Cikolata kisti ameliyati olup yumurtaliklari zarar görenler var mi?

msau

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
11 Eylül 2022
1
0
32
Merhaba

1 senedir cocuk sahibi olamiyoruz. Pek cok endemetriozis belirisi gösterdigim ve kistlerim oldugu icin laparoskopi ile ameliyat olmami ve yapisikliklarin temizlenmesini önerdiler. Sol ve sag yumurtalarimda rahmin arkasinda gibi duruyor yapisikliktan dolayi.

Tek korkum ameliyat esnasinda yumurtaliklarima zarar verilmesi? benim gibi bir durumda olup ameliyat sonrasi sikinti yasayan oldu mu? AMH degerlerim normal ve 30 yasindayim.

Varsa eger, deneyimlerinizi paylasirsaniz cok sevinirim.

Merhabalar geçmiş olsun öncelikle. 2 yıl önce varlığından dahi haberimin olmadığı çikolata kistim patlayıp yumurtalığımı kendi etrafında döndürmüştü acil olarak açık ameliyata almışlardı. Şimdi evli ve bir senedir de cocuk sahibi olmak için uğraşan bir kadınım yumurtalarim gelişmiyor ve catlamiyor. Bende bu aralar onu sorgulamaya başladım geçirdiğim cerrahi işlem yüzünden mi bunları yaşıyorum acaba size verebileceğim tek tavsiye iyi bir doktor bulun.

Maba benim iki tarafli kistim v
Merhaba ben 7 cm kistle hamile kaldim ve sezeryanda aldirirken patladi o surecte bile doktorum guzelce temizledi daha onceki yapisikliklarin oldugunu ve yumurtlaklarmin hasar gorudgunu soyledi buna ragmen almadi yasim 21 ve ilk cocugum belkide ondan.sadece 2 gun yuruyemedim diren takiliydi cunku.3 ay oldu dogum yapali o agrilardan eser yok kontrolumde birsey cikmadi.Sizi anliyorum cok zor donemler..onemli olan stres yapmamak ve doktoru iyi secmek. Rabbim sizede nasip etsin insallah

Ben derin endometriozis ameliyatı oldum iki yumurtalıktan da kist çıkarıldı soldan 10 cm sağdan yaklaşık 5 cm. Ameliyat sonrası amh başta 0.44e düştü ve beni çok korkuttular tüp bebek dediler hemen ve evli değildim apar topar evlendim tüp bebek için Bülent tıraşa gittim ameliyat sonrası düşmenin yükselebileceğini söyledi bana vitaminler verdi 6 ay kullan dedi kullandım ve amh gerçekten yükseldi şu an normal sınırda 3.75e çıkmıştı şimdi 2.68 ve tüp bebekten vazgeçtiler doğal yoldan deniyorum henüz hamile kalmadım. Size tavsiyem ameliyat olacaksanız çok iyi bir doktora olun ben İlker kahramanoğluna oldum amh düşüşü konusunda bana yeterli bilgi vermemesi dışında ameliyat başarısı açısından memnunum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…