Çikolata Kisti ile hamile kalmak

Saripapatyaaaaaaa

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
30 Haziran 2020
39
58
31
Öncelikle merhaba hanımlar 💕
Forumu düzenli olarak takip edip yazmayanlardanım ben. Hepinizden ayrı ayrı çok şey öğrendim. Hepinize ayrı ayrı çook teşekkür ediyorum. Buraya yazma amacım sizlere umut olmak. Çünkü zorlu ve bir o kadar da yorucu bir yoldan geliyorum.

Ergenliğimden beri regl ağrılarım hep olmuştu ve hepside dayanılmayacak güçteydi. 2017 yılında evlendikten sonra sadece ilk gün ağrıyan karnım 3 güne kadar çıkmıştı. 2018 yılında regl dışındaki bir günde hafif bir lekelenme yüzünden kadın doğuma gitme vaktim geldi demiştim. Çikolatam ile orada tanıştık 🥰

Tam tamına sağ yumurtalığımda 5.5 cm büyüklüğünde sağ tüpüme de yapışmış tatlış bir kistti o :) tabi o zamanlar çocuk isteğimiz olmadığı için bunun gerçekten bir sorun olmadığını kendime inandırıp Visanne ile yoluma tam tamına 9 ay devam ettim .

9 ayın 8 ayında regl olmadım. Tam olarak beni geçici menopoza soktu. Ben öğretmenim. Bu ilaç beni çok sıkıntıya soktu ve aşırı sinirli biri yaptı ki karakterimin dışında olan olağanüstü bir durum bu. Mesleğime , etiğime zarar verdiği için bırakmak durumunda kaldım. Bıraktıktan 10 gün sonra okulda regl oldum ve regl ağrısından bayılıp gözümü hastanede açtım :) doktorum kistin küçülmediğini bu ilacın sadece kistin büyümesini engellediğini söyledi. Peki dedim eyvallah da ben bu kadar strese niye girdim ? İnternette derin bir araştırmadan sonra hayıt otu ile tanıştım. Her ay adetten 1 hafta önce kadar ve adet dönemim boyunca içtim. 6 ay sonra kontrole gittiğimde kistim 2 cm küçülmüştü. Üstelik ağrılarım da azalmıştı. 2020 yılının başında artık eşimle çocuk istediğimizi anladık ve çalışmalara başladım. 3 ay boyunca korunmadım. Evet yumurtlama günlerimi takip ettim ama her şey yolunda olmayabilirdi . Hormon testi yaptırdım 3 ay sonunda. Amh 1.36 çıktı referans değerine göre minimum değerin sınırında çıktı. Bir miktar bozuldu tabi moralim. Diğer değerlerim çok iyiydi. Sonrasında doktorum eşiminde test olması gerektiğini benim rahim filmi çekilmem gerektiğini söyledi. Rahim filmimde sağ tüpüm yapışık çıktı. Rahimde 3 mm polip çıktı. Çıkmayan candan umut kesilmez işte eşimin değerleri çok iyiydi şükür. İlk ay letu ya başlattı beni. O ay tık yok. Sonraki ay çatlatna iğnesi ( ovitrelle ) hmmm tık yok saatler belirlensin günler belirlensin ilişkiye girilsin hmmm tık yok :)))) soğan suyu içilsin soğan koksun her yer hmmm onda da tık yok . sonra ben bu durumdan çooook sı kkıldım ve dedimki gitmiyorum doktora zaten olmuş 9 ay, 12 aya tamamlayalım öyle gideceğim.

Eylül başında doktora gitmedim. Hayıt otu ekstratı ve civanperçemi aslanpençesi ekstratlarını aldım. Sabah birini aç karnına diğerini akşam yatarken aç karnına içtim. Yumurtlama günümü takip ettim. 10 ve 16. Günler düzenli ilişki ve sonuç hamileyimmmm :))

Hepinize teker teker dua ediyorum.

