Cem Yılmaz o valiye ateş pürkürdü

Chess

Nirvana
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2009
53.299
42.836
Ünlü komedyen Cem Yılmaz, kıyafetleri yüzünden bir öğretmeni azarlayan Yalova Valisi Selim Cebiroğlu’na tepki gösterdi.
Sitene Ekle
cem-yilmaz-o-valiye-ates-purkurdu-5485957.Jpeg

Yalova Valisi Selim Cebiroğlu, kıyafetini beğenmediği matematik öğretmeni Halil Serkan Öz’ü sınıfta azarladı. Olayı protesto etmek için düzenlenen yürüyüşe katılan Öğretmen Öz, kalp krizi sonucu yaşamını yitirdi.

Valinin azarladığı öğretmen protestoda öldü

Komedyen Cem Yılmaz, sosyal paylaşım sitesi Twitter’dan yaptığı açıklamada Vali Cebiroğlu’na tepki gösterdi.
Twitter mesajında şu ifadeleri kullandı (Tweetler olduğu gibi yazılmıştır) :

Mevki ile adam ezmek,kalbini ölesiye kırmak.Yazık oldu gitti öğretmencik.Daha buyuk mevkilere gelesin Vali bey.

Ne kadar demode kötü adam film karakteri varsa bizde galiba.Bunları bu haliyle yaziim desen,abartmiyim der,vazgecersin.

Kalpsize mevkii vermeyeceksin..Ehliyet gibi kalp sorucan önce..Saçın? O sakal?Anarşik !! diyen adama taç takarsan.Üzülürsün işte finalde.Ah

"Sen niye mesaide bali çekiyosun" diye soran olmayınca tabi o da coşmuş.Bakmış gücü yetiyo yüklenmiş..O da bi kurban neticede..Ogrenememis.
http://www.milliyet.com.tr/cem-yilmaz-o-valiye-ates-purkurdu-gundem-2038843/

Valinin 'dilenci' ve 'anarşist' dediği öğretmen, kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti
Paylaş Paylaş
Kalp krizi geçiren matematik öğretmeni Öz, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı
page_valinin-dilenci-ve-anarsist-dedigi-ogretmen-kalp-krizi-gecirerek-hayatini-kaybetti_282605960.jpg

- A +
inan-ketenciler_031284458.jpg

HABER İnan Ketenciler
TARİH03 Nisan 2015 23:02
inPaylaşın
Yalova Valisi Selim Cebiroğlu’nun geçen hafta sakal bıraktığı gerekçesiyle önce “Bu saç sakal ne? Sen ne biçim öğretmensin? İnsanlar dışarıda görseler dilenci zannedip para verirler” sözleriyle öğrencilerin önünde hakaret ettiği, daha sonra da öğretmenler odasında “Yönetmeliği bilerek eylem yapıyorsanız anarşistsiniz” diyerek hakaret ettiği matematik öğretmeni Halil Serkan, kendisi için düzenlenen yürüyüşte kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti.

27 Mart’ta Yalova Fen Lisesi’ni ziyaret eden Vali Cebiroğlu, kamuda başörtüsü serbestisinin ardından Eğitim-Sen’in kılık-kıyafet yönetmeliğinin değişmesi için aldığı eylem kararı doğrultusunda okula serbest kıyafetle gelen matematik öğretmeni Halil Serkan Öz’e hakaret ederek sınıftan kovmuştu.

Birgün'den Serbay Mansuroğlu'nun haberinde valinin öğrencilerin önünde Öz’e “Bu saç sakal ne? Sen ne biçim öğretmensin? İnsanlar dışarıda görseler dilenci zannedip para verirler” dediği belirtilmişti. Cebiroğlu, okul idarecilerine de, “Siz eşekbaşı mısınız burada?” diye bağırmıştı.

Halil Serkan Öz
Okuldaki tüm öğretmenleri öğretmenler odasında toplayarak kılık kıyafet yönetmeliğini hatırlatan Vali, Eğitim-Sen üyesi bir öğretmenin “Yönetmeliği biliyoruz, bunun değişmesi için zaten eylemdeyiz” demesi üzerine “Yönetmeliği bilerek eylem yapıyorsanız anarşistsiniz” demişti.
Yalova'daki Eğitim-Sen, Türk Eğitim Sen, Aktif Eğitim Sen ile Eğitim-İş üyeleri bugün (3 Nisan 2014) Halil Serkan Öz'e destek eylemi yaptı.

Vali’nin hakaret ettiği matematik öğretmeni Halil Serkan Öz, eylem sırasında kalp krizi geçirdi.

Sağlık ekipleri tarafından Bursa’daki Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne kaldırılan ve yolda iki kez duran kalbi çalıştırılan öğretmen Öz, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.
http://t24.com.tr/haber/valinin-dil...kalp-krizi-gecirerek-hayatini-kaybetti,292496

Yemin ediyorum haberi okurken bir Öğretmen olarak bağıra bağıra ağlayasim geldi lanet olsun böyle valilere makam sahibi insanlara.uyarmaninda bi adabı olur, seviyesi olur

Evet tüm sendikaların kararı var ve serbest kıyafetle okula gidiyoruz zaten öğretmeniz sinirimizi biliyoruz!

Allah rahmet eylesin.

Kimse saçı sakalı giyinisi dusuncesi yüzünden yargilanmamali.. He eğer yönetmeliğe ters bir durum olur, gelir adabinla uyarirsin, boyle yererek değil!
Allah rahmet eylesin.

Ne güzel demiş Mevlana, "Eline, beline, diline sahip ol.."

Allah rahmet eylesin , geride kalanlara sabır versin.

Sadece göz boyamaya ve vitrine bakmaya o kadar meraklı insan var ki asıl bakılması gerekenler gözden kaçıp gidiyor. İçimizi boşaltıp kuru bir kabuğa dönüşmemiz için günden güne kıyafet üstüne programlar da artıyor. Bakmıyorum ki ben o programa demekte yetmiyor artık. Sokakta insanlar birbirini daha çok yadsır oldu. Ay pabucu şöyle ay eteği böyle diye. Temele yayılan bir algı yaratmayı başardılar mı ne ?

Güzel giyinen katil ve tecavüzcüler iyi hal indirimi alırken ; parası yetmeyen , kıt kanaat geçinen masumun kendini aklaması yıllar sürüyor. Şuna bak kılıksız diyorlar galiba.

İşini layıkıyla yapman yetmiyor hiç bir kurumda. Kıyafette önemli diyorlar. Temiz , düzgün olması da yetmiyor. Beğendikleri markalarsa marka kardeşliği yaratıyorlar.

Bu zihniyeti kırabilmek için çocuklarınıza , arkadaşlarınıza tepki vermekten çekinmeyin. İnsanın değerini belirleyenin giydiği kıyafet olmadığını anlatın.

nasıl canları istiyorsa öyle bakıyorlar, şimdi muhtemelen vali sendikasına bakarak böyle demiş, başka sendikadan olsa, aferin sakal sünnettir deme ihtimali vardı bence, ya da tamamen makamın verdiği çoşkunlukla ne olursa olsun böyle yapacaktı

Papucumun valisi.
Böyle ne oldum delisi insanlar kadar tiksinci var mı acaba.
Senin yüzünden bir insan ölmüş 2 gram vicdanın sızladı mı? Hiç sanmıyorum hiç.

Cidden ben bu valiye küfür etmek istiyorum. Allahim şaka gibi ya. Saka gibi. Sen kimsin ulan hoduk. Bir takim elbise giymis diye kendilerini adam sanmislar.
Allahim nr günlere kaldık.
Zavalli adamin o anki durumunu dusunemiyorum. :KK42::KK42:
Belli ki uzuntuden kalp krizi gecirdi.:KK42: Allahim ailesine sabir versin ya.. cok aci..

vali kesinlikle görevinden atilmali. Tazminat davasi acilmali. gercekten sürülmeli boyleleri surulmeli:KK67::KK67::KK67::KK67:

şu saçma kılık kıyafet yönetmeliğine uymuyorum uymayacağım da çıkaran kimse ona da daima beddualar sunuyorum
bir insanı saçma sapan kılıklara sokarak kendi kişiliğini de yok edeceğini düşünüp yine yanıldınız
boynuna bir halat takıp kumaş pantolon giyerek olmuyor bu işler

babası aslan gibi oğlum gitti, bi haftadır üzüntüden mahfoldu diyor, babasının halinede çok üzüldüm

Eğer sendikası eğitim birsen olsaydı yine aynı hakaretleri yiyip canından olacak miydi arkadaşımız çok merak ediyorum. Zaten başka sendikalardan olmak bile cesaret işi artık.protesto yürüyüşune de bi bu sendika katılmamis güya öğretmenlerin hakkını savunuyor.

Canım meslektaşım bir kendini bilmez mevki makam delisinin kurbanı oldun.

Gerçekten çok üzüldüm bu duruma. O adam heleki ögrencilerin önünde kendini nasil hisetmistir. Agzini açsan, açamiyor.

Her gün artik bu tür hikayeleri okuyoruz. Mevkini, baskalarni ezmek, küçük düsürmek için kullanan insanlar. Özelikle okullarda. Ne diyelim, artik yeni Türkiyede normal oldu bu tür seyler. Alismak lazim.. :KK14:

biraz kaba olacak ama sen o öğretmene kurban ol valicik

X