Cep telefonlarımızda ki yönlendirme tuzağına sizde düşmeyin

Adivar

Guru
Kayıtlı Üye
27 Haziran 2007
6.169
49
AVEA ,TURKCELL ve VODAFONE Aktarma iptali yapmıyan bütün abonelerden aradıklari kişiyle konuşamasalar bile kontür düşürerek Haksız para kazanıyorlar
Telefonunuzdan hemen ##002# yi tuşlayın (Arayın, ekranınıza aktarma iptal diye bir yazı gelecek) onuda tuşlayınca Aktarma iptali yönlendirmesini kaldırmış olacaksınız Yoksa size ulaşamayan herkestende kontör düşecek... Ve bunu AVEA, TURKCELL ve VODAFON kullanan herkese gönderin. Göndermezseniz siz aradığınızda sizden de kontör düşecek.Eğer aradığınız kişinin telefonu da telesekreter ayarli ise, dinlediğiniz 1 sn'lik 'aradığınız kişiye ulaşılamıyor' mesajı için bir normal arama karşılığı ücretlendiriliyorsunuz İşin garip olan kismi bu değil aslında. Normal AVEA, TURKCELL ve VODAFON hatlarında default (fabrika çıkışı) olarak ayarli bir telesekreter yokken, herkese bu telesekreter otomatik olarak sonradan ayarlanıp geliyor.Böylece sizin hiçbir şeyden haberiniz yokken, kontürünüzü hak etmeden alınıyor.. Arkadaşınızı aradığınız ve ulaşamadınız mı? Hemen 1.5 kontor . İki dakika sonra yine mi ulaşamadiniz bir 1,5 kontör daha... Ne uyanıkça degil mi? İşin daha da kötüsü hiç kimsenin böyle bir uygulamadan haberi yok, herkes diğer operatörlerde olduğu gibi aranılan telesekreterin bedava olması nı bekliyor.Operatörler aslında bu incelikle azanıyor. Türkiye'de 55 Milyonu aşkın cep telefonu abonesi var..ne para değilmi.,
klava:

bilgilendirdiğin için teşekkürler hemen uyguladım

ben kendim bizzat denedim ve doğruluğunu gördüm bütün tanıdığınız arkadaşlarınızı da bilgilendirin istedim.
haksız kazanç sağlayan herkeze bir dur demek gerekiyor artık
yazık günah yaaa o giden kontöre ne kadar ihtiyacı olan var vicdansızlar

'aradığınız kişiye ulaşılamıyor' mesajı için bir normal arama karşılığı ücretlendiriliyorsunuz

bu mesajı dinledikten sonra bugüne kadar kontürümün düştüğünü görmedim
ama yinede denileni yaptım ve ekrana şöyle bi yazı geldi

İleti Ayarlı:
Kapalı

demekki benim zaten aktarmam kapalıymış ama bunu ben yapmadım CADIARZU

Çok ayıp bişey bu
bizde kktc de böyle bişey yok
üstelik kontur fiyatları bizde
yarı fiyat. Yani 100 kontur 5 lira
200 kontur 10 lira ve 400 kontur 20 lira
arkadaşlar. Hem konturleri sizde kazık fiyata satıyorlar
hem de her şekilde geri sizden çalmaya çalışıyorlar
bu konuyu protesto köşesine taşimak lazım

şimdi yaptım.. "aktarma iptal edildi" diye servis cevabı geldi..
vay uyanıklar vay..

köntürlerimiz haram olsun klava:klava:klava: ne ucuz insanlar var bu hayattaKötü KazenKötü Kazen

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…