Çevrede herkesin maddi sıkıntılar çekmesi nedeni ile dilediğince gezememek

yalnizkus_

Guru
Kayıtlı Üye
16 Haziran 2014
741
670
Bir dert değil ama içsel dertlerden kaçma biçimi. Haftanın en az dört günü en azından iş çıkışı bir kahve ya da bir sinema yapmayınca içim daralıyor. Kafamı böyle dağırabiliyorum. Şu sıralar sevgilimde yok. Kız arkadaşlarımda kime sorsam dışarıda her şeyin pahalı olmasından dem vurarak gelmek istemiyorlar. İstanbul'da herkes çok yorgun ayrıca. Galiba yeni çevre edinmem gerekiyor. İstanbul da yeni çevre edinmek için hangi yolu izlemem lazım?

Bir dert değil ama içsel dertlerden kaçma biçimi. Haftanın en az dört günü en azından iş çıkışı bir kahve ya da bir sinema yapmayınca içim daralıyor. Kafamı böyle dağırabiliyorum. Şu sıralar sevgilimde yok. Kız arkadaşlarımda kime sorsam dışarıda her şeyin pahalı olmasından dem vurarak gelmek istemiyorlar. İstanbul'da herkes çok yorgun ayrıca. Galiba yeni çevre edinmem gerekiyor. İstanbul da yeni çevre edinmek için hangi yolu izlemem lazım?
kaç yaşındasın?

Tek başınıza gidin.mesela benim çevremdekiler de genelde evde gorusmeyi tercih ediyor çocuklar var diye.bende böyle aktiviteleri ya eşimle yada tek başıma yapıyorum.

Tek başınıza gidin.mesela benim çevremdekiler de genelde evde gorusmeyi tercih ediyor çocuklar var diye.bende böyle aktiviteleri ya eşimle yada tek başıma yapıyorum.
Evet ya şuna bir alışsam iyi olacak :KK70: öyle de içimin darlığı gitmiyor gibi :KK70: arkadaşla daha güzel sanki ama deneyeyim bir zaman sonra öylesine de alışılır zaten.
Belki senle gezmek istemiyorlardır.
evde görüşmek istiyorlar ya da evden görüntülü arayıp bir saat boyunca telefonda tutuyorlar :KK70: insanlar sosyalleşmenin kolayını buldu ama beni kesmiyor :KK70:

Ismarlarsan gelirler 🙄

Ayy sorma ya aynı sorun bende de var.çok gıcık bir durum.etrafımdakiler o kadar çulsuz ki yazın tatile görmek istiyorum adam bulamıyorum.birkaç günlük turların parasını bile ödeyemiyorlar.kendini kurtarıp para kazanıyorsun o da yetmiyor.parasız insanı sadece annesi sever derler.ben de sevmiyorum valla.

İstanbul'da yaşayan bir insanın yeni çevre edinme sorusunu sorması çok saçma. Böyle istanbul çok kırsal bir noktasında mı yaşıyorsun? İstanbul'da her köşe kafe dolu, zaten bir sürü kütüphane var, atölye çalışmaları var, workshoplar var. Milyon tane seçenecek var spor, yoga gibi şeyleri saymıyorum. Hadi en kötü tezsiz yükseklisans yapabilirsin.

Benim çevrenin geneli b9yle yaa. Maddi durumları iyi gerço onların. Ama hep evde oturalım çocuk bakalım kafasındalar. Benim de çocugum var ama bireyin yani. Ben tek çıkıyorum valla. Hiç kısıtlayamam kendimi.

