çeyiz için ne kadar harcadık?

sinirboyu

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
16 Haziran 2008
1.056
978
40
sevgili arkadaşlar: görüyorum hepiniz sitede maşaallah aldıklarını paylaşmışşınız çok güzel şeyler de almışssınız. bi de hiç bir şeyi olmayanlar var (mesela ben) hem bu işe yeni girişiceklere -gerçi bnm daha niyetim yok da- kılavuz olur hem de bu yolda olanlar kendilerini ölçer-tartar diye bir liste hazırladım. sizden ricam bu listeye aldığınız şeylerin marka-modelini ya da (mesela tencerelerde teflon-çelik gibi nevresimlerde saten-pamuk gibi) ve takımlarda kaç kişilik olduğunu belirterek fiyat yazabilir misiniz? söz yazan herkesin toplamda ne harcadığını ben hayrıma hesaplayacam:KK70:
listeyi çok ayrıntılı veya çok genel tutmamaya çalıştım . yani çeyizinize sarımsak ezici de almış olabilirsiniz ama bunları da yazmaya gerek yok. dantel-oya gibi şeyler dahil değil ve tabi mobilya da dahil değil.
ister mesaja cvp verin ister özelden atın. her türlü olur ben toparlarım. hepinizi öptüm. herkese kolaylıklar diliyorum
Ürün adı
Marka-(özellik) fiyat
Marka-(özellik) fiyat
Marka-(özellik) fiyat
Marka-(özellik) fiyat
Marka-(özellik) fiyat
Marka-(özellik) fiyat
Çamaşır makinesi

Kurutma makinesi

Elektrikli süpürge

simens 750.00
El süpürgesi (şarzlı)

Arzum 80TL

Bulaşık makinesi

Buzdolabı

d. dondurucu

Aspirator/davlumbaz

Fırın

Mini fırın

Ocak –set üstü

Ocak+fırın

Tost makinesi

e. kızartma makinesi

Fritöz
Tefal (actifry) 430TL

M. robotu (çoklu)

Rondo
Philips ron+blender HR1372 160TL

narenciye sıkacağı arzum 60 TL

Mikser

Blender

Braun 150TL

braun 185.00
Kettle

Çaycı
Metal 100TL

türk kahve makinası hisar 50 tl.

Yemek takımı misafir

Hisar set: tencere takımı ,bone china yemek takımı , çaydanlık,çatalbıcak takımı,cezve takımı, düdüklü tencere : 2,400,00 tl
Günlük kahvaltı 50TL
1400 bernardo

hisar 2.185
Yemek takımı günlük
? kişi paçi 100TL
bernardo camellia 400TL
tantitoniden 700
porland kahvaltı+günlük takımı 420 tl
karaca tencere ve günlük yemek takımı 320 TL

Kahvaltı takımı kişi

kahvaltı Karaca 90TL

Çatal-kaşık bıçak takımı misafir

bernardo 600 TL
+ hediye kahvaltı takımı cezve

Hisar 872.00
Çbk tk günlük
Bievin sapı deri gör. 6 kişi 59TL
Berghoff 108 TL

Tencere seti
Seramik 300TL
Hisar domino çelik 350TL
+3 lü sahan seti
Amvay komple aile seti 1500
en büyük parça hisar1600 tl
düdüklü tefal 500 tl

Tava seti

esse'den 160 TL Seramik pilav tenceresi ve seramik tava

hisar kuucuk sahan tavalarim 3 tane 110.00
Cezve seti

Çaydanlık

jumbo caydanlik seti.460.00
Su seti

Bernardo kadeh 150TL
IKEA meş. 60TL

Çay seti

+yemek takımı
+ küçük tencere hisar
500TL

Kahve/nesk. fincanı kupa

6 kişi. kervan mağ. 150TL

Borcam-saklama k.-kavanoz

100TL
Tupper 750 tl
Ivır zıvırlar 200 tl
250-300 tl

Fırın tepsisi/kalıp-salata kasesi vb

100TL

Tupper vs 250 TL

Baharat takımı
Biev mıknatıslı model 50 TL
(+ekmek kutusu ve kavanoz)
Brabantia 165 TL

Markafoniden 12 p. 24TL

Servis+masa örtüsü+peçete
(Yemek masası için)

