Çeyiz Sandığı

SouvveniR

❤+❤ = ❤❤
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
5 Mart 2012
11.481
8.058
Merhaba Kızlar,

Çeyiz sandığını ne kadar gerekli görüyorsunuz? veya ne kadar "olmalı" dediğiniz birşey bilemiyorum...
Fakat çeyiz sandığı benim için olmazsa olmaz diyebileceğim birşey.
Öyle ki, kendi çeyiz sandığımı Adana'dan getirttim. Çünkü İstanbul'da bu kadar güzel ve işlemeli bir çeyiz sandığı bulmam neredeyse imkansızdı.
Fiyatlarda o kadar oymalı ve kaliteli olmamasına rağmen gayet yüksekti...
Belki ben yeterince araştıramadım, belki de uygun fiyatlı alabileceğim yerlere denk gelmedim.

Fakat kendi çeyiz sandığımı aldığım yere sipariş verdim, ödemeyi banka havalesi ile geçtim.
Telefon ile görüştüm satıcıyla ve ürünümü tam istediğim gibi kapıya kadar gönderdiler.
Hemde kargo ücreti almadılar...

İşte benim çeyiz sandığımı aldığım yerdeki modeller.
Bilgi olsun diye paylaşıyorum sizlerle... Dilediğiniz taktirde aldığım yerin bilgilerini msj olarak gönderirim...
Fotoğrafların üzerinde yerin web adresi çıktı zaten... Sanırım buna gerek kalmadı :KK1:
:KK16::KK16::KK16:

Benim aldığım sandığım:
$dms302a.jpg

Diğer modeller
$dms301a.jpg $dms325.jpg $dms329a.jpg

$dms330.jpg $dms332.jpg $dms334.jpg

$dms335.jpg $dms337.jpg $dms341.jpg

$dms344.jpg $dms321.jpg $dms320.jpg

$dms307.jpg $dms311.jpg $dms313.jpg

$dms301.jpg $dms310.jpg $dms314.jpg

$dms318.jpg $dms319.jpg $dms345.jpg

Beyaz sandıklar (yeni çıkmış :KK53:)
$dms308.jpg $dms326.jpg $dms331.jpg

Son düzenleme:
güle güle kullan canım hayırlı olsun yalnız ben şu puf biçiminde olan sandıkları beğeniyorum en azından olmazsa olmaz illa alınacak olsa o tür sandıklardan alırım heralde bana kalsa ben istemiyorum ama birde düşününce o kadar örtü nereye sığacak diye o nedenle alırsam kesin küçük bir puf biçimindeki sandıktan alırım en azından puf gibi ayakucu içinde kullanabilirim

bende burda gordum o puf biçimindekilerden.hem anhtar deligi de olmaması tam bir puf havası vermiş:) bende onlardan dusunuyorum.aslında almam ama annem işte olmazsa olmazmıs:KK19:

Canım güle güle kullan çok güzelll.. fiyatını soyleyebilir misin bana??

.

Son düzenleme:
güle güle kullan canım hayırlı olsun yalnız ben şu puf biçiminde olan sandıkları beğeniyorum en azından olmazsa olmaz illa alınacak olsa o tür sandıklardan alırım heralde bana kalsa ben istemiyorum ama birde düşününce o kadar örtü nereye sığacak diye o nedenle alırsam kesin küçük bir puf biçimindeki sandıktan alırım en azından puf gibi ayakucu içinde kullanabilirim

Evet canım, o anlamda çok yer toplayıcı olur kanısındayım.
Hem de aslında baktığında şık bir dekor.
Ben gerçi eski kafalıyımdır biraz bu tarz şeylerde.
İlla da olsun isterim yani :KK34:

bende burda gordum o puf biçimindekilerden.hem anhtar deligi de olmaması tam bir puf havası vermiş:) bende onlardan dusunuyorum.aslında almam ama annem işte olmazsa olmazmıs:KK19:

Anneler işte, kızları için en iyisi en güzeli olsun diye uğraşırlar.
Biz sandığımı annemle beraber araştırmıştık internetten.
Aldığım modeli de ikimiz beğenmiştik, ama annem ayaklı olmasından dolayı resmen bayıldı sandığa.
Çok iyi seçim yaptığımı söyler hep.
Annem 32 yıllık evli ve çeyiz sandığı hala duruyor :KK76:

Canım güle güle kullan çok güzelll.. fiyatını soyleyebilir misin bana??

.

Canım ben kendi sandığımı 1 sene önce veya daha fazla zaman geçmiş olabilir tam hatırlamıyorum, 300 TL'ye aldım.
Adam 350 demişti pazarlık yaptım telefonda ve kargo ücreti de almadı.
Şu anda fiyatlarını bilmiyorum, o yüzden bence bir telefon açıp öğrenmende fayda var. Ben o kadara aldım ama artmış olabilir fiyatlar..
Modelleree göre değişiyor, zaten web sitesine girersen modellerin kodları var.
O kodlara göre fiyatları sorabilirsin :KK34:

bende sandık almıcam karar verdik şimdilerde kimse kullanmıor artık o yüzden annem ayakuucu dolaplı varmış onlardan alcak bana daha kullanışlı gerçi oda küçük oda olurmu bilmorum en azındna kendi evim olunca alırım öyle bişi şimdi ikiside gereksiz gelıor ama bakalım inş. yarın yerlştirdikten sonra yer kalırsa ayakucu sandıklı olark alırım çeyiz sandığı ancak odam büyük olursa alırdım olsada belki gene almazdım gereksiz görüorum çeyiz sandığını yer bakımından faln filan

hiç çeyiz sandığı düşünmemiştim yatak odam country çizgiler olcağı için perde kumaşında puf yaptırr ayak ucuna koydurturum gibime geliyor

paylaştığım model tarzıda olabilir yada hiç olmayadabilir

$Ýçerik.jpeg $Ýçerikliii.jpeg

Giz08, paylaştığın sandık da çok hoşmuş...
İnşallah gönlüne göre olur canım :KK34:

Beyaz sandıklara bayıldım canım çok güzeller. Bence çeyiz sandığı güzel ve özel birşey. Her çeyiz de olmalı...

Benim sandığım sunduğun sandık resimlerinden 5. olanı ceviz işlemeli olarak annem almıştı sonra İzmir'e kargoyla yollamıştı.Bizde erkek tarafı alır ama alan olmadığı için annem sinirlendi kendisi aldı:)):KK52:

Çeyiz sandığını kız alır , çeyizleri sandıkla gider .
Paylaştığın site için çok teşekkürler buradan almayı düşünüyorum beyaz olanlardan bi tane alıcam ödemeyi kapıda mı yaptınız ?

Paylaştığın site için çok teşekkürler buradan almayı düşünüyorum beyaz olanlardan bi tane alıcam ödemeyi kapıda mı yaptınız ?

Bizde öyle değil çeyiz sandığını erkek getirir kızın çeyizini koyup gider..

Rica ederim canım, beğenmene sevindim.
Ödemeyi havale ile yaptım, hatta ben bile acabaya düşmüştüm parayı alıp ürünü göndermezlerse diye.
Fakat sorunsuz sağ salim geldi sandığım. O yüzden sorun yaşayacağını sanmam.
Şimdiden hayırlı uğurlu olsun o zaman :KK34:

Bizde öyle değil çeyiz sandığını erkek getirir kızın çeyizini koyup gider..

Bu da farklı bir gelenekmiş canım.
Bizde de kız kendi sandığını kendisi alır.
Çeyizini koyar içine ve sandıkta gider çeyizi.

Bir farklı gelenek daha öğrenmiş oldum. :KK34:

ya şurdaki gibi sade, sık ve sürgü kapaklı bi şey istiyorum ben de: sandık < MALM | IKEA Türkiye
"Sürgülü kapak sayesinde, açıldığında bile eşyalar üst kısımda durur" diyor. bence bu anlamda kullanışlı olur

Kullanışlılık açısından güzel canım, farklı alanlarda da kullanılabilir.
Ben daha çok oymalı tarzda sandıkları seviyorum, ama tabii bu da çok modern.
Mobilyaların ve evin ile uyumlu olduktan sonra bence gayet hoş... :KK34:

Kızlar sandikcikemal.com diye bir site var modelleri çok güzel fiyatlarda çok uygun istediğiniz yere kargo ile gönderiyolar.çok acil çeyiz sandığı araıyordum geçenlerde rastladım siteye hemen sipariş verdim

X