Çatlatma iğnesine bağlı pozitiflik

ykdeniz

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
10 Kasım 2023
30
19
28
Merhabalar kızlar, transferimin 3.günü yarım doz çatlatma iğnesi vuruldum. Bugün transferimin 8. Günü ve test yapmak istedim. Daha testi yapar yapmaz çift çizgi çıktı ama bu iğneden midir sizce daha önce böyle bir durum yaşayan var mı? Testin fotoğrafını da ekliyorum

Eklentiler

• IMG_5631.jpeg
    IMG_5631.jpeg
    159,5 KB · Görüntüleme: 54
Merhabalar kızlar, transferimin 3.günü yarım doz çatlatma iğnesi vuruldum. Bugün transferimin 8. Günü ve test yapmak istedim. Daha testi yapar yapmaz çift çizgi çıktı ama bu iğneden midir sizce daha önce böyle bir durum yaşayan var mı? Testin fotoğrafını da ekliyorum
İğnenin etkisi 10 gün sürüyor canım.
3. Gün çatlatma iğnesi de ilk defa duyuyorum.

Evet benimde 3. Transferim bu ilk defa bu yöntemi denedi doktorum. Tutunmasını arttırmak için yapıyoruz demişti sorduğumda

Bende de aynı şekilde 3. Gün yarım doz vurdurttu aynı şekilde tutunma kolaylaşsın diye. O iğnenin etkisi baya bi oluyor ama ben eski tecrübelerimde 7. Gün pozitifi görmüştüm.

Zannetmiyorum bu iğnenin etkisi değil bence ama kesin sonuç için kan verip artışa bakarak anlaşılır

Bende de aynı şekilde 3. Gün yarım doz vurdurttu aynı şekilde tutunma kolaylaşsın diye. O iğnenin etkisi baya bi oluyor ama ben eski tecrübelerimde 7. Gün pozitifi görmüştüm.
Merhaba siz sürecin hangi aşamadasınız vurdurttuktan sonra pozitif sonuç alabildiniz mi yoksa sizde benim gibi beklemede misiniz :)

İğnenin etkisi 10 12 gün sürüyor yalancı pozitif olabilir. Bence hiç kafanızı karıştırmayın bugün kan verin 2 gün sonra yine verin artış varsa zaten gerçekten hamilesinizdir.

İğnenin etkisi 10 12 gün sürüyor yalancı pozitif olabilir. Bence hiç kafanızı karıştırmayın bugün kan verin 2 gün sonra yine verin artış varsa zaten gerçekten hamilesinizdir.
Evet doğru diyorsunuz ama sanırım kan testi günüme kadar idrarda takip yapıcam ☺️

Evet doğru diyorsunuz ama sanırım kan testi günüme kadar idrarda takip yapıcam ☺️
İdrarda takip yapmaniz bence size bir fikir vermez. Çünkü 5 in üstü her değerde pozitif çıkıyor idrar ve beklenen adet tarihini geçmeden de koyulasmiyor pek normal şartlarda. benim 7 8 9 10 12. Gün yaptığım idrar testlerinin hepsi aynı koyuluktaydi.

İdrarda takip yapmaniz bence size bir fikir vermez. Çünkü 5 in üstü her değerde pozitif çıkıyor idrar ve beklenen adet tarihini geçmeden de koyulasmiyor pek normal şartlarda. benim 7 8 9 10 12. Gün yaptığım idrar testlerinin hepsi aynı koyuluktaydi.
Bir önceki transferimde kimyasal gebelik yaşamıştım o zaman günlük yaptığım testlerde günden güne koyuluk azalmıştı ondan idrarda takip ederim demiştim aslında. Dediğiniz gibi kan testi en doğru sonucu verir de bilmiyorum bakalım belki de yaptırırım

Merhaba siz sürecin hangi aşamadasınız vurdurttuktan sonra pozitif sonuç alabildiniz mi yoksa sizde benim gibi beklemede misiniz :)
4. Transferim benim şu an hepsinde bu şekilde çatlatma iğnesi vuruldum transfer sonrası. İşte ikisi düştü biri hiç olmadı negatif şu an beklemedeym

Çatlatma iğnesi en az 10 gün kadar pozitif yapabilme etkisine sahip doktor böyle söyledi. Benimde bugün 10 günüm. Ama ben çatlatma iğnesşnden sonra övülasyon testi yapmıştım 4 5 gün sonra çatlama olmuştu. Çatlamafan sonra gerçekleştiği için gebelik gebelik olsa dahi tutunma yerleşme haftası oluyor. Olası bir yerleşmeye sonra hcg değeri artar. İnşallah gebesindir:) inşallah hamileyizdir.

İnşallah :) benimde 9. Gün yerleşme kanamam oldu umutlandırdı beni :) bir de idrar testi yapmaya devam ediyorum günden güne daha koyu oluyor çok güvenmiyorum tabi ama umut işte :))

Herkese merhaba tekrar :) benim gibi çatlatma iğnesiyle pozitifi gören vardır diye umut olmak istedim :) bugün kan testi verdim değerim 1050 çıktı :)

X