En son sevgilinden ayrılmıştın hızına yetişilmiyo senin de.
o yüzden boşluktayım ya zaten :KK70: sevgilimde benim gibi hatta benden daha gezgindi. beni de alıştırdı iyice her gün gezmelere. şimdi de gezecek kişi arıyorum
Ismarlarsan gelirler 🙄
ısmarladığım için geleceklerse kalsın dost dediğin bu uğurda bedel ödeyebilmeli :KK70:
Sen ne ara haftanın 4 günü çıkmazsam içim daralıyor kıvamına geldin?
Sürekli insanlardan dert yanıp yalnızlığı sevdiğini yazıyordun. Sevgilin olduğunda onunla bile sık görüşmek istemiyordun.
Yine kafandaki kurgulardan nasibimizi alıyoruz gibi geldi.
erkekler için hala öyle. yani telefonla görüşmeye gelemiyorum tabii eskiden daha da öyleydi şuan onu bir tık aştım. zaman geçiyor, insan değişiyor.
İstanbul'da yaşayan bir insanın yeni çevre edinme sorusunu sorması çok saçma. Böyle istanbul çok kırsal bir noktasında mı yaşıyorsun? İstanbul'da her köşe kafe dolu, zaten bir sürü kütüphane var, atölye çalışmaları var, workshoplar var. Milyon tane seçenecek var spor, yoga gibi şeyleri saymıyorum. Hadi en kötü tezsiz yükseklisans yapabilirsin.
yabancılar ile etkileşim/iletişim konusunda pek iyi değilim. yakın çevrem ya iş yerinden ya eski iş yerinden ya da ortak arkadaş aracılığı ile. başka nasıl olabilir ki. Evet istanbul kalabalık bir yer avmler cafeler her taraf insan kaynıyor ama etkileşim nasıl kurulabilir ki

Ayy sorma ya aynı sorun bende de var.çok gıcık bir durum.etrafımdakiler o kadar çulsuz ki yazın tatile görmek istiyorum adam bulamıyorum.birkaç günlük turların parasını bile ödeyemiyorlar.kendini kurtarıp para kazanıyorsun o da yetmiyor.parasız insanı sadece annesi sever derler.ben de sevmiyorum valla.
Soruşturma yiyip kovulman an meselesi böyle üstten üstten konuş bakalım 😀

Sen de benim sevgilim gibisin. Evde yalnız saatler gecirebilir ama yalnız dışarı çıkmayı sevmiyor. Ben de tam tersi yalnız gezeyim sinemaya gideyim kitapçıdan kitap alayım kafede oturayım parkta oturup gelene geçene bakayım yalnız seyahate gideyim bunlara bayılıyorum. Bir kere dene al yanına bir kitap git başka bi şehre müzelere git al bi tiyatro bileti sokaklarda dolaş inan tadı ancak öyle çıkıyor dersin. Yalnız gezmek en güzeli.

Benim çevrenin geneli b9yle yaa. Maddi durumları iyi gerço onların. Ama hep evde oturalım çocuk bakalım kafasındalar. Benim de çocugum var ama bireyin yani. Ben tek çıkıyorum valla. Hiç kısıtlayamam kendimi.
benim çevremdekilerinde durumu iyi aslında beraber çıkıyoruz da ama onlar haftada bir ya da iki haftada bir gezse ben haftada üç dört kez gezmek istiyorum ve haftada üç gün birileri ile gezsem bir gün kimseyi bulamıyorum bu şekilde ilerliyor
Sen de benim sevgilim gibisin. Evde yalnız saatler gecirebilir ama yalnız dışarı çıkmayı sevmiyor. Ben de tam tersi yalnız gezeyim sinemaya gideyim kitapçıdan kitap alayım kafede oturayım parkta oturup gelene geçene bakayım yalnız seyahate gideyim bunlara bayılıyorum. Bir kere dene al yanına bir kitap git başka bi şehre müzelere git al bi tiyatro bileti sokaklarda dolaş inan tadı ancak öyle çıkıyor dersin. Yalnız gezmek en güzeli.
Evet en azından haftanın iki günü başkaları ile gezilip bir günü kendim gezebilirim teşekkür ederim

etkileşim nasıl kurulabilir ki

İşte bir atölye çalışması, workshop, eğitimler gibi bir şeye katıldığında, diğer insanlarda senle aynı amaçla katılmış oluyor. Orada bir iletişim kuruluyor. Merhaba, ben şu işi yapıyorum, şu okuldayım diye tanışılır, böyle iyi bir tanışma olursa arkadaş olabilirsin.

X