Çıkış yolu ne zaman kapımıza gelecek

E

EU2

Ziyaretçi
senağlama
dünden beri iyicene kötü oldum.neye üzüleyim bilmiyorum.geçenlerde konu açmıştım.çoğunuz mesajlarınızla manevi olarak destek verdiniz.teşekkür ederim senağlama
bazen 7 yıl evlenmek için bekledik.bunun içinmi bekledim diyorum.sinirlerim harap oldu..neye üzüleyim. jinekolojik bir rahatsızlığım var ona mı , hala işsiziz ona mı, kredi kartlarının limiti doldu ona mı , bir de bunlar yetmezmiş gibi kaç gündür mesanede ağrı var.kıvranıp durdum sabah.biraz biraz geçti.hep biraz biraz geçiyor sonra yine başlıyor.hastaneye gittim buğün bişi yok.madem bişi çıkmıyor ben neden ağrı çekiyorum senağlama ...illaki özelde para mı bayımam lazım..ssk da bitti gidemem...
akşam ağlayıp durdum senağlama ...halada üzgünüm..nasıl bir çıkış yolu bulacağız bilmiyorum..çok karamsar oldum..bu koca şehirde kendimi o kadar yanlız ,kimsesiz ve terkedilmiş hissediyorum ki anlatamam senağlama.........eşim aileniin yanına git orada kal bir süre diyor..bende başımın çaresine bakayım diyor senağlamasenağlama.

Aileleriniz bir çıkış yolu öneriyor mu canım?

Üzülme demesi kolay belki ama üzülme lütfen fazla yıpratma kendini HAYAT sınavlarla doludur başarmanın tek yoluda SABIRDIR sabırlı olursan emin ol Allah bi çıkış yol gösterecektir,,,hep böle deilmidir zaten herşey geldimi üstüste gelir,,,,,,,Allah yar ve yardımcın olsun

zaten eşiminden ailesinden fayda yok....benim ailemse çok cüzi bir miktar gönderiyor ama yetmiyor..çok az..aten yeni evli olduğumuz için öncesind kredi çekmiştik.bu da şimdi ük oluyor tabii...nede olsa işsiziz :KK43:(

bence tüm yaşadığın bu problemler düşünceler sende psikolojik bir ağrıya neden olabilir yani çoğu insan sinirlendiğinde yada birşeyleri aklına çok taktığında başında ağrı olur yada midesinde yada farklı bölgelerde ve bu mesanedede olabilir eğerki yapılan tetkiklerinde birşey çıkmadıysa daha az stres yapmalı kendini üzmemelisin diğer sorunlara gelince herşey aşılabilir öncelikle karamsar olma durup üzülmek yakınmak yerine neler yapılabileceğine dairr çıkış fikirleri düşün paylaşımcı ol sorunlarını yakınlarına anlat.. ve lütfen kendini üzme

bence sizin sinirleriniz iyice yıpranmış.
inanın anlattıklarınızı bugünlerde yaşayan çok o kadar insan var ki. işsizlik, maddi sıkıntı, sağlık problemleri...

bahsettiğiniz maddi sıkıntılarda ortağız. bizde darboğazdayız, benim de sağlık problemlerim var (4 aydır bir düşük yaşadım, bir de şimdi 2,5 aydır dış gebelikle uğraşıyorum.
ama küçük bir fark var. benim umudum da var yanımda. demek ki bizim sınavımda böyleymiş diyorum. eşimle birbrimize tutunuyoruz.

siz de biraz umutlu olmayı deneyin. allah hiçbir kuluna çekemeyeceği dert vermez.
ağrılarınız biraz da psikolojik olabilir bence.

eğitimlisiniz, çevirmensiniz galiba.
siz internetten üzerineden çeviri falan yapsanız. böyle bir imkan yok mu?
hem az da olsa elinize para geçer hem de oyalanmış olursunuz.