30TL

Mutfak halısı

Mutfak perdesi

Bornoz takımı
Taç bambu 250TL

linens bornoz 250 tl

Havlu

40TL
trendyoldan 80 tl

Banyo sabunluk askı vb

Klozet takımı

Saç kurutma makinesi

Ütü
Philips kazanlı 470TL

philips .450.00
Ütü masası
Esse 130TL

Çamaşır askılığı
Esse Metal gör. 60TL

Yatak örtüsü

Linens 225

Markafoniden 200TL

Nevresim takımı
Uyku seti
Kapitone set vs
Taç pamuk-saten 3tane 264TL
5 tane taç, sarev, e. home
taç pamuklu saten 130
polo pamuk saten 80
damat pamuk saten 80
2x pamuk saten 120 TL
özdilek uyku seti 240 tl- sarev pamuk saten nev. 300 tl- linens nev.2 tane 220 tl- iki nevresim 150 tl
tac.pamuk saten nevresim.210.00x5=
1.050 TL
Yorgan-yastık

Taç m.fiber yorgan 2 tane
Toplam yaklaşık 1000TL
(mutfak için ıvır zıvırlarla birlikte)

kaz tuyu 2şer 750 +300
Pike

Battaniye

3 battaniye (bu grup 1000TL)
polodan 50 sesliden 2 tane 50

ozdilek battaniye 85.00
3+1 ev için diğer perdeler :KK70:

TOPLAM
Mer_ali için: 2373
Angelanil için toplam: 2898
LPGLi_FeRRaRi için toplam: 4.080
Snmonr için toplam: 5744
fragaria_vesca
için toplam:
ebrumm için toplam: 8.642 tl

Son düzenleme:
bu liste kısaymış ben daha uzuuuun bir liste yapmıştım ... :KK1: ben toplamda 10 000 tl civarı harcadım ama tek tek fiyatların çoğu aklımda yok... birazda marka alıp almakla değişir.. çeşitli bütçelerle çeyiz hazırlana bilir bence... tamamen sana kalmış yani.. :KK71:

kolaylıklar diliyorum çeyiz işi zor iş....

En Büyük TÜRKİYE

aklımda kalnları yazayım canım;
fritöz yerine arkadaşlarımın tavsiyesi ile tefal actifry aldım, indirimden 430 tl idi. bu arada çok güzel çoban kavurması oluyomuş :)
philips blender-rondo aldım, yine indirimden 160'a. HR1372 modeli..
kettle almadım, beko çaycı aldım, metal görünümlü olanlardan. 100 Tl civarıydı sanırım.
günlük yemek takımım 100 TL idi pek duyulmamış bir markaydı(paçi) ama rengi şahaneydi.
günlük çbk takımı bievin sapı deri görünümlü olanından, fiyatı 59 TL. (6 kişilik) ben bi takım daha günlük yemek takımı ve çbk takımı almayı düşünüyorum, aynı takımdan 12 kişilik olacağına farklı takımlar olsun. değişik değişik kullanırız. eğer 6 kişiden fazla olursak misafir takımlarını çıkarırım. onlar da karaca ama çook eskiden almıştık.
tencere takımlarımı seramik aldım, 300 tl. çok beğenerek aldım, yorumlar çok güzel. jumboda satılan marka güzel.
baharat takımı biev, 50 tl. mıknatıslı model..
bornoz takımı taç bambu. internetten 250 ye almıştım, mağazada 300 tl.
3 tane de taç pamuk saten takımı aldım yine netten, tanesi 88 tl idi sanırım.
ütüm philips kazanlı ütü, 470 TL. yine indirimli modeli.
ütü masası esseden aldım, 130 civarı.
çamasır askılığı da esseden, 60-70 civarı. metal görünümlü. beyazlar zamanla soyuluyor.
aklıma gelenler bunlar. kolay gelsin canım.

cnm öncelkle sunu belirtiym ki bi çok sitede fırsatları ve uygun zamnlardaki kampanyalardaki fiyatları araştırarak yaklaşık 4000 tllk çeyiz alışverişimi 2500tlye yaptm smdilk aldıklarımla tabiki
hisar domino çelik tencere seti 350 tl(normal fiyatı 599 tl)+160 değerinde 3lü sahan seti hediye
bernardo camellia günlk yemek takımı+extra kahvaltı parçaları 400tl(normalde 550tl)
karaca günlk 2. yemek takımı 90 tl
5 tane nevresm takımı (sarev, taç english home ve minimalden 2 tanesi pamuk saten diğerleri ranforce)+2 tane taç mikroofiber yorgan 3 tane battaniye=toplamda 1000tl harcamısım sanırım indirimsiz alsam 1500ü aşardı
linens yatak örtüsü 225 tl(normalde 450 tl)
braun blender seti 150 tl anneler gününde aldm normalde 249tlydi
kadeh seti aldm bernardodan 12li 150 tlye geldi normalde 225flndı onlara meşrubat bardağı alıcam ikeadan 60tl tutucak
berghoff bıçak seti aldm 108 tl (normalde 180 tl)
salata seti fırın kabı kaselern speed slicer, rende vs bunlara 100tl vermişimdir
saklama kapları, günlk bardaklarm cornfleks kaplarm, slikon gereçler ve cerezlklerime de 150 tl vermişimdir
son olarak eğer karar verebilirsem brabantiadan ekmek kutusu baharat seti ve 3lü saklama kavanozlu seti alıcam sanırm indirimle 165tlye(normal fiyatı 340 fln)

