Çekişmeli boşanma davası

Ayff95

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
14 Kasım 2018
106
12
Tek taraflı bir boşanma davasi açacağım eşime asla anlaşamıyoruz zaten 1 seneden fazladır ayrı yasiyoruz aralarda görüşüyoruz bir çocuğumuz var o boşanmaktan yana değil ve dava acacagimdan haberi henüz yok açtıktan sonra diyeceğim davanın biran önce sonuçlanmasi için o bosanmamakta ısrar etse bile nasıl bir dilekve ile başvuru yapmam lazım elimde birkac mesajı var Instagram'dan başka kızlarla konuştuğunu söylemişti kabul etmişti ve bağımlı onları o gün dilekçe verirken yazmalı miyim avukatsiz bir şekilde bosanacagim

Çekişmelide avukatsiz işini zor gibi..Bende çekişmeli açmak için avukata gittim.Bana tüm yaşananları detaylı bir şekilde yazmamı söyledi ve hakim okuduklari ile karakteriniz hakkında fikir edinir dedi..Ayrıca çocuk ve sizin haklarıniz için de çekişmelide avukat gerekli bence..Ben cekismeli derken henüz dava açılmadan anlaşmaliya ikna olmuştu..Şimdi de işin ciddiyetini anladi imzalamiyor boşanmak istemiyorum diyor.. Bakalım belki ben yine çekişmeli açarım.Ve avukatla..

Tek taraflı bir boşanma davasi açacağım eşime asla anlaşamıyoruz zaten 1 seneden fazladır ayrı yasiyoruz aralarda görüşüyoruz bir çocuğumuz var o boşanmaktan yana değil ve dava acacagimdan haberi henüz yok açtıktan sonra diyeceğim davanın biran önce sonuçlanmasi için o bosanmamakta ısrar etse bile nasıl bir dilekve ile başvuru yapmam lazım elimde birkac mesajı var Instagram'dan başka kızlarla konuştuğunu söylemişti kabul etmişti ve bağımlı onları o gün dilekçe verirken yazmalı miyim avukatsiz bir şekilde bosanacagim
Çekişmeli çok zorlar. Eşini anlaşamadığınıza,boşanmanın ikiniz içim de iyi olacağına ikna edip anlaşmalı boşanmalısın

Benim çekişmeliydi şimdi anlaştık günümüz bile belli oldu. Bana uzaklaştırma alan eş uzaklaştırmayı geri çekti, bana yazdı.Yani çekişmeli anlaşmalıya dönebiliyor.
Birinin eşinizi anlaşmalıya ikna etmesi lazım lafı geçen büyükleriniz olabilir, avukatınız olabilir..Yoksa en az 4 yıl mahkeme sürüyor maalesef.
Avukatsız sakın hareket etmeyin dava red olursa aynı konudan 3 yıl dava açmama cezanız olur.
Avukat için paranız yoksa adli yardım talep edin barodan versinler.

Davayı açtıktan sonra anlaşmazlığa çevirebilir miyim yani ben dava açtıktan sonra ona kabul ettirsem de olur mu
Evet ben baştan çekişmeli açacaktım avukatla görüştüğümü öğrenince anlaşmalıya okeydi.Avukat çekişmeli açsak ta anlaşırsanız anlaşmalıya döner dedi..

X