Çift rahimli olan var mı

Hillly

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
18 Ocak 2021
88
20
31
Uterus didelfis çift rahim olan varmı aranızda gebe olan dogunnyapan

Çift rahim artı tek tüpüm doğuştan kapalı açıklamadı iki tane kızm var.. Hiç aratmadı Rabbim hemen oldu
Doktorlar düşük yada erken doğum ihtimali var dedi ama onu yapanda Allah onu verende Allah değil mi çok sevindim Allah' acilarını gostermesin

Benim bi arkadaşın da çift rahim. 3 kızı var hepsi erken doğum. Sebebi de iki rahim aynı anda büyüyormuş ve doğum erken başlıyormuş daralma sebebiyle. Sağlıklı hepsi 6-7 aylık doğdular

Benim iki akrabamda vardi
Biri ilk bebegi 7. Ayinda dogdu ameliyat oldu diger bebekler normal dogdu ama 2. 9 ay yatti 5 dogum yapti biri vefat etti
Digeri ilk bebek dustu ztn hamile kalmasi bile imkansizmi 14. Haftaydi ameliyat oldu
Ikincide 34. Haftada dogdu ilk donem kanamaliydi sonra bebek sıkısmıs doktor anlamamis 30. Haftada sarilik artti sariliktan sezeryan oldu iyki olmus asla normal dogamazmis doktor buyumesine bile sasirmis
Tabiki erken dogdu emmedi sut gelmedi birsuru sey yasandi ama su an cok saglikli bir bebek

Doktorlar düşük yada erken doğum ihtimali var dedi ama onu yapanda Allah onu verende Allah değil mi çok sevindim Allah' acilarını gostermesin
Evet benmde ilk bebeğim düştü.. Zaten sonrasındaki araştırmada ortaya çıktı çift rahimli olduğum histeroskopi ve laparoskopi oldum.. Sonra üç ay sonra hamile kaldım.. Düşük riskim vardı arakanamalarım oldu haftalık iğnem vardı her hafta iğne oluyordum.. Ayrıca erken doğum riski den dolayı sekizinci ayda ciğer geliştirici iğne oldum.. Bebek erken doğarsa solunum sıkıntı yaşamasın dye.. Çok şükür iki kızımda 38.hafta da doğdu

Ben ilk defa duydum ve şaşırdım.Allahım saglık versın yeterkı.

Benim bi arkadaşın da çift rahim. 3 kızı var hepsi erken doğum. Sebebi de iki rahim aynı anda büyüyormuş ve doğum erken başlıyormuş daralma sebebiyle. Sağlıklı hepsi 6-7 aylık doğdular
Masallah erken de olsa sağlıklı ise ne mutlu

Ne mutlu darısı anne olmak isteyen herkese nasip olsun bende geçen hafta kalbi durduğu için kürtaj oldum çift rahm dedi doktor hamile kalırsam erken doğum yada düşük ihtimali fazla dedi ama herkeste de olmuyor Allah ne isterse o oluyor

Perinatoloji. Bölümünde mi oldu kontrolleriniz peki

Maşallah vallahi ne guzel

Ne

Ne guzel bnde iuleymisim dojtorduduk ve erken doğum filn defi korktum da ondan bunlardan biri oldu mu
Yok biri kız biri erkek ikiside de çok sağlıklılar rabbim ol dicek de oluvercek yoksa bizde de bi sıkıntı yok sadece bende küçük bı sıkıntı var oda ilaç ile halloluyor zaten ama yine de gebelik olmuyor 2 sene 3 ay oldu hayla tık Yok

Perinatoloji. Bölümünde mi oldu kontrolleriniz peki
İnterfilite olması gerekiyor yedi yıl geçti üzerinden çok hatırlamıyorm.. Doktorum şüphelendi ultrasonda sonra rahim filmi çekiltim orada ortaya çıktı sorunum.. Daha sonra da üniversite hastanesine yönlendirdiler.. Orada kontroller yapıldı ve histeroskopi ve laparoskopi yapıldı.. Bu ameliyatlarda tüplerim açılmaya çalışıldı ama bi tanesi doğuştan tıkalı olduğu için açıklamadı.. Ayrıca yaptığım düşüşte kürtaj olmuştum o kürtajdan dolayı rahimde yapışıklık olmuş o açıldı

Anladım çok sağol canım

İnşallah en kısa zamanda Allah nasip eder

Bende de çift rahim var benimki bicornis deniliyor ama bakalım 15 haftalık hamileyim ama riskli deniliyor korkuyorum ama rabbim inşallah kucağımıza almayı nasip eder

Merhaba tüm ayrıntıları anlatmaya çalışacağım :)
Ben 27 yaşımda öğrendim çift rahimli olduğumu (uterus didelfis ) rahim ağzı da 2 tane. Evlendikten hemen sonra imperfore hymen ve vajinal septumdan dolayı operasyon geçirdim . İki rahmimde normal boyutlardan küçüktü. Kendim hemşireyim ve 7-8 tane doktora gittim ayrıntılı öğrenmek için. Hepsi risklerin olduğunu söyledi çok üzüldüğüm zamanlar yaşadım. Hiç anne olamayacağım hissine de kapıldım . Eş desteği çok önemli eşimin desteği sayesinde azaldı üzüntüm nasip dedik.
Hamilelik düşündüğümüz 5.ayda gebe kaldım hiç bir tedavi görmeden. İlk 3 ay düşük olacak diye korktum. Haftalar ilerledikçe erken doğarsa diye korktum ama çok şükür şuan 39 haftalık gebeyim doğumu bekliyoruz :)
Çift rahimli olduğunu yeni öğrenenleri çok iyi anlıyorum. Bende defalarca buraları okumuştum o yüzden buraya yazmak istedim herşeyin mümkün olabileceğini . Hiç korkmayalım nasibi olan bebek en doğru zamanda geliyor ve güzelce büyüyor içerde, buna şahit oluyorum şuan :)
Rabbim isteyen herkese nasip etsin inşallah

Bende de çift rahim var. Çift rahim girişi ve vajen septumu. İlk hamileliğimde 8. haftada düşük oldu; ancak bunu çift rahime bağlamadı doktorlar. Genel olarak bütün hamileliklerde olabilir dedi; rahime tutunduğu yer iyiymiş. Vajen septumunun ama alınması gerekir hem de hamileliğin daha kolay olur dedi. O ameliyatı kime yaptırmalıyım şuanda onu düşünüyorum. Daha önce olan varsa haber verebilir mi? Çok teşekkürler. Allah kimseye düşük yaşatmasın çok kötü birşeymiş herkese sağlıklı bebek nasip etsin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…