çatlaklarınızda hangi kremleri kullandınız?

meryemyilmaz

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Şubat 2008
189
5
merhaba kızlar.şuan 3aylık hamileyim doktorum ikiz beklediğim için karnımın hızla büyüyeceğini ve hemen çatlak kremine başlamamı söyledi.
Phtyolantil(lierac) veya Mustela çatlak kremlerini önerdi.ek olarak yanına da isteğe bağlı badem yağını önerdi.şimdi sorum şu ikizlerde karın daha büyüyeceğinden daha çok gerilecek.bu kremler yeteri kadar koruyormu?kullansam bile yinede çatlak yırtık gibi şeyler çok fazla kalıyormu doğumdan sonra.
ya bu çatlaklar çizikler bide kalıcı oluyomuş bende biraz merak ettim.krem işe yarıyomu diye.şimdiden teşekkürler şekerlerim.öpüyorum siziiiiiiiia.s.

Ben oluşacak değil ama oluşmuş çatlaklarım için madicassol'ü kullanıyorum ve sanırım işe yarıyor..Çatlaklar kırmızıyken kullanmak daha faydalı..Her ne kadar doktorum kullanma dediyse de kremin üzerinde hamilelerin kullanmasında sakınca yoktur yazıyor..

Ayrıca bir gerçek varki çatlakların oluşmasına hiçbirşey engel olamıyor..Ben son aya kadar hep kakao yağı sürdüm ama son ay bebek inince karnımın altları çatladı.. Bence sadece nemlendirici kullanman daha mantıklı..Çünkü pahalı yada isim yapmış markalar bile bu dönemde işe yaramıyor..

canım bende 7 haftalıktım kullanmaya başladığımda.30 hafta olucam daha hiç çatlamadım.pahalı kremlerdende kullanmadım.bebek yağı badem yağı kakao yağı elimde geçtikçe kullandım.vazalinin filanda faydası çok.ama kullanmak istersen arkadaşların kullandıklarını kullanabilirsin.ama yanında bunlarıda kullanmanı tavsiye edrim.

Benim kayıncomun esinin de ikizleri var ama bi tane catlak olusmamıs olmayınca olmuyo.Ben de mustela strech double action, frei massageöll (bu cok iyi bi losyon bana almanyadan geldi oyle bi sansın varsa mutlaka getirt) bu ikisini karıstırarak suruyorum mustelanın kıvamı yogun cunku. her banyoda da bebe yağı suruyorum.Diger ikisini gobegime suruyorum aksamdan aksama allaha sukur 31.haftadayım daha bi catlama yok. Ama en onemlisi boolca su iç.

canım ilk hamileliğimde çok fazla kilo almama rağmen hiç çatlağım olmadı biraz yapı ile alakalı ama kakao yağı en iyisi ve doğal sürekli kullan bol su iç ve karnına masaj yaparak bol bol kakao yağı sür faydasını görürsün

hızla kilo almaya bağlı.nekedar korursan koru,oluyor.ama ben yinede kullanıyorum.belki daha çok olmaz diye.bonal ismi.

ilk çocuğumda hiç olmadı şu an 8 haftalık hamileyim dr dan krem istedim vermedi olacaksa olur krem engellemez diyor bakalım :)

ben ilk hamileliğimde lierak kullandım pek faydasını göremedim acayip çatladım şimdi ikinci hamileliğim daha 7+3 günlük hamileyim 2. dede çatlaklar devam edebiliyomuş bu sefer badem yağı kullanacam kardeşim 25 kilo aldı ve 1 tane bile çatlamadı badem yağı kullandı

merhaba meryem öncelikle ikiz bebeklirini allah sağlıklı bi şekilde kucağına almak nasib etsin.
ablam çatlakları için beyaz vazelin ile birlikte nemlendirici krem kullandı ben kendim önerdim onada cilt bakım ve makyaj uzmanıyım bu arada yerimseniben vazelinle nemlendirici kremi birlikte hergün sabah ve akşam uygula ablam çok memnun kaldı sadece 50 kiloyla hamile kaldığı ve 25 kilo aldığı için göğüs kenarlarında küçük çatlaklar oluşmuştu
bu arada bende 1 mayıs günü hamile olduğumu öğrendim çok mutluyu
:sm_cool:

ne kullanırsan kullan ne kadar su içersen iç vücudun müsaitse çatlıyorsun.38.haftdamdayım ve malesef herşeyi denememe rağmen epeyce çatlağım var.10 gün sonra doğum olacak inşallah ve şu anda tek düşündüğüm sağlıkla bebeğime kavuşabilmek.sende çatlağın olsada fazla kafana takma.sağlığına ve bebeklerine dikkat et. Allah hayırlısıyla tüm anne adaylarını bebeklerine kavuştursun inşallah..

beyaz vazelin marketlerin çoğunda var aslında beyaz deme sebebim katkısız olması yoksa pembede olabilir tabiki yüzde yüz etkisi oluyor diyemem ama dr un verdiği kremlerden daha iyi olduğunu söyleyebilirim hamileliğin başındayken başlarsak daha iyi olur ben başladım şimdiden
vazelin elastikiyeti sağladığı için tavsiye ediyorum çünki uzun süre kalıcı diğer kremleri yinelemek gerekiyo ama vazelin yatana kadar etkisini koruyor.tabiki seçim sizin.

ben de kime sorduysam vazelini tavsiye ettiler zaten çatlıyorsa illa ki çatlıyor
boşuna para bağlama o kremlere vazelinle banyodan sonra güzelce masaj yaparak vazelin sür bence

meryemcim sende ikizlere hamileymişin tebrikler sağlıcakla kucağına alırsın inşallah..
bende 10+5 ikizlere hamişim ben şimdilik kilo almadığım için bişey kullanmadım ama başlamayı düşünüyorum vazelinim var evde nemlendirici kremimde başka krem almam ama dediğin gibi ikizlerde göbiş çok büyüyeceği için bir sorun olursa doktora bir krem yazdırrım diye düşünüyorum..
birde bünye ile alakalı burada bir arkadaştan duydum ikizlerini sadece 7 kilo alarak doğurmuş hiçde sorun yaşamamış..
birde bazı insanların nasıl derler iç karnı esnek olurmuş hiç çatlak olmazmış bazılarının ise dar old. için kilo alımıyla birlikte çatlaklarda ortaya çıkarmış..
umarım hepimiz sorunsuz atlatırız bu dönemi..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…