Umarım yakın zamanda hepinizin gönlü de eli de karnı da dolar.
Sormak istediğiniz şeyler için her daim buradayım . 😘

Maşallah Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin çok sevindim adına ❤️❤️ Bizim için de dua et olur mu kistle başı belada olanlardanım 2 ay önce öğrendim aslında aralıkta doktor kist var ama önemsiz demişti o ay hamile kaldım kalp durması sonucu kürtaj oldum ve 5 ay denedik olmadı doktora gideyim kürTaj sonrası gidemedim malum pandemi amanın çikolata kisti bu dedi hemen bi iki doktor daha onlar da aynı fikirde tabi öncelikle 6 ay doğal yolla denememi öneriyolar ben de işte her ay bi umut her ay başka bi kür deniyorum şansımı :KK43:

Seni o kadar iyi anlıyorum ki, Şöyle düşün. Hamile kalabilmişsin . Yani bir sonraki gebeliğin sağlıklı olabilir. Asla umudunu kaybetme. Dualarım seninle 🙏🏻 iki taraflı mı tek taraflı mı kistin ? Benim sana önerim hayıt otu ekstratı. Kist içinde hamilelik içinde çok iyi olduğunu duymuştum. Ondan kullanmaya başlamıştım. Otu da uzun süreli kullanımlarda kisti küçülttüğünü kendim denedim ve gördüm. Lütfen stres olma. Her ay buraya gelip gebelik belirtisi bakıyordum. Hiçbiri olmadı . Sakin tut kendini. Ve inan ❤

Seni o kadar iyi anlıyorum ki, Şöyle düşün. Hamile kalabilmişsin . Yani bir sonraki gebeliğin sağlıklı olabilir. Asla umudunu kaybetme. Dualarım seninle 🙏🏻 iki taraflı mı tek taraflı mı kistin ? Benim sana önerim hayıt otu ekstratı. Kist içinde hamilelik içinde çok iyi olduğunu duymuştum. Ondan kullanmaya başlamıştım. Otu da uzun süreli kullanımlarda kisti küçülttüğünü kendim denedim ve gördüm. Lütfen stres olma. Her ay buraya gelip gebelik belirtisi bakıyordum. Hiçbiri olmadı . Sakin tut kendini. Ve inan ❤
Zatenn benim de tesellim biraz daha önce hamile kalabilmiş olmak 🤲🏻 Kistim tek taraflı 3,5cm inşallah tek tarafla sınırlı kalır.. Hep söylüyorum Allah GERÇEKTEN İSTEYENE nasip etsin anneliği sağlıklı hayırlı evlatlarla kulun kula ettiği dua makbulmüş işte her ay yeni bi umut inanıyorum Rabbim bana da tattıracak o duyguyu 🤲🏻😌❤️

Hayıt otu ekstratını çok duydum bu arada bu ay bal tarçın ve çörekotu karışımı yapıyorum hayıtı da kullansam ağır gelir mi acaba veya yaptığınız gibi birini sabah birini akşam mı kullansam 🤔

Canım merhaba hayırlısı olsun. benim de 2.5 cm kist var. Hangisini kullandın acaba. Benim de gördüğüm 2 macun var bebek çalışması var 4 aydır ama nasip olmadı.

Canım merhaba hayırlısı olsun. benim de 2.5 cm kist var. Hangisini kullandın acaba. Benim de gördüğüm 2 macun var bebek çalışması var 4 aydır ama nasip olmadı.
Teşekkür ederim canım. Darısı başına inşallah. Senin kistin benimkinden çok daha küçük. Çok daha umut var bence. Macun değildi benimkisi . Sıvı ekstrattı. Şurup kaşığı ile birini sabah birini akşam kullanıyordum.

💕

Canım bence ağır gelebilir.bu karışımlar bittikten sonra hayıtı yapmanı tavsiye ederim.
Doğru ben 2 gün sonra hsg çektireceğim doktorlarım benden öyle bişey istemedi ben kendim çektirmek istiyorum kürtaj sonrası özellikle gerekiyormuş ve çikolata kisti olanlardan ayrıca istedikleri bişeymiş sizler çektirdinizmmi 🤔

Doğru ben 2 gün sonra hsg çektireceğim doktorlarım benden öyle bişey istemedi ben kendim çektirmek istiyorum kürtaj sonrası özellikle gerekiyormuş ve çikolata kisti olanlardan ayrıca istedikleri bişeymiş sizler çektirdinizmmi 🤔
Evet ben de çektirdim . Hatta sağ tüpümün çikolata kisti yüzünden yapışık olduğunu orada öğrendim. Hsg çok kolay bir işlem. Sakın korkma. tüplerin sıvı ile birlikte açıldığı söyleniyor. Hsg yani rahim filmi çekildikten3 ay sonra hamile kaldım ben.