artk gerisini sen hesapla tatlmm umarm yardımım dokunur:))bunlarn resmlerini istersen çeyiz topiğimden bakabilirsn:KK69:

Son düzenleme:
çok uzuuun bir liste yapıp göz korkutak istememiştim :2: şaka şaka bence yeterince kapsamlı fazlasına gerek yok.
yazan arkadaşlara teşekkür ediyorum şimdilik gelen verileri tabloya ekledim. inşallah birilerinin de işine yarar.
alınan çeyizlere bakınıyorum zaten ama resim ekleyenler fiyat eklemediği için biraz bilgi eksiği oluyordu burada da onu kapatalım istedim.
kampanya takip etmeye filan başlamış değilim alsam evde koyacak yerim bile yok ama bazen nette filan görüyorum mesela indirim diyor ama gerçekten onun fiyatı nedir inmiş midir bilemiyorum. bi de ben böyle derli topl konuları seviyorum..
bekliyorum kızlar dökülün bakalım...:KK1:

konuyu açman çok iyi oldu cnm neye ne verdiğimizi eksiklerimizi görmüş olduk bizde:)
acele etmezsen zaten zarar etmeden en güzelini en uygun fiyata bulabiliosn kolay gelsin sanada zira uzaktan göründüğü kdr kolay deil içine girince anlıosn
ama bi o kdr da zevkli:)

standart fiyatların ne olduğunu bilmemek benim de en büyük problemimm

bişeyler almaya başlayayım diyorum ama doğru seçim yapıp yapmadığımı anlayamadığım için hiçbişey alamıyorumm:) kampanyaların da zamanlarını bilmek lazım sanırım...:26:

Ben toplamda ceyızıme 22 bın lıra harcadım :KK43: 20 kasımda dugunum var rabbım ızın verrse:KK43:

benim çok fazla bişeyim yok ama aldıklarımın fiyatlarını yazayım

hisarın setini almıştım tencere takımı ,bone china yemek takımı , çaydanlık,çatalbıcak takımı,cezve takımı, düdüklü tencere : 2,400,00 tl tuttu

linens barnoz kampanyalı 250,00 tl yaklaşık olarak ( tam hatırlamyorum 3 yıl felan oluyor :)))

taç pamuklu saten nevresim 130,00tl

tupper ürünleri aldım 750,00tl lik

günlük kullanılacak bir kahvaltı seti : 50,00tl

toplam :3,580,00

annemin aldıkları var halı, yorgan, battaniye, kızartma tenceresi vs var onların fşyatlarını bilemiyorum : ( ortalama 1000 tl de onlara diyebiliriz yada daha az :KK15:

22.000 lira sadece mutfak banyo halı ve perde mi tuttu?benim hazırladığım listede bunlar var bi de beyaz eşyalar var -ki beyaz eşyayı daha kimse yazmadı sanırım ev filan tutulduktan sonra alıyor herkes? beyaz eşya da dahilse normaldir.
enseyi karartmayın kızlar..ben de bişey almadım çünkü nişanlı filan değilim. benim kararım da kampanya takip etmek yılbaşı, anneler günü gibi günleri değerlendirmek. hepsi burada 500 liraya 100 lira çek veriyor mesela indirimde olan mallardan alındığında uygun oluyor. ben cep telefonu kılıf ve pilates setimi bu şekilde aldım çok uygun oldu bu yöntemi çeyizde de izlemek istiyorum ama siz fiyat yazdıkça ben de ortalama fiyatları öğreneceğim ki ona göre biliym bazen indirim yapan yerin fiyatı başka yerlerle aynı seviyeye gelmiş oluyor normali çok pahalı olduğı için :KK70:
borcam fincan günlük takım almayacağım çünkü bizde düğünler kalabalık olur altın takmayan bunlardan getirir. biliyorum ki gelir. bi de en büyük hayalim herşeyi uyumlu almak. burada gördüm kırmızı-siyah -beyaz veya turkuaz-yeşil şeklinde alanlar olmuş tüm mutfak eşyalarını herşeyi böyle uyumlu yapmayı çok isterim bu nedenle de bekleyip hepsini birden alacam galiba aynı yerden ki uysun. bilmiyorum daha bol bol vaktim var pazar araştırmasına ve fikir almaya devam:KK52:

Ayy baya da masraf olmuş böle toplu görünce:)))
El süpürgesi (şarzlı) arzumdan aldım canm 80'e evim.nette indirimdeydi ama

Yemek takımı misafir için 1400 bernardodan; çatalkaşıkbıçaktakımı 600 ikisini birlikte alana 500 hediye çeki vardı onunla da 12 kişilik kahvaltı takımı cezve ve küçük kahvaltılıklar aldım.
Günlük yemek takımı tantitoniden 700'e aldım..

Tencere seti Çelik tencere amvaydan almıştım içinde saklama kabı süzgeçi buharlı pişiricisi çelik tavalarıda olan komple aile setini almıştım canım 1500'e belki de en pahallı parça bu..
Seramik pilav tenceresi ve seramik tava ikisini esse'den 160'a almıştım.

Çaydanlık ve çay setim hediye geldi:)

Kahve neskafe fincanı kupası çeyizimin en nadide parçası :)) Bayılarak aldıım 6 kişilik takım kervan mağazalarından aldım 150 tl..

Tupperwareden aldıım bi kaç saklama kabı fırın tepsisi yağdanlık peynir dünyası vb şeler 250 tl

Baharat takımı markafoniden indirimde aldım 24 tl 12 parça baharat seti...

Servis+masa örtüsü+peçete
(Yemek masası için) 30 tl'ye indirimden aldım ancak annemin çeyiz için yaptııı dantellerden runnerlı özel günler için bir tane yaptırıyorum

Havlular hediyeler annemin ve kayınvalidemin yaptkları hariç 40 tl

Yatak örtüsü 200 tl'ye markafoniden aldım

Nevresim takımı polo pamuk saten 80 damat pamuk saten 80 iki tane pamuk saten markasını unuttuum 120 tl

Battaniye polodan 50 sesliden 2 tane 50

Bu listede olmayan bazı küçük ev aletlerim narenciye sıkacağı arzumdan 60; türk kahve makinası hisardan 50 tl.. Mutfak ıvırzıvırları var ekmek kesm tahtası soğan limon saklama kapları reçel bal kavanozu çerezlikler pasta servisi kek kalıbı günlük kahvaltılık reçellikler elek vb şeyler içinde toplamda 200 tl :))

Mutfak için pek eksiğim kalmadı şimdi küçük ev aletleri ve beyaz eşyalar sırada bakalım:)))

5744 tl tutmuşş sadece mutfak eşyaları ve bi iki nevresim:))

22.000 lira sadece mutfak banyo halı ve perde mi tuttu?benim hazırladığım listede bunlar var bi de beyaz eşyalar var -ki beyaz eşyayı daha kimse yazmadı sanırım ev filan tutulduktan sonra alıyor herkes? beyaz eşya da dahilse normaldir.
enseyi karartmayın kızlar..ben de bişey almadım çünkü nişanlı filan değilim. benim kararım da kampanya takip etmek yılbaşı, anneler günü gibi günleri değerlendirmek. hepsi burada 500 liraya 100 lira çek veriyor mesela indirimde olan mallardan alındığında uygun oluyor. ben cep telefonu kılıf ve pilates setimi bu şekilde aldım çok uygun oldu bu yöntemi çeyizde de izlemek istiyorum ama siz fiyat yazdıkça ben de ortalama fiyatları öğreneceğim ki ona göre biliym bazen indirim yapan yerin fiyatı başka yerlerle aynı seviyeye gelmiş oluyor normali çok pahalı olduğı için :KK70:
borcam fincan günlük takım almayacağım çünkü bizde düğünler kalabalık olur altın takmayan bunlardan getirir. biliyorum ki gelir. bi de en büyük hayalim herşeyi uyumlu almak. burada gördüm kırmızı-siyah -beyaz veya turkuaz-yeşil şeklinde alanlar olmuş tüm mutfak eşyalarını herşeyi böyle uyumlu yapmayı çok isterim bu nedenle de bekleyip hepsini birden alacam galiba aynı yerden ki uysun. bilmiyorum daha bol bol vaktim var pazar araştırmasına ve fikir almaya devam:KK52:

