çevremdekilerin tepkisinden çekiniyorum. siz saç bakımı ve güzellik hizmetleri bölümü hakkında ne düşünüyorsunuz?

lloizz123

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
16 Eylül 2018
185
45
Merhaba, ben YKS'ye hazırlanıyorum gastronomi (4 yıllık) okumak istiyordum fakat bugün ablam güzellik uzmanlığı düşünebilirsin bende kurslarını almaya başlayacağım estetisyenlikle ilgili ilerde beraber bir dükkan açarız dedi. fakat saç bakımı ve güzellik hizmetleri bölümünde (2 yıllık) iş olanağı nasıldır? çevremdeki insanların puanın başka bir şeye yetmedide bunu seçtin diye ön yargılarındanda çekiniyorum? ne düşünüyorsunuz?

Olasılıklara güvenmeyin. Bu işle ilgili daha sonra da eğitim alabilirsiniz. Öncelikleriniz lütfen her zaman daha iyisi olsun. Puanıyla alakalı söylemiyorum ama bir gün içerisinde konuşulmuş bir düşünceye kendinizi çok kaptırmayın. Çünkü pişman olursanız sınava tekrar hazırlanmak çok yorucu olabilir, tanıdıklarımdan yola çıkarak söylüyorum. Kendi isteklerinize göre hareket edin. Bol şans.

Olasılıklara güvenmeyin. Bu işle ilgili daha sonra da eğitim alabilirsiniz. Öncelikleriniz lütfen her zaman daha iyisi olsun. Puanıyla alakalı söylemiyorum ama bir gün içerisinde konuşulmuş bir düşünceye kendinizi çok kaptırmayın. Çünkü pişman olursanız sınava tekrar hazırlanmak çok yorucu olabilir, tanıdıklarımdan yola çıkarak söylüyorum. Kendi isteklerinize göre hareket edin. Bol şans.
sınava 2. hazırlanışım zaten ve başarısız olmaktan korktuğum için 2. bir plan oluşturmaya çalışıyorum kafamda çünkü 3.yü denemek gibi bir şansım yok artık

Baskasinin hayaline gore hayatinizi sekillendirmeyin. Sizin hayaliniz ne? Omur boyu sevmedigi iste calismak insani mutsuz eder.
Sac bakimi ve guzellik merkezi acmak icin ille de diploma gerekiyor mu bilmiyorum ama ben olsam istedigim meslek ne ise o konuda kendimi gelistirirdim.

Baskasinin hayaline gore hayatinizi sekillendirmeyin. Sizin hayaliniz ne? Omur boyu sevmedigi iste calismak insani mutsuz eder.
Sac bakimi ve guzellik merkezi acmak icin ille de diploma gerekiyor mu bilmiyorum ama ben olsam istedigim meslek ne ise o konuda kendimi gelistirirdim.
benimde isteklerim bu yönde yani gastronomi düşünüyordum fakat olmazsa olmaz bir hayalim değildi, sürekli eğlenerek yapıp uğraşacğaım bir iş istiyorum. fazla sıkıya gelemiyorum

sınava 2. hazırlanışım zaten ve başarısız olmaktan korktuğum için 2. bir plan oluşturmaya çalışıyorum kafamda çünkü 3.yü denemek gibi bir şansım yok artık
Siz yine de 4 yıllık bölümleri hedefleyin, 2.bir plan olarak tabii ki de yapılabilecek bir şey. Seçeneklerinizi iyi araştırın, çok güzel bir eğitim hayatınız olmasını dilerim, ekonomik özgürlüğü olan bir kadın olmanız ve mutlu olmanız için.

benimde isteklerim bu yönde yani gastronomi düşünüyordum fakat olmazsa olmaz bir hayalim değildi, sürekli eğlenerek yapıp uğraşacğaım bir iş istiyorum. fazla sıkıya gelemiyorum
Ablamin kizindan ornek vereyim, okul ile arasi iyi degildi. Universite sinavina tam hatirlamiyorum ama iki ya da uc kez girdi. Puanlari cok yuksek degildi. En son ilk sinav puani ile alan radyo televizyon bolumune yetlesti. Onda da ek kontenjan ile tanlis hatirlamiyorsam. Ama bolumu o kadar sevdi ki notlari cok iyi ve 4 yila tamamlamak istiyor.

Bu bölüme ilginiz varsa öğretmenliği de var bunun onu okuyun. Belki önce öğretmen olarak başlayıp sonra istifa edip kendi işinizi açarsınız. bizim zamanımızda bir üniversitede vardı sadece şimdi durumlar nedir bilmiyorum.

