Çatlatma iğnesi kafam karıştı

nuraslinur

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
6 Aralık 2023
35
3
28
Herkese merhaba yazdıklarımı sabırla okuyan ve deneyimlerini paylaşanlara şimdiden teşekkür ediyorum. İki yıldır evliyiz korunmasız ilişkiye rağmen henüz gebe kalamadım . Hsg hormon testi amh kan değerleri eşimin sperm testi her şey çok güzel adetim düzenli fakat bir türlü olmadı . Üç ay yumurta büyütme ilacı kullandım yumurtam çatladığı için çatlatma iğnesi vermedi doktor . Bu defa aşılama için gittiğim farklı bir doktor klomen diye bir ilaç verdi kullandım sonrasında çatlatma iğnesi verip verdiği tarihlerde ilişki tavsiye etti. . İğneyi adetimin 11. Günde kullandım 32 saat sonrası çatlar dedi doktor bugün 14. gün fakat geçen aylarda yumurtanın çatladığını akıntıdan ağrdılardan hissediyordum . Bu ay ne bir akıntı ne de bi ağrı var . Elimde değil ve aşırı stres oluyorum. Benim gibi deneyimleyen var mı

Merhaba benim de bu 4. Tedavim ilaç çatlatma iğnesi ama hiç dediğin gibi bir durum yaşamadım. Şöyle yapabilirsin tekrar doktora gidip yumurtana baktırtabilirsin. Stres kaynaklı da vücudun akıntı ağrı göstermiyor olabilir. Çatlatma iğnesi ne rağmen çatlamaması çok nadir olur çünkü. Çatladıysa zaten orda yumurta gözükmez. Yumurtan kaç mm olduğunda iğne yapmıştın ve kaç yumurtan oluşmuştu

Merhaba benim de bu 4. Tedavim ilaç çatlatma iğnesi ama hiç dediğin gibi bir durum yaşamadım. Şöyle yapabilirsin tekrar doktora gidip yumurtana baktırtabilirsin. Stres kaynaklı da vücudun akıntı ağrı göstermiyor olabilir. Çatlatma iğnesi ne rağmen çatlamaması çok nadir olur çünkü. Çatladıysa zaten orda yumurta gözükmez. Yumurtan kaç mm olduğunda iğne yapmıştın ve kaç yumurtan oluşmuştu
Sol tarafta istenilen düzeyde bir tane gelişmişti 21 cm

O zaman tekrardan dediğim gibi doktora gözüküp yumurta kontrolü yaptırın 21mm zaten yeterince olgunluğa ulaşmış bir yumurta belki direk o gün çatlamış bile olabilir
O kadar zorlu bir süreç ki çok yıprandım artık doktora gitmeye korkar oldum ya . Yaşadığım ilçede de randevu bulmak çok zor şehre gitmem gerekiyor. Muhtemelen çatlayıp çatlamadığını bu süreçte öğrenmem . Teşekkürler 🙏

Sizi çok iyi anlıyorum bende aynı şekilde çok stresliyim 6 ay önce hamileydim bebeğimi kaybettim çok büyük korkularım var umarım bu ay hamile kalıp sağlıcakla kucaklarımıza alırız

Herkese merhaba yazdıklarımı sabırla okuyan ve deneyimlerini paylaşanlara şimdiden teşekkür ediyorum. İki yıldır evliyiz korunmasız ilişkiye rağmen henüz gebe kalamadım . Hsg hormon testi amh kan değerleri eşimin sperm testi her şey çok güzel adetim düzenli fakat bir türlü olmadı . Üç ay yumurta büyütme ilacı kullandım yumurtam çatladığı için çatlatma iğnesi vermedi doktor . Bu defa aşılama için gittiğim farklı bir doktor klomen diye bir ilaç verdi kullandım sonrasında çatlatma iğnesi verip verdiği tarihlerde ilişki tavsiye etti. . İğneyi adetimin 11. Günde kullandım 32 saat sonrası çatlar dedi doktor bugün 14. gün fakat geçen aylarda yumurtanın çatladığını akıntıdan ağrdılardan hissediyordum . Bu ay ne bir akıntı ne de bi ağrı var . Elimde değil ve aşırı stres oluyorum. Benim gibi deneyimleyen var mı
Canım ben catlatma ıgnesını 4 5 kez yaptırdım. Gecen ay degısık bı doktora gıttım catlatma ıgnesı sonrası cagırdı ve catlamıs dedı yumurtam 21mmdı ve hamıle de kaldım ama kımyasal gebelık oldu. Igneden 13gun sonra gebelık testınde cıktı. Benım sorunum rahım duvarım kalınlasmıyor ondan dustu. Umarım sen guzel haberler almıssındır Insallah tutmustur

