Çeşme'de tatil

brsbrs

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
31 Temmuz 2015
3
1
43
Daha önce Çeşme'ye gidenler veya orada yaşayanlardan fikir almak istiyorum. Benim 4 yaşında bir çocuğum var. Bizim tatilden beklentimiz kalacağımız yerin temizliği ve denize yakın oluşu. Bazı yerlerde denizin dalgalı olduğunu ve birden derinleştiğini duymuştum. Çocuğun rahatlıkla girebilmesi için sığ ve dalgasız bir denizi olsun istiyorum. Bir de Çeşme'nin çok pahalı bir yer olduğunu duymuştum. Çeşme'de her şey dahil otel de kalmak mı yoksa daha küçük bir pansiyonda kalıp dışarıda yiyip içmek mi daha ucuza gelir? Bana otel veya pansiyon ismi önerebilir misiniz?

Merhaba, ben 8 yıl izmirde yaşadım neredeyse her yaz her haftasonunu çeşmede geçirirdik. denizinin yaz döneminde dalgalı olduğunu hiç görmedim. şimdi benim de bebğim var 14 aylık biz de tatile oraya gitmeyi düşünüyoruz. ılıca plajı bir harikadır, denizi 100 metre ileriye kadar gitseniz de göğüs hizasını geçmez. haftasonu, özellikle de pazar günleri aşırı kalabalık olur imkanınız varsa haftaiçini planlayın. su o kadar berrak olur ki ayak parmaklarınızı görürsünüz. o şeritte bulunan herşey dahil oteller (ılıca otel çeşme, sheraton otel, vs. ) sezonda çok pahalı. ama derseniz ki biz pansiyonda kalırız, oda+kahvaltı şeklinde istediğimiz plaja gideriz, dışarda yeriz o da mantıklı olur zira çeşme kumrusu denen bir sandviç vardır (sosis+sucuk+kaşar) kömürde pişirilerek yapılır onlarla gayet güzel doyabilirsiniz. daha önce hiç gitmediyseniz, yöreye özgü lezzetleri de tatmış olursunuz. biz de çocukla herşey dahil konsept mi yoksa pansiyon mu onun tereddütünü yaşıyoruz. herşey dahil konseptlerde gittiğin yörenin bir özelliği olmuyor kocaman otellerde vakit geçip gidiyor, biz antalyaya çok yakınız ama denizi için çeşmeyi düşünüyoruz. şimdiden iyi tatilller.

çeşmede dalyan koyu da güzel sakin bir yer, orası da çocukla girmek için uygun ama yanlış hatırlamıyorsam az da olsa taşlıydı denizi.. (umarım yanlış hatırlamıyorumdur.) çiftlikköy diye bir yer var çeşmede, orda aileler evinin üst katını veya alt katını tatilcilere kiraya veriyor. biz orda da kalmıştık, hatta organik sebzelerle kahvaltı falan yapmıştık ama şuanda iletişim numarası bende yok. illaki çeşme diyorsanız dışarda yemek çok da ucuz olmasa da herşey dahil otellerin sezon fiyatını göz önünde bulundurursak ucuza gelebilir.

Detaylı anlatiminiz için teşekkür ederim. Ben de hala herşey dahil mi oda+kahvaltı mi kararsizim. 1 haftami otele kapanip geçirmek istemiyorum ama hangi şekilde daha ucuza gelir bilemiyorum. Bahsettiğiniz ılıca, dalyan, ciftlikkoy birbirine yakın yerler mi her gün birini görme imkanımız olur mu?

Olur tabiki çeşme zaten çok büyük bir yer değil. 1 günde bile hepsini gezebilirsiniz

Ayrıca kişibaşı fiyatı 400 tlyi bulan bu büyük otellerin çoğu yarım pansiyon, bu şartlarda da dışarıda yemek durumunda kalacaksınız. Herşey dahil konsept pırıl otel, sisus, altın yunus gibi oteller var. Ben de kararsızım karar verince paylaşırsanız sevinirim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…