CC krem kullananlar?

Rosarioo

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
8 Eylül 2015
60
5
31
Merhaba arkadaşlar. Yıllardır sivilce sorunu yaşıyorum. Artık pes ettim ve hap kullanıyorum 2 aydır. Ama daha öncesinde hiç güneş kremi kullanmadığımız için sivilce izlerim var :KK43: Alerjik bir cildim var bi çok fondoten demedim hepsi sivilce yaptı. Ama lekelerden rahatsızlık duyuyorum. Gittiğim eczanede kadın cilt analizi yaptı. Termal su ve Cosmed cc krem önerdi. Ama çok korkuyorum yine sivilce yapar diye. Karma cilde sahibim. Cc krem kullanan arkadaşların yorumlarına ihtiyacım var. Sivilce yapıyor mu?

Merhaba arkadaşlar. Yıllardır sivilce sorunu yaşıyorum. Artık pes ettim ve hap kullanıyorum 2 aydır. Ama daha öncesinde hiç güneş kremi kullanmadığımız için sivilce izlerim var :KK43: Alerjik bir cildim var bi çok fondoten demedim hepsi sivilce yaptı. Ama lekelerden rahatsızlık duyuyorum. Gittiğim eczanede kadın cilt analizi yaptı. Termal su ve Cosmed cc krem önerdi. Ama çok korkuyorum yine sivilce yapar diye. Karma cilde sahibim. Cc krem kullanan arkadaşların yorumlarına ihtiyacım var. Sivilce yapıyor mu?

cc krem kapatıcı değil ben kullanıyorum her gün. sadece cilt rengininin tonunu
aynı yapıyor.

Markadan markaya değişir benimki yüzü biraz yağlandırıyor ama kuru olduğu için cildim iyi geliyor bana.
Seninkni doktor önermiş bence dene...

Cc de bb de kullandim ikiside yağlı. Cildim karma oldugu icin t bolgeme surunce parliyodum. Özellikle cc kremin icinde bi madde vardi suratima sim dokmus gibi parlatmisti

Bir kaç markaya ait CC kremler kullandım. Yukarıda ki arkadaşın dediği gibi kapatıcı olarak yüksek bir beklentin olmasın ama yinede kullandıklarım arasında Gosh CC krem hem hafif yağsız bir yapısı var hemde kapatıcılik açısından tatmin ediciydi diğerlerine nazaran . Ama tabi ki bu gibi durumlarda herkesin cilt yapısında farklılık göstereceğini düşünüyorum.

cc krem kapatıcı değil ben kullanıyorum her gün. sadece cilt rengininin tonunu
aynı yapıyor.
Peki cilt tipiniz nedir ve sivilce yapıyormu? Birde cildinizin nasıl temizliyorsunuz? Şimdiden tesekkur ederim.

CC krem fazla kapatıcı özelliğe sahip değil. Cilt tonunu eşitler, watsons mağazaların da satılan pure beauty cc krem var, ben onu seviyorum, aynı markanın bb kremi de var o da başarılı. Cildin yağlı ise transparan pudra ile sabitlemen lazım.
Kapatıcı özellikli pudra istiyorsan uygun fiyatlı rimmel kırmızı kapaklı olanı al, o da sadece watsons mağazasında var. Cilt lekeleri içinde iyi bir güzellik salonuna git bence. Artık herşeyin çaresi var.

Physicians-Formula-Super-CC-Cream.jpg
ben kullanıyorum çok memnunum tavsiye ederim canım.

Flormar CC kremi cildi matlastiriyor yani yaglandormadigi icin sivilce yapmaz diye dusunuyorum ama yinede emin degilim. CC krem sadece ciltteki kizarikliklari yok eder sivilceleri kapatmaz. Benim bir arkadasim clinique in bir fondotenini kullaniyordu onun cildide cok sivilceliydi ve kullandigi fondotenin sivilce kurutma ozelligi and vardi istersen bir arastir.

Cevaplarını için çok tesekkur ederim arkadaşlar. Sivilcelerden için şuan ağır bir hap kullanıyorum. (Roaccutane) Onun için şuan kimyasal peeling yaptiramam. Geçici bir çözüm arayisindayim. Kozmetik ürünler bende sivilce yapıyor. Yada bilmiyorum belki iyi temizleyemiyorumdur. Alerjik bir cildi nasıl temizleyebilirm bilmiyorum. Herşeye reaksiyon gosteriyor. Dusunun dusta düş jeli bile kullanamıyorum. :KK43:

Purebeuty cc kullaniyorum. Cildim sivilceli ve herseyde yenileri cikar. Bu urunde cikmadi ilkkez. Icinde sim gibi bisiy var yuze hafif parlaklik veriyor sevmeyebilirsin genelde onu sorun ediyor kullananlar ama pudrayla o gorunumu azaltabilirsin. Uzun sureli kullanimda lekeleri azalttigini iddia ediyor. Sanirim dogru bazi lekelerim gozume batmamaya basladi

Yağsız kullan herşeyini.sabunu, yüz kremini.fondotenini.ben mesela herşeyim yağsız.cildim karma.

Mıssha kremlerini kullana bilirsiniz arayıp bilgide alabilirsiniz gerçekten işe yarıyor tüm cilt tipleri için kremler var ben kullanıyorum ama hiç bir ürün bu kadar etkili olmamıştı

X