Canım ben catlatma ıgnesını 4 5 kez yaptırdım. Gecen ay degısık bı doktora gıttım catlatma ıgnesı sonrası cagırdı ve catlamıs dedı yumurtam 21mmdı ve hamıle de kaldım ama kımyasal gebelık oldu. Igneden 13gun sonra gebelık testınde cıktı. Benım sorunum rahım duvarım kalınlasmıyor ondan dustu. Umarım sen guzel haberler almıssındır Insallah tutmustur
Öncelikle geçmiş olsun rabbim en kısa zamanda hayırlı sağlıklı evlat nasip etsin sana . İsteyen herkese . Benim de bugün 13. Günüm . Sen kan testi mi yapıp öğrendin idrar testi mi

Öncelikle geçmiş olsun rabbim en kısa zamanda hayırlı sağlıklı evlat nasip etsin sana . İsteyen herkese . Benim de bugün 13. Günüm . Sen kan testi mi yapıp öğrendin idrar testi mi
Al bi nın normal gebelık testınde çok silik çizgiyle öğrendım ertesı gun yıne yaptım koyulastı sonra kan testı verdım oda 2 gunde 2 katı oldu ama düştü:KK43: benımde bugun 12ncı gun. Yıne denedım baska doktor ıle:KK43:

Al bi nın normal gebelık testınde çok silik çizgiyle öğrendım ertesı gun yıne yaptım koyulastı sonra kan testı verdım oda 2 gunde 2 katı oldu ama düştü:KK43: benımde bugun 12ncı gun. Yıne denedım baska doktor ıle:KK43:
Dün gebelik testi yaptım ama silik bile çıkmadı maalesef belki yarın bir kan testi veririm

Eklentiler

• 1000073627.jpg
    1000073627.jpg
    91,2 KB · Görüntüleme: 59
Kan testi verdim maalesef adete 3 gün var ama kanda betahcg 0.88 çıktı . Bu ay da olmadı çok umutlandım oysaki farklı hissetmiştim ama olmadı .
Neden ümidini kaybediyorsunuz bakın bu ay olmadı bir dahaki ay olacak rabbim vermedi ise bu ay daha iyisi olsun diye yanlış düşünüyoruz biz istersen hayırlısını istiyoruz ama yaradan bize en iyisini vermek istiyor tevekkül edelim ben de çok düşüyorum ama yapmayın gelin size bir yaşam öyküsü anlatayım uzun ama ben 8 yıldır kanser tedavisi görüyorum bunun nazarında birçok ameliyat oldum midem yok bağırsaklarım kısa memem yok falan fesmam sonrasında uzun süre sonra hamile kaldım ve 19 haftalıkken bebeğimi kaybettim Doktorlar bebeğimi kaybettikten bir süre sonra hamile kalırsam iyileşme imkanımı yüzde seksen olduğunu söylediler ama tedaviye rağmen olmadı aslında doğru bir tedavi miydi bilmiyorum kilitlerim çok fazla vardı çok fazla stres yapmıştım eşim istemiyordu hasta olduğumu gördükçe üzülüyordu sonrasında 15 temmuz'da yumurtalıklarımı almak için hastaneye yatmam gerekiyordu ayın 16'sında ameliyat olacaktım hastaneye yatış günüm çok fazlasıyla ağladığım için eşim dedi ki son kez bir daha deneyelim tedaviye başlayalım Ben bu şekilde senin gözyaşlarını görmek istemiyorum dedi aklınıza gelebilecek Türkiye'deki en iyi doktorları bulduk gittik geldik vesaire yaptık ama o sürede iken memlekete gelmek zorunda kaldık şimdi pazar günü vücudunda bir sıcaklık hissettim pazartesi doktora gittiğimde yumurtamı çatladığını ama rahim duvarımı çok ince olduğunu söylediler Ben de bunun üzerine östrojen ve progesterona başladım doktor belki dün öyle otururken ağrım olunca bugün doktora gitme gereği duydum ve başka bir yumurtam büyümüş rahimim de 3 çizgi görürdü hemen çatlatma iğnesi vurdular ve olumlu konuştu doktor benim amh im çok düşük ama Allah var gam yok sadece bir yumurtam var artık olur olmaz Allah'a kalmış ama sadece sabredelim ve bugüne şükür

X