Aile Planlaması Cerazette dogum kontrol hapı

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

ebruli1820

herşey düz bir karın için
Kayıtlı Üye
11 Aralık 2010
6.564
3.416
15 Aylık oglum var.Ama hala hiç adet görmedim.Bu normalmiş ama yinede korunmak gerekli.Dr. adet görmedigim için ve sütümün azalmaması ve süte geçmemesi için bu hapı verdi.Ama kullanmaya korkuyrm kızlar:18:Hep eşim korundugu için sanki hap kullanınca o korunmayınca hmile kalıcakmışım gibime geliyor.Bu hapı kullanan veya bilgi sahibi olan varsa lütfen yazsın.

canim ben kullandim bu hapi evet emziren annelere veriyorlar.
ama bildigim kadariyla bu ilaca hic ara vermeden devam edilmesi gerekiyor.
koruyuculugu diger haplarla ayni.

canim ben kullandim bu hapi evet emziren annelere veriyorlar.
ama bildigim kadariyla bu ilaca hic ara vermeden devam edilmesi gerekiyor.
koruyuculugu diger haplarla ayni.

İlgindiginz için çok teşekkür ederim.Kullandım demişsinz ama nie devam etmediniz?Birde kullandktan 2 hafta snra etkisini gösteriri 2 hafta korunun dediler?Çok oldum biliyrm ama bilgim olmadııgı içi az kişi kullandıgı için terddüt ediyrm:18:

İlgindiginz için çok teşekkür ederim.Kullandım demişsinz ama nie devam etmediniz?Birde kullandktan 2 hafta snra etkisini gösteriri 2 hafta korunun dediler?Çok oldum biliyrm ama bilgim olmadııgı içi az kişi kullandıgı için terddüt ediyrm:18:

ben dogumdan hemen 1 ay sonra normal adetimi görmeye basladim.ilac yan etki yapmadi ama araliksiz kullanmak ve hic adet olmamak bana biraz garip geldi,biraktim ilaci.doktorum emzirmeyi birakana kadar kullan dedi ama ben dinlemedim biraktim.
evet 14 gün banada korun demisti.14 gün sonra aktif hale geliyor koruyuculigi galiba.

ben dogumdan hemen 1 ay sonra normal adetimi görmeye basladim.ilac yan etki yapmadi ama araliksiz kullanmak ve hic adet olmamak bana biraz garip geldi,biraktim ilaci.doktorum emzirmeyi birakana kadar kullan dedi ama ben dinlemedim biraktim.
evet 14 gün banada korun demisti.14 gün sonra aktif hale geliyor koruyuculigi galiba.

Cevapların için çok saol canım:KK16:Ben daha hiç adet olmadıgım içn spriel yada diger dogum kontrol haplarını kullanamıyrm.

kızlar ya istanbulda yaşıyorum nerden bulabilirim ben bu cerazetteyi daha tam gelmedi sanırım türkiyeye? doğumdan önce yasmin kullandım 2 yıl ve doğum yapalı 2 ay oldu hamile kalıcam korkusundan daha ilişkiye giremedim alan bilen varsa hangi semt hangi eczane olursa olsun gidip alıcam :) varmı bilgisi olann??

kızlar ya istanbulda yaşıyorum nerden bulabilirim ben bu cerazetteyi daha tam gelmedi sanırım türkiyeye? doğumdan önce yasmin kullandım 2 yıl ve doğum yapalı 2 ay oldu hamile kalıcam korkusundan daha ilişkiye giremedim alan bilen varsa hangi semt hangi eczane olursa olsun gidip alıcam :) varmı bilgisi olann??

Canım benim doktorum numune vermişti.Ama eczaneye sordum.İstenildigi takdirde depodan getittiriyoruz demişti.Demekki tüm eczanelerde bu şeklide talep üzerine getiriyolar.Artık her yerde var ve türkiyeye geleli 1 sene olmuş:KK34:

aaa öylemii çok sevindim canım cok tesekkur ederim paylaştıgın için bugun bir eczaneye sorucam artık insaallah fıstıgımdan vakit bulabilirsemm :)

Canım benim doktorum numune vermişti.Ama eczaneye sordum.İstenildigi takdirde depodan getittiriyoruz demişti.Demekki tüm eczanelerde bu şeklide talep üzerine getiriyolar.Artık her yerde var ve türkiyeye geleli 1 sene olmuş:KK34:

Canım sen basladinmi şutu azaltiomu ecz kadın adet oluyorsun olurken de kullanıyorsun demişti bilgin varsa paylasirmisin

Canım sen basladinmi şutu azaltiomu ecz kadın adet oluyorsun olurken de kullanıyorsun demişti bilgin varsa paylasirmisin

Canım ben 1 ay kullandım.Rahim incelmesi yapmış :44:dr.öyle söyledigi için bıraktım.Oruç tuttugum için mi onu kullandıgım için mi bilmyrm ama sütlerim azaldı.En iyisi sütten kesince normal dogum kontrol hapı kullanmak sanırım:KK34:

Bende bu hapi kullaniyorum dogum yapali alti ay bitti.ben hala adet olmadim adet olmadan kullaniyorum ama hormonu dusuk diye herkes uyariyor esimde korunuyor bende korunuyorum dolayisyla . Ayrica sutumde oldukca iyi geliyor sizcebu hapi korumasi yeterlimi

X