Cnm bnm yaa nolur ümitsizliğe kapılma neden iş bulamıorsunuz ki?? eşin ve sen ne iş yaıosunuz??

durumuna çok üzüldüm arkadaşım...
eşiniz iş aramaya devam etsin,bbir şekilde bir yerlerden başlamanız lazım...
siz de evde çocuk bakabilirsiniz...
yakın çevrenize,komşularınıza haber bırakın...
umudunuzu kaybetmeyin...
birbirinize destek olun,bu zor durumu beraber aşın arkadaşım...
evlilik,karı-koca olmak budur...
mutlaka bir yerlerden bir kapı açılır ama bana sorarsanız
eşinizi yalnız bırakmayın derim...
insan böyle zamanlarda destek bekliyor,en yakınından...
sevgiler...

eşim işletme mezunu ama onun dışında iş yaptı hep maalesef...maalesef hiç bu konuda fırsat verilmedi...((ben öğretmenim
şimdi diyeceksinizki iş bakın, bakıyoruz ama nedense hep kapılr suratımıza çarpılıyor..hiçbiryerden birşey çıkmıyor..:KK43:( çok mu bahtsızız ne:KK43:

eşim işletme mezunu ama onun dışında iş yaptı hep maalesef...maalesef hiç bu konuda fırsat verilmedi...((ben öğretmenim
şimdi diyeceksinizki iş bakın, bakıyoruz ama nedense hep kapılr suratımıza çarpılıyor..hiçbiryerden birşey çıkmıyor..:KK43:( çok mu bahtsızız ne:KK43:

Cnm profilinde çevirmen yazıo hangi dilleri biliosun (arapça yada rusça bilgin varmı?????):uhm:

cok üzüldüm ya ikinizin durumuna da
eşinin caresizliği daha da beter üzdü beni
ne diyceğimi bilemiyorum ki yaşamayan bilemez degilmi
bakınmaya ve sabretmeye devam edin
sizde iş arayın arkadaşın dediği gibi cocuk bakmak filan olabilr

biz 7 yıl evlenmek için bekledik..neler neler çektik...mutlu olmayı beklerken yaşadığım şeye bakıyorum ve üzülüyorumsenağlama

psikiyatriste gittim..ilaç falan verdi..onları kullanıyorum ama onlarda biraz uyuşturuyor beni...sinirlenince kasılıyorum...ilaçlarıda pek kullanmak istemiyorum :KK43:( bazen almıyorum ama......................çalışayım diyorum ama bu şeklde de zor..bir yandan da istiyorum...bakıyorum

ingilizce....................

offfffffffffff:çok üzgünüm::çok üzgünüm::çok üzgünüm:Eğer rusça yada arapça bilgin olsaydı bizim firmada müşteri temsilcisi arıyorlardı en azından idareten girerdin kendi mesleğinle alakalı bi iş olana kadar ama ne yazıkki bilgin yok bitanem ,,,,,,,,,,,,,,,,,,Seni çokkk ii anlıorum evlenmek için beklemişsin neler beklerken neler olmuş ama bunların hepsi bi sınav görüceksin bak herşey nasıl yoluna girecek duaa et:teselli:

Ümidini yitirme olmazsa iş bulana kadar senin ailenin yanına taşınırsınız bir süre.

eşim inşattan biraz para alacak...mecbur ailemin yanına gidecez bir süre..ama ben 1 hafta sonra dönerim diyor..sen kal orada diyor:KK43:(

Bende hemen hemen aynı durumdayım ananas.. Eşimin kendi iş yeri var fakat kriz nedeniyle pek bi iş olmuyor ve borç içindeyiz.. Arabamızı sattık, etraftan borç aldık şimdilik idare ediyoruz... Eşimin ailesi hiç destek olmadı üstelik köstek oluyorlar...
Bende kafaya çok takıyorum ağlama krizlerine felan giriyorum..
Sonra kendimi toparlamak için abdest alıyorum.. Bütün elktiriğimi alıyor..
İbadet ediyorum maneviyatımı güzelleştiriyorum ve inanılmaz rahatlıyorum..:Saruboceq:
Tavsiye ederim canım.. Eminim bu günlerde geçecek sen koyverme kendini..

Ağrıların psikolojik olabilir benimde moralim bozuk olduğu dönemlerde belim ve bacağım ağrır hatta yürüyemem bile doktora gittim oda psikolojik dedi :çok üzgünüm: Durumunuz gerçekten çok zor ama Allahtan umut kesilmez herşey ters gidiyo derken hiç beklemediğiniz anda güzel şeyler başlar a.s Bence durumunuzu düzeltene kadar ailenizin yanında kalın eşinizle .

canım hayat gerçekten imtihanlarla dolu yüce yaradan bizi bazı şeylerle sınav ediyor kimini sağlıkla kimini parayla kimini sevdikleriyle kimini ise kendi nefsiyle...
bunun için geldik dünyaya ...
sende allaha isyan etmeden sabır edip sınavı geçersen allah sana takdir ettiklerini verecektir....
sabret ve hep dua et....
allah acil şifa ve huzur versin kardeşim....
sevgiyle.....

X