canm 22 mılyar tuttu benım ceyzım evet ama beyaz esya ve yatak odassı takımıda dahıl

yatak odası
fırın
bılasık makınesı
ve dıger kalan ev esyası ceyzler sandık ısı hepsı :)

benim çok fazla bişeyim yok ama aldıklarımın fiyatlarını yazayım

hisarın setini almıştım tencere takımı ,bone china yemek takımı , çaydanlık,çatalbıcak takımı,cezve takımı, düdüklü tencere : 2,400,00 tl tuttu

linens barnoz kampanyalı 250,00 tl yaklaşık olarak ( tam hatırlamyorum 3 yıl felan oluyor :)))

taç pamuklu saten nevresim 130,00tl

tupper ürünleri aldım 750,00tl lik

günlük kullanılacak bir kahvaltı seti : 50,00tl

toplam :3,580,00

annemin aldıkları var halı, yorgan, battaniye, kızartma tenceresi vs var onların fşyatlarını bilemiyorum : ( ortalama 1000 tl de onlara diyebiliriz yada daha az :KK15:

aaa unuttum yemek takımımın çay takımınıda almıştım birde hisarın ufak boy trncersini 500 de onlara vermiştim

toplam 4.080,00 tl oldu :KK1: artık aklıma geldikçe unuttuğum bişey olursa yazarım

anlaşılan mutfak için bi 5000 lirayı gözden çıkartmak lazım ki herşeyden çifter çifter aldığımızı varsaymıyorum tabi:KK70:

tüm beyaz eşyaları küçük ev aletleri dahil arçelikten peşin olarak 7000tl ye aldık

oturma grubu aldık 3000 tl

tüm mutfak malzemeleri,tabak çanak,ev tekstiline toplam 12.000tl harcadık

ama şükür bi damatlık bir de bohça kaldı:KK9::KK9::KK9:

şimdi bende heveslendim bi hesap yapıyım dedim kendimce:KK34:
en büyük parça hisar tencere seti 1600 tl
düdüklü tefal 500 tl
porland kahvaltı+günlük takımı 420 tl
bornoz seti 170 tl
özdilek uyku seti 240 tl
sarev pamuk saten nevresimler 300 tl
linens nevresim 2 tane 220 tl
en son aldığım iki nevresim 150 tl
karaca tencere ve günlük yemek takımı (bunları geçen yıl almıştım) ikisi birlikte 320 tl
bugün trendyoldan aldığım havlularım 80 tl

bunlar büyük parçalar bir de ıvır zıvır aldıklarım var tekli kaseler bardaklar bunlarda 250-300 tl tutar daha işin başındayım
yaklaşık 4200 tl gibi hesapladım ama mutfak için pek eksiğim yok artık ev tekstilini tamamlamam lazım bi 4000 daha gider heralde allahım ömrüm borç ödemekle geçiyo:KK51:

bende yazayimmm barri :)) su zamana kadar aldiklarimi ve fiyatlarni

jumbo caydanlik seti.460.00
braun blender 185.00
hisar misafirlik yemek takimin 2.185
hisar misafirlik catal bicak tak. 872.00
hisar teflon seti . 465.00
hisar celik . seti. 485.00
tac bornoz ttakim.450.00
gunluk catal bicak tak.400.00
gunluk yemek tak. 400.00
hisar cezve tak.85.00
tac.pamuk saten nevresim.210.00 ( 5 tane aldim farkli desenler )
philips utum .450.00
simens supurgem 750.00
kaz tuyu yorganlarim 2 tane 750.00
yastiklarim 2 tane 300.00
ozdilek battaniye 85.00
hisar kuucuk sahan tavalarim 3 tane 110.00

simdilik bunlar suana kadr toplam 8.642 tl ttmus

Son düzenleme:
ebrumm taç nevresim takımını yazmışsın ya 5 tane 210 diye burayı anlamadım 210 kaç tanesinin fiyatı? hepsini kendin kullanmak için mi aldın?
ben 2-3 tane kendi kullanımım için 2-3 tane de misafirlik almayı düşünüyorum 10 tane alacak kadar açılamayacağım şimdilik.
mutfak eşyasının çoğunu da hisar almışssın cnm dikkatimi çekti (markaları takip ediyorum da şu sıralar) hepsini güzel günlerde kullanmanı dilerim

X