Bu arada istanbuldaysan ecomarı öneririm. Çok temiz ve çok ilgililer. Anestezi alanları dahi duydum. Fakat acı falan olmadı bende. İşlem esnasında çok hafif adet sancısı gibi 10 saniye acı oldu o kadar.

Ya ben şu an baya tedirgin oldum. Evli değilim 8 aydır visanne tedavisi görüyorum hatta bu cumartesi ilacım bitiyor doktor doğum kontrol ilacı vereceğini söylemişti. Gerçekten bebek için bu kadar zorluk çıkartıyor mu? Benim iki yumurtalığımda da vardı. Biri yok oldu, biri de 3 cm kadar küçüldü. Şu an çok gerginim☹️☹️ Doğum kontrol hapı da zararlı olabilir mi ilerleyen dönemlerde? Beş yıl içinde evlilik yok gibi

Bu arada istanbuldaysan ecomarı öneririm. Çok temiz ve çok ilgililer. Anestezi alanları dahi duydum. Fakat acı falan olmadı bende. İşlem esnasında çok hafif adet sancısı gibi 10 saniye acı oldu o kadar.
Biliyo musun çok araştırdım işimi sağlama almak için 3 yerden pazartesiye randevu aldım bugün Echomar da içindeydi tekrar son bi süzgeçten geçirdim ve Bakırköy’de bi yere karar verdim yorumları okudum en memnun kalınan yerde karar kıldım hatta bilgi almak için aradığımda doktorum ben dedi cevat bey o sanırım çikolata kisti ve kürtajı olanlara özellikle öneriyoruz zaten dedi bana doktorum demedi yani git çektir diye ben tevafuk sonucu orda burda okuya duya kendim karar verdim çektirmeye sıkıntı yaratmayacak bişey inşallah 😑

Ya ben şu an baya tedirgin oldum. Evli değilim 8 aydır visanne tedavisi görüyorum hatta bu cumartesi ilacım bitiyor doktor doğum kontrol ilacı vereceğini söylemişti. Gerçekten bebek için bu kadar zorluk çıkartıyor mu? Benim iki yumurtalığımda da vardı. Biri yok oldu, biri de 3 cm kadar küçüldü. Şu an çok gerginim☹☹ Doğum kontrol hapı da zararlı olabilir mi ilerleyen dönemlerde? Beş yıl içinde evlilik yok gibi
Çikolata kistin küçülmüş ve biri yok olmuş. Bence bu harika. Doğum kontrol hapına devam etmelisin. Ve adet günlerinde hayıt otu içmeni öneririm.
Herkes bir değil. Lütfen üzülme. 🙏🏻

Biliyo musun çok araştırdım işimi sağlama almak için 3 yerden pazartesiye randevu aldım bugün Echomar da içindeydi tekrar son bi süzgeçten geçirdim ve Bakırköy’de bi yere karar verdim yorumları okudum en memnun kalınan yerde karar kıldım hatta bilgi almak için aradığımda doktorum ben dedi cevat bey o sanırım çikolata kisti ve kürtajı olanlara özellikle öneriyoruz zaten dedi bana doktorum demedi yani git çektir diye ben tevafuk sonucu orda burda okuya duya kendim karar verdim çektirmeye sıkıntı yaratmayacak bişey inşallah 😑
Sıkıntı yaratmaz merak etme. Senin için yararlı bile. Sakın korkma inan hiç acı yok. Vajinal muayene gibi

Sıkıntı yaratmaz merak etme. Senin için yararlı bile. Sakın korkma inan hiç acı yok. Vajinal muayene gibi
Öyle dediler zaten bugün telefonda da aç falan gelmenize gerek Yok normal muayene gibi aynı tedirgin olmayın acısız bir işlem vs. Hakkımızda hayırlısı senin gibi kist olup hamile kalanları düşündükçe içim ferahlıyo:KK76:

Öyle dediler zaten bugün telefonda da aç falan gelmenize gerek Yok normal muayene gibi aynı tedirgin olmayın acısız bir işlem vs. Hakkımızda hayırlısı senin gibi kist olup hamile kalanları düşündükçe içim ferahlıyo:KK76:
Allahtan ümit kesilmez. İçini hep ferah tut
İnşallah iyi haberlerini alırım 🥰🥰

X