524
28
Arkadaşlar merhaba 25 yaşındayım evleneli 5 ay oluyor 4.5 cm çapında çikolata kistim var bebek sahibi olmak istiyorum herkes gibi bende ama bu illet kist buna engel oluyo sanırım kisti olup doğal yolla hamile kalanlariniz var mı ? Ben doktora gittim bütün testlerim yapıldı tek taraflı kist olduğunu söyledi hormonlar testler de bi sorun yok yalnızca bu kist var doktor 6 ay içinde kendiliğinden olmazsa tedavi yöntemlerine başlarız dedi hayırlısı bakalım cevap verirseniz sevinirim

Çikolata kisti çoğu zaman adetle atılıyor. Tedaviye bile gerek kalmıyor çoğu zaman, yine de doktorunuz ne diyorsa o... endişe etmeyin çok gençsiniz en az 3 çocuk yaparsınız :) sevgiler

Çikolata kisti çoğu zaman adetle atılıyor. Tedaviye bile gerek kalmıyor çoğu zaman, yine de doktorunuz ne diyorsa o... endişe etmeyin çok gençsiniz en az 3 çocuk yaparsınız :) sevgiler
Çikolata kisti adetle atılan bi kist değil malesef

Çikolata kisti adetle atılan bi kist değil malesef
5 yıl önce doktorum çok ufak bi kist çikolata gibi ama adetten sonra bakalım kalmıyor çoğu zaman demişti. Ona istinaden yazdım. Gönlünü ferah tut çok çok gençsin, annem bana karnında 4 kilo miyomla hamile kalmış, Allah ol derse olur

Çoookkk yanlış biliyorsunuz, yanlış yönlendirmeyin bari insanları. Adetle atılan kist değil bu.

Çoookkk yanlış biliyorsunuz, yanlış yönlendirmeyin bari insanları. Adetle atılan kist değil bu.
Ne yanlış yönlendirmesi ? Ben kendi tecrübemi yazdım, bir sonraki reglimde doktorun gördüğü ve çikolata kisti dediği şey gitmişti. Ayrıca doktunuz ne diyorsa o demişim. Moral vermek için yazılmış bir mesaj, bu tepki çok anlamsız değil mi?

İnşallah bakalım hani kaç aydır deniyoruz olmuyo ya diyorum kendi kendime engel oluyo sanırım diye

Kızlar bu kist hakkında bildiğim küçük milm boyutunda olanlar kendi kendine gidebiliyor yanlız cm boyutuna gelmişse eğer yapışık bi hal alıyor gitmesi erimeside mucize olur tek umudum tek taraf yumurtam temiz olması doktorum eğer 1 sene içinde olmazsa bebek tedaviye geçeriz dedi ilaçla da olmazsa ameliyat dedi ameliyattan sonra hamile kalman çok yüksek ki olur dedi bakalım bu kisti olanlar Allah yardım etsin umarım bu kiste rağmen Rabbım ol der kisti olup da doğal yoldan hamile kalan arkadaşlar var mı aranızda

Kesinlikle çikolata kisti degildir o ama kistle hamile kalan da var bende kaldı ama kaybettim malesef 4 buçuk aylikken

Canım ben çikolata kistiyle doğal yolla hamile kaldım ama kalbi durduğu için 8 haftalıkken kürtaj oldum. 4cm sol tarafta kist. 1 yıldır deniyorum henüz bi sonuç alamadım. Ama kuzenlerim çikolata kistiyle hamile kaldılar teyzemin kızları, bu anneden gelen bi hastalık. Başka kimde var ailemde bilmiyorum. Ama herkesin çocuğu var yani genetik olduğu için düşünüyorum kimde var diye bildiğim bi kuzenlerimle bende var. Hakkımızda hayırlısı olsun inşallah bir an önce tedavisiz şekilde hamile kalırız

Ayrıca çikolata kisti adetle atılmıyo. Gebelik varsa sezeryanle alınıyo eğer boyut büyükse laparoskopiyle alınıyo ki bu rezerv açısından iyi değil amh baktırdın mı? Amh çikolata kisti olanlarda önemli.

İnşallah kuzum sağol cevap verdiğin için bebeğine üzüldüm kürtaj çok zor Allah bi daha yaşatmasın İnşallah sağlıklı evlatlar verir rabbim bizde

Baktırdım evet kuzu amh yani yumurtalık rezervim baya iyiydi doktor bi problem yok demişti 2019 senesinde mi ne vermiştim ama tekrar vermekte fayda var aslında

Baktırdım evet kuzu amh yani yumurtalık rezervim baya iyiydi doktor bi problem yok demişti 2019 senesinde mi ne vermiştim ama tekrar vermekte fayda var aslında
Kist ne yazık ki rezervi çok etkiliyor sen yine bi yaptır bence takipte ol yani benim 4.016 amh o yüzden tüp için yaza kadar beklicem. Yaza kadar doğal yolla olmazsa ki inşallah olur olmazsa tüp yani diğer türlü çok yıptarıcı oluyo her ay negatif

Amh normal değerde mi yani şu an seninki canım

Hsg den çok korkuyorum ben Allah o duruma getirmesin kimseyi inşallah

Hsg den çok korkuyorum ben Allah o duruma getirmesin kimseyi inşallah
Hsg den hiç korkmaaa korkulacak hiç bişey yok nerdesin istanbuldaysan ya Şişli echomara git ya da bakırköy emarparka ben emarparkta çektirdim anestezisiz acı ağrı hiç olmadı çok rahattı valla.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…