Ciddi değişiklik için bildiğiniz dua varmı?

ice floe

Guru
Kayıtlı Üye
21 Eylül 2010
3.306
1.923
Ben evimi tasimak , çocuklarımın okulunu değişmek yani ciddi bi ortam degisiklik istiyorum. Tabi Rabbim iyilerle karsilastirsin , değişiklik olursa da gelen gideni aratmasin. (Bı takım problemler nedeniyle istiyorum ama imkanlar...)
Bunun için kolaylıkla, maddi manevi zorlanmadan , hayırlı bı şekilde Rabbimin vesile kılacağı dua tavsiyeniz varmi

"Sonra onu yolu kolaylastirdi" anlamina gelen "Summes sebile yesserah" ayetini ard arda okuyabilirsiniz.
Yasin suresi 82. Ayet var bir de.
Kenzul Ars duasi, Virdi Settar duasi, Miftahul Cennet duasi guclu dilek dualaridir. Gunluk hacet namazi kilabilirsiniz. Esmalari arastirabilirsiniz. Ya Latif olabilir bence.
Muezzin ezan okurken susuncaya kadar edilen dua kabul olurmus bir de.

Allah razı olsun acilen hepsine bakicam

Allah razı olsun arkadaşım,inanin darlandim okullar açılmadan halledebilnek için napicami ne okuyacağımi şaşırdım.
Çok teşekkür ederim
Yasın süresi 82.ayet Ol der olur şeklinde bir ayet ona da bak.O da aklıma geldi.Insan yeterki okuyabilsin.

Rahman suresini ilk 4 ayeti oku gunluk 70 defa niyetini et bagisla Peygamber efendimize(s.a.v) ...1 ayet Errahman.....4cu ayet...beyann...diye bitiyordu.once muhakkak niyeni et oku dileklerin tutana olana kadar..rabbim kabul etsin ins..

Rahman suresini ilk 4 ayeti oku gunluk 70 defa niyetini et bagisla Peygamber efendimize(s.a.v) ...1 ayet Errahman.....4cu ayet...beyann...diye bitiyordu.once muhakkak niyeni et oku dileklerin tutana olana kadar..rabbim kabul etsin ins..
Allah razı olsun , Rabbim hepimizin dualarını kabul eylesin.
İlk defa duydum bunu. İnşaallah Allah im iyi gelir

Birde bu söylediğinizin net den faziletine de bakıyordum ( Feyz alıyor insan ) Rahman suresi ile ilgili bir sürü yazı okudum ve bu gece ruyalarim bile çok farklıydı hayrolsun :)

Birde bu söylediğinizin net den faziletine de bakıyordum ( Feyz alıyor insan ) Rahman suresi ile ilgili bir sürü yazı okudum ve bu gece ruyalarim bile çok farklıydı hayrolsun :)
Hayrolsun inş:) bana bu duayı cok sevdigim saygi duydugum bir ablamiz tavsiye etti,faydasini Allahin izniyle gördüm..bol dua ile samimiyetle okuduğunda karsiligini görürsün Allahin izniyle..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…