Çene Ucu Büyütme

mernem

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
27 Mart 2009
345
1
İyi günler doktor bey,

Ben uzun süredir küçük olan çene ucumu büyütmek için doktor araştırması yapıyorum. Edindiğim bilgiler ışığında çene ucuna koyulan medpor ve buna benzer protezlerle alınan sonuçların istediğim çene şekline kavuşmam konusunda beni mutlu edeceğini düşünüyorum.

Fakat bu protezlerin çenede enfeksiyon yapması veya zamanla çene ucundaki dokuları zedeleyip dışarı çıkma olasılıkları olduğu bilgisini edindim. Acaba bu doğru mu?

Bu ameliyatın komplikasyonları ve ücretleri hakkında bilgi verirseniz sevinirim.

Vücuda koyulan her türlü implant (örneğin kol bacak kırıklarında kullanılan vida plaklar dahil) enfeksiyon oluşturabilir. Ancak bu tür enfeksiyonlar durduğu yerde oluşmaz. Buna neden olan bir faktör vardır. Örneğin çene implantının ağız içinden koyulması ya da uzun süre ihmal edilmiş bir diş çürüğünün çene kemiğinde enfeksiyon yapması gibi. Çene ucundaki dokuları zedeleme gibi problemler asıl olarak medporun değil silikon çene protezlerinin oluşturduğu bir durumdur. İkjisi birbirinden tamamen farklı implantlardır.
Uygun hastalarda çene ucu küçüklüğünde eğer büyütme 2-3mm den fazla değilse tek seans yağ enjeksiyonu da işi bu tür komplikasyonlara mahal vermeden çözebilir. Ancak hangi hastaya neyin uygun olduğunu hastanın üç boyutlu fotoıgraflarını değerlendirdikten sonra belirleyip fiyat verebiliriz.
saygılarımla

Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürlerr...:)

uzun süre tel tedavisi gördüm ve çenem biraz içerde olduğu için doktorum sende yandan kuş görüntüsü var dedi erken yaşta tel tedavisine başlansaydı cene kemikleri uzatılabilirdi fakat atrık mümkün değil bu işlem dedi peki şu an esnetik ameliyatıyla bu giderilebilir mi?

Dislerde tel tedaviniz bittiyse cene ucunu buyultme ameliyati olabilirsiniz. Bunlar
1. Dolgularla ameliyatsiz olarak yapilabilir (gecicidir sadece nasil olacagini gormek isteyen hastalarda yapiyoruz )
2. cene kemigi keserek ileri alinabilir. (sonuclari cok beklendigi gibi olmayabilir ve hasta icin zahmetli bir yöntemdir)
3. Hastadan alinan yağın enjeksiyonu ile yapılabilir. (Riski yoktur ancak buyutmr sadece 3-4 mm olur daha fazlasi için tekrar ayni işlem gerekir)
4. Çene ucuna protez koyularak yapilabilir (4. mm den fazla buyutme gerekiyorsa ideal bir yöntemdir. Protezi vücüdun reddetme riski az da olsa vardir)
saygilarimla

Son düzenleme:
Cene ucu ile konturu icin medpor ve yag ejeksiyonu uygulamasi ücretini ögrenebilirmiyim ?

Muayene etmeden fiyat konusunda net bilgi veremem. Ücretsiz muayene randevusu için asistanlarımla irtibata geçebilirsiniz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…