Çikolata kisti ameliyati olan varmi ?

selinay61

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
19 Haziran 2023
166
26
27
Sol yumurtaliklarimda 8cm cikolata kisti görüldü be ameliyat olamam gerektiğini söylediler nasil ameliyat sonrasında neler oluyor çok ağrı yapiyormu iyileşme süresi nasil geçiyor korkuyorum

Sol yumurtaliklarimda 8cm cikolata kisti görüldü be ameliyat olamam gerektiğini söylediler nasil ameliyat sonrasında neler oluyor çok ağrı yapiyormu iyileşme süresi nasil geçiyor korkuyorum
Benim de 7 cm di ama eridi. 2 ay düzenli yaz24 doğum kontrol hapı kullandım MR da 5cm olarak görüldü sonra kendiliğinden eridi. 3 doktora gittim 2 si ameliyat dedi. 3. Sü de bozuk para büyüklüğünde kontrol altında tutalım dedi. Bi de önce çikolata kisti dediler 3. Doktor çatlamamış yumurta dedi. Benim de sol yumurtalığındaydı. Bir sürü hormon testi falan yaptırdım hatta kendimi kanser sanmıştım 3. Doktor bana ısrarla çatlamamış yumurta bu dedi adet dönemlerine dikkat et yoğun kanaman olabilir mide bulantısı baş dönmesi halsizlik yaşayabilirsin demişti. Neydi bilmiyorum ama geçti. Hatta 2 doktor bana ısrarlara hamile kalırsan doğumla atarsın falan dediler o zaman bakardım bi de kistim düşecek diye çocuk yapmaya zorlandım resmen

Bi de benim oda arkadaşım çikolata kistinden ameliyat olmuştu göbek deliğinden 3 tane delik açmışlar ordan almışlardı 2. Gün ayaklanmıştı.

Bi de benim oda arkadaşım çikolata kistinden ameliyat olmuştu göbek deliğinden 3 tane delik açmışlar ordan almışlardı 2. Gün ayaklanmıştı.
Merhaba, Laparoskopi olmus arkadasın. Bende tüpde sıvı birikmesi oldugu için göbek delıgımden ve ıkı ayrı delık acılarak amelıyat oldum. Bana çikolata kisti için amelıyat onermedılrr yumurtalıga zarar verır dıye. 10 cm di ilaçlarla 2 bucuk santime kadar erıdı suan hala visanne kullanıyorum. Umarım daha da küçülmüştür artık yok olsun gıtsın

Merhaba, İyi bı doktora gıdin arastırın bence, hemen amelyat olmaya adapte olmayın yumurta rezervine zarar verıyoe ve amelıyattan sonra tekrarlayan bı kist zaten. Benım 10 cm di doktorum amelıyat önermedı ilaçlarla küçüldü

Selam canım,
Bende tam 15 tane miyom ve kist vardı.
Normalde kapalı ameliyat olacaktım ama narkozdan sonra daha fazla kist görüldüğü için açık ameliyat olmak zorunda kaldım.
Ameliyatımı İstanbul Şişli Memorialde oldum.
Dr Hanifi Şahin ve Özgür ağlamış yaptılar.
Estetik dikiş yaptıkları için inan çok hızlı toparladım.
İlk bi kaç gün ağrı ödem çok oluyor ama bi 10 güne baya toparladım.
Özel olduğu için biraz yüksek fiyat oluyor ama inan aşırı iyi ve rahat geçti herşey.

Çikolata kisti kendiliğinden erimez, kuculmez, kaybolmaz. Bunu başarabilen bir ilaçta yoktur ayrıca, sadece visanne adlı ilac büyümesini durdurabiliyor ya da bı miktar küçülmesini sağlayabiliyor. Çikolata kistleri ameliyatla alınırsa dahi tekrarlar. Yani seninki bence de catlamamis yumurtanin kiste dönüşmüş halı. Biraz büyük folikül kist görünce işin ehli olmayan doktorlar hemen çikolata kisti olduğunu düşünüyor. Son gittiğin Dr tecrubeliymis belli ki

Kist hayatini zorlaştırıyor mu, aşırı ağrı, hastaneye yatacak kadar ağır geçen regl dönemleri vs... Eğer hayat standardını çok fazla dusuyormuyorsa ameliyat için acele etme derim. Özellikle de bu kist için çok deneyimli bir prof. İle gorusmelisin. Bu kistler ameliyattan sonra da tekrarlıyor çünkü bu endometriozis bir bagisiklik hastalığı. Bağışıklığının doğru çalışmasının saglsyarak çikolata kistini kontrol altında tutabilirsin. Ayrıca açık ya da kapalı farketmez çikolata kisti ameliyatları her türlü yumurtalık rezervlerine zarar veriyor. Evli misin bilmiyorum, çikolata kisti hamile kalmayı da biraz güçleştiriyor ama imkansız kılmıyor. Hamilelikte bu kistler eriyor, evli değilsen de ameliyat olmadan önce iyi bir üniversite hastanesinde tecrubeli bir hocadan tavsiye almalisin

