Mutfak Dekorasyonu Çeyiz Eşyası Hakkında Herşey ( Mutfak Araç ve Gereçleri )

ilk sorunun cevabı ikiside iyidir
ama ben 333 ü kullanıyorum çok güzel bişey yeni bi ürün tavsiye ederim yani :)
ikinci sorun
kinge sakın yaklaşma :)

3. sorun
413 çıtır ekmek :)

çok teşekkürler anladığım kadarıyla korkmazdan şaşmamalıyım

aslında ben kendi kullandıklarımı söylüyorum canm arzum da iyi markadır ama korkmazın en büyük avantajı servis sorunu olmaması :)

teşekkürler bilgiler için

phılıps almayı düşünüyorum buhar kazanlıda olabilir maddi açıdan sorun olmaz

ömürlük istediğim için para mühim değil bende tefalleri çok beğeniyorum zaten sağolun

şu günlerde korkmazmı arzummu arçelikmi kahve makinasında kararsızım bir sitede alıcam bunlardan hangi markayı alayım hergün kahve içen biri değilim ama arçeliğe iyi diyorlar bir yandan korkmazınkide iyimiş siz ne tavsiye edersiniz

Ütü için bencede kazanlı olan modeller daha iyi.. Biz evde tefalin kazanlısını kullanıyoruz hani şu mor olandan. Şuan çok memnunuz, bundan önce kullandığımızda tefalin ilk çıkan kazanlı modellerindendi onu 10 sene falan kullandık sonra bozuldu, parça değişimi daha pahalıya patlamaya başlamıştı o yüzden mor olandan aldık. Tefalden memnun olmamıza rağmen ben çeyizime philips kazanlı modellerden almayı düşünüyorum, çünkü philips kullanıpda memnun kalmayan görmedim:) Hatta el blenderı, mikser ve ütüde philips daha iyimiş..

Ben kahve makinesi konusunda da kesinlikle Arçelik Telve derim.. Daha iyisi yok bence.. Diğerleride iş görür ama fincana koyarken köpüğü kaçabiliyor ya da içindeki telvesi dibinde kalıyor falan.. ama arçelikte kesinlikle böyle birşey olmuyor.. Birde bu arçelik telvelerde 2 model var, birinin cezvesi plastik, birininde teflon. Eskiden hep teflon üretilirdi, hatta onların üstünde şekerli, orta, sade diye butonu var. Ama işte bunun fiyatları 350 TL civarı, diğer kahve makineleriyle fiyat yönünden rekabet edebilmek için birde plastik cezveli olanlarını çıkardılar, onun fiyatıda 250 TL civarında.. Tabiki tat ve kalite yönünden teflon daha iyidir, ama plastik cezveli olanın diğeriyle öyle ahım şahım bir farkı yok bence. Ama yinede teflon olanını kullanan biri olarak ben, kesinlikle Arçelik Telve ve mümkünse teflon olanından tercih etmenizi öneririm Ama şöyle birşey varki arçelikler çok pahalı, belki bazıları bu kadar parayı bir kahve makinesine vermek istemeyebilirler.. Haklılık paylarıda yok değil, ama kahveye önem veriyorsanız, bu parayıda gözünün kapalı veriyorsunuz. Çünkü hak ediyor :)

İki model arasındaki farkı burada görebilirsin. Resimde cezvenin üstünde gri buton bulunan teflon olan, tabi fiyatıda daha pahalı bu yüzden :) Umarım sana bir fikir verebilmişimdir..

Arçelik K 3190 P Telve kahve makinesi

Arçelik K 3190 Telve kahve makinesi

çok ama çok yardımcı oldunuz en azından arçeliğin anneler günü kampanyasını bekler ve bundan alırım zaten platik olanın başında p bile varmış tabi siz bana yardımcı olana kadar aradaki farkı ayırt edemezdim teflonmu plastikmi die çok teşekkür ederim anneme şu aralar korkmazın makinasını alabilirim çeyizimede arçelik alcam

ütü konusunda kazanlı yer kaplar diede düşüncelerim var ama onun markasını phılıps alcam onada karar verdim teşekkürler tekrardan

teşekkür ediyorumm cevap için...artık tam oturdu kafamda ayrı ayrı fiyat araştırayım ben. tekrar size danışabilirim

merhaba
Benim de annem dedem senesinden kocaman bı ceyız takımı almıs bana ıcınde hersey var porselen yemek takımım kutahyada ve catal bıcak takımım hepsi var. Ama bunların modeli cok eski bilirsiniz eski modelleri. Ben sımdı tekrar bunları alıp para vermek ıstemıyorum zaten takımlarımda cok kalıtelı ama bu modellerıde canımı sıkıyor. Acaba bu markaların bole bı degısım kampanyası varmıdr. Eski modeli versek ustune para verıp yenı modellerden secsek gibi mesala. Olsaçok iyi olurdu. (((

Çok uzun zaman olmuş bakmayalı o yüzden ancak gördüm mesajını :) Rica ederim canım, yardımcı olabildiğime çok sevindim.. Ben bir ara bu kahve makinesine takmıştım çok araştırdım bu konuyu.. Genelde bu cezvenin plastik olduğunu pek kimse bilmez, hatta arçelik satıcıları bunu söylemeyi tercih etmiyorlar. En azından benim konuştuğum birkaç arçelik mağazası söylemek istememişti :)

:) Ah canım keşke öyle olsa :) ama maalesef

Merhabalar Defne Hanım,

Ben çeyiz için henüz cam/seramik fırın kabı veya tencere almadım ve kullanımları hakkında çok da bilgim yok, sadece evimizde fırında borcam ve yemek saklama için emaye kaplardan kullanıyoruz

İnternette yemek pişirme ve saklama için daha sağlıklı olacağı yazıyor ama kullanan/satan kişilerin yorumlarına ihtiyacım var, gereksiz harcama yapmak istemiyorum.

Sizce (ve burayı takip eden diğer arkadaşlara göre) cam tencere/ seramik fırın kabı almalı mıyım, bunları fırında rahatlıkla kullanabilir miyim ve yemek saklamak için plastik kapaklı cam kaplar mı cam kapaklı olanlardan mı almalıyım??

Cevap verecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…