Ablamin kizindan ornek vereyim, okul ile arasi iyi degildi. Universite sinavina tam hatirlamiyorum ama iki ya da uc kez girdi. Puanlari cok yuksek degildi. En son ilk sinav puani ile alan radyo televizyon bolumune yetlesti. Onda da ek kontenjan ile tanlis hatirlamiyorsam. Ama bolumu o kadar sevdi ki notlari cok iyi ve 4 yila tamamlamak istiyor.
radyo tv bölümüne benimde çok ilgim var fakat iş olanaklarını düşününce ve çevremdeki insanlarla bunu konuşunca maalesef bu meslekte yükselmek çok zor gibi

Merhaba, ben YKS'ye hazırlanıyorum gastronomi (4 yıllık) okumak istiyordum fakat bugün ablam güzellik uzmanlığı düşünebilirsin bende kurslarını almaya başlayacağım estetisyenlikle ilgili ilerde beraber bir dükkan açarız dedi. fakat saç bakımı ve güzellik hizmetleri bölümünde (2 yıllık) iş olanağı nasıldır? çevremdeki insanların puanın başka bir şeye yetmedide bunu seçtin diye ön yargılarındanda çekiniyorum? ne düşünüyorsunuz?
Eğer özel bir ilgin ve hevesin yoksa çok mantıklı gelmedi bana canım. Neden dersen bahsettiğin bölümün sana sağlayacağı mesleği iki günlük kursla ya da bir güzellik merkezinde çalışarak da ediniyorsun. Peki bu kişilerden ne farkın olacak.? Bu bölümü okumayan güzellik merkezi açamıyor olsaydı hak verebilirdim ama öyle bir durum da mümkün değil malum. Gastronomi ise farklı şekillerde değerlendirebileceğiniz iş imkanları sağlar diye düşünüyorum

Aklım fikrim olsaymis zamanında yada
ablamlar güya hayatı bilmişler tanimislar güya önumde örnek oluyorlarmis onların demesiyle ...bana deselerdi bana yol gosterselerdi de bende keşke kuaför estetisyen filan olsaymisim. Kalktım ogretmenlik okudum

Efsane olurmuş sanat okusaydim...
Hepsinin ablası benmisim gibi yıllarca herşeyi ben düşündüm .ama şimdi de enerjim yok yönelip kurs sertifika filan almaya dükkan acmaya çalışmaya .

Bence güzellik kuaförlük ne varsa oku kardeşim
Terzilik bile okuyabilirsin varsa

radyo tv bölümüne benimde çok ilgim var fakat iş olanaklarını düşününce ve çevremdeki insanlarla bunu konuşunca maalesef bu meslekte yükselmek çok zor gibi
O bir ajansla calisiyor ayni zamanda. Fotograf cekimleri katalog cekimleri falan oluyor. Simdi de bir dizide ufak bir rolu var. Onun istedigi hayat buydu.
Sen ne istiyorsun once buna karar ver.

Mutfakta çalışırken eglenemezsiniz çünkü mutfak çok ciddi bir iştir . Temiz ,titiz üzerine de çok disiplinli bir çalışma gerektirir. TV sovlarinda gördüğünüz gibi birşey değil aşçılık .Yapamazsınız demiyorum ama zor bir meslektir hele de profesyonel yapmayı dusunuyorsaniz .Bilginiz olsun en azından bu konuda. Dayanamayıp yarıda bırakan çok insan gördüm .Kaldı ki mesleğe başladıktan sonra da ayrılan çok oluyor .

Yani bu tür saç makyaj konusunda okulunun okunmuş olması benim gözümde bi artı değil. Bu işin yetenek olduğunu düşünüyorum ve küçük yaşlarda başlıyor insanlar genelde. Onlara göre geç kalmış durumda olacaksınız. Bi de öyle abla lafına falan güvenilmez okul bitti dükkan açamadınız ne olacak mesela. Kardeş dahil akrabayla ortak olunmaz mevzuna girmiyorum bile.

Yani bu tür saç makyaj konusunda okulunun okunmuş olması benim gözümde bi artı değil. Bu işin yetenek olduğunu düşünüyorum ve küçük yaşlarda başlıyor insanlar genelde. Onlara göre geç kalmış durumda olacaksınız. Bi de öyle abla lafına falan güvenilmez okul bitti dükkan açamadınız ne olacak mesela. Kardeş dahil akrabayla ortak olunmaz mevzuna girmiyorum bile.
okul bittikten sonra sac makyaj isi degilde epilasyon ve estetisyenlik gibi şeylere yönelmeyi düşünüyorum

Cem yılmaz da 2 yillik turizm otelcilik okumuştu, hatirlatirim

okul bittikten sonra sac makyaj isi degilde epilasyon ve estetisyenlik gibi şeylere yönelmeyi düşünüyorum
Epilasyon bir derece ama estetisyenlik için şahsen ben 4 yıl okul okumuş insana gitmem. Ben küçük bir şehirde yaşıyorum,ona rağmen her yer doktor. Cilt bakımını bile doktorlar yada yardımcıları yapıyor artık. Doktor yardımcısı olabilirim, tanıdığım var, kliniği olan doktorla olur diyorsan bir derece ama sadece ablayla olacak iş değil. Kendi adıma konuşayım ben doktoru olmayan, bir binanın bir katında olan yerlere gitmem. Bunun için bu kadar okul okumaya gerek yok , dediğim gibi halkeğitim kursu bile var. Eğer yeteneğiniz varsa ben kesinlikle gastronomi diyorum. Dünyanın her yerinde iş bulursun çünkü

Cem yılmaz da 2 yillik turizm otelcilik okumuştu, hatirlatirim
ama cem yilmaz turizm sektorunde degil ki. :KK70: konu sahibi de daha kabul gormus bir bolum okuyup daha sonra farkli egitimlerle estetisyen olabilir. yani bunun icin okul okumak bence zaman kaybi cunku hic kimse bu iste calisacak kisilerden diploma istemiyor. imkani olan da doktora gidiyor zaten. hatta buyuk ihtimalle bu bolumun kontenjani bile dolmuyordur.

X