Merhabalar ben 2018 yılında ameliyat oldum çikolata kistinden benim teshisim 2016 da bekarken kondu 2 cm Ken ben bekar olduğum için ilginç bir tavsiye aldım doktordan 20 yasimda evlen dedi bana hamile kalırsan gider dedi 2 cm bişey olmaz dedi başka doktor sonra evlendik 23 yaşında kendi isteğimle 3 sene sonra kistim 3 cm olmuştu evlendikten sonra başka Doktora gittim bebek istedim olmadı bebeğim doktorlar yine hap vermedi bebek yap dedi olmuyor dedim yapta tabi bir kere gebe kaldım kist 5 cm olmuştu artık düşük oldu oda 5 haftalıkken neyse biz tekrar denedik sonra doğum kontrol hapı başladık 1,5 sene içtim kist küçülür diye küçülmedi asla ben bugüne kadar çikolata kisti olup kendiliginden eriyen görmedim hiç boyutu sabit kalır ama yani büyümez neyse artık baktık küçülmüyor başka doktora gittik 6 ay korunmasiz ilişki tekrar deneyelim dedik kistim bir anda baskılandigi için buyuud 8 cm ve karın boşluğuma sızmaya başladı acile kaldırıp ertesi gün ameliyata alındım laparoskopik oldu ve dedim ki evet normal kadınlar böylemi regl oluyormuş ameliyattan sonra iicmden bir irin alındığını hissettim o rahatlamayi anlatamam şükür sonra tüp bebekle hamile kalabildim şimdi ikinciye hamileyim.

Merhaba, hikayenizi okudum, benimde çikolata kistlerim var ve AMH değerim 1,14 . eşimde de sıkıntı olduğu için tüp bebeğe başladık, doktor kistin yumurtalıklarımdan birini kapattığını tüpümün birini tıkadığını söyledi. Önce tüp bebek yapıp sonra laporoskopi ile tüpümün birini ve çikolata kistlerimi alacağını sonra transfer yapacağını söyledi ama korkuyorum rezervlerim düşerse ve tüp bebek tutmazsa diye. Bu arada Şişli Memorial de başladım . Hamile kalabilir miyim bu şekilde acaba :/

Önce tüp bebek yapacak sonra laporoskobi demişsiniz. Yani önce yumurta toplama yapacak sonra içeriyi temizleyip transfere hazırlayacak benimde ilk tedavim öyle oldu ama ben önce Ameliyat sonra tüp bebek oldum ameliyatta tüpümde tikaliydi kist orayida kapatmıştı sizin gibi şuan benim sol yumurtalikta hiç yumurta yok mesela sağdan toplandı sadece iki di tedavimde ama bu ameliyattan 5 sene sonra oldu ister istemez ameliyatın yapıldığı yumurtalıkta azalma görülebilir ama sizin yolunuz daha iyi önce yumurta toplama ve embriyo oluşturup dondurmak sonra ameliyat ve hazırlık ve tabiki hamile kalabilirsiniz bir embriyo ve iyi bir rahim bolca şans gerek. Umarım hepsi olur sizde.

Çok teşekkür ederim söyledikleriniz umut oldu inşallah sorunsuz ilerler :) inşallah rezervim çok azalmaz :) inşallah çikolata kistlerim de gelmemek üzere giderler

Çok teşekkür ederim söyledikleriniz umut oldu inşallah sorunsuz ilerler :) inşallah rezervim çok azalmaz :) inşallah çikolata kistlerim de gelmemek üzere giderler
İnşallah dilediğiniz olur benim ilk bebeğimden sonra onu emzirirken ilaç kullanmadığım için kiizm 11 aylıkken ameliyattan 2 sene sonra tekrar etti kistlerim 2,5 cm di iki tane ayrı ayrı şimdi ikinci bebeğime hamile olduğum için kistler yok oldu bebek bir mucize kistler için bundan sonra umarım banada uğramaz bir daha

Evet inşallah hamilelik ve doğum ile birlikte atarım kistlerimi bende bebeğeniz hayırlı olsun size sağlık getirmiş şimdiden

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…