çatlaklarıma bi çare:((

^^gxoxzbebexgxi^^

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Aralık 2007
156
1
37
ya arkadaşlar ben çıldırmak üzereyim bacaklarım acayip derecede çatlamaya başladı son bir haftada... görüntüsü iğrenç.... ya bunlar nasıl geçecek... nasıl durdurabilirim bunları bilen yardım etsin badem yağı kullandım ama fayda etmedi karnımda hiççatlak yok ama kalçam ve bacaklarımