Cavide ile pozitif doğum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

ervaninannesii

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
12 Eylül 2024
1
-2
27
İlk bebeğim sezaryendi cavide ile yollarımız kesismemisti. Büyük şanssızlık 2. Bebegim de cavide ebemden yardım aldim ve SSVD(Sezaryensonrasivajinaldogum)ile bebegimi doğurdum bana evde sağladığı kesintisiz destek ve bunun devamında hastanede olan yardımlarıyla bebeğimi sağlıklı bir şekilde karşılama şansı buldum. Evde dogurma imkanım olsa evde onunla doğurdum bizim gibi düşünen kadınlara cahil gözü ile bakanlar çok özendiği Avrupa ve Amerika ya baksın normal doğum oranı ve evde doğum oranlarına ve doğuma ebenin sadece müdahale etmesine baksın zorunluluk olmadığı sürece doktorun müdahale etmediğini öğrensin herkesin fikri kendine özgür bir ülkede yaşıyoruz sonucta dimi

İlk bebeğim sezaryendi cavide ile yollarımız kesismemisti. Büyük şanssızlık 2. Bebegim de cavide ebemden yardım aldim ve SSVD(Sezaryensonrasivajinaldogum)ile bebegimi doğurdum bana evde sağladığı kesintisiz destek ve bunun devamında hastanede olan yardımlarıyla bebeğimi sağlıklı bir şekilde karşılama şansı buldum. Evde dogurma imkanım olsa evde onunla doğurdum bizim gibi düşünen kadınlara cahil gözü ile bakanlar çok özendiği Avrupa ve Amerika ya baksın normal doğum oranı ve evde doğum oranlarına ve doğuma ebenin sadece müdahale etmesine baksın zorunluluk olmadığı sürece doktorun müdahale etmediğini öğrensin herkesin fikri kendine özgür bir ülkede yaşıyoruz sonucta dimi

Yalancısın. O niteliksiz ebe az kalsın bir kadın ve bebeğinin ölümüne neden oluyordu.

Anlamadıgım şu ebeyi övebılırsınız konuda acabılırsınız evdede dogurabılırsınız herkesın kendı tercıhı ve seçimi buna okey😄ama bunları anlatırken bunu desteklemeyen ınsanlara niye takıyosunuz çok komık geldı sankı öğretılerek actırılmıs bı konu gıbı😄

Bir anda bütün bu ebe tarafından dogurtulanlar olarak konu açalım diye aklınıza mi geldi ?

Cavide insan utanır yani reklamın iyisi kötüsü olmaz diye mi düşünüyorsun nedir. İki gündür dadandın buraya

29 Temmuz 2023/ 32263 Sayılı Resmî Gazete

MADDE 5-
(1) Sağlık hizmet sunumunda örtülü veya açık reklam yapılması ve yaptırılması yasaktır. Aşağıdaki ilke ve esaslara uyulması kaydıyla tanıtım ve bilgilendirme yapılabilir:

a) Tanıtım ve bilgilendirmelerde, genel ahlaka, tıbbi deontoloji ve meslek etiği kurallarına uyulması zorunludur.

b) Sağlık hizmet sunumu ile ilgili bilgilendirmeler, sadece konusunda hukuken yetkili sağlık meslek mensupları tarafından yapılabilir.

c) Sağlık tesislerinin hasta tedavi ettiği uzmanlık dallarından başka hastaları kabul ve tedavi ettiği intibaını uyandıracak şekilde halkı yanıltan, yanlış yönlendiren, kişi ve toplum sağlığını tehlikeye düşüren, talep ve haksız rekabet ortamı yaratan tanıtım ve bilgilendirme yapılamaz.

Ebe hanımın bilgisi dahilinde olmasa dahi şu an yapılan organize tanıtım mesleğine zarar vermekle beraber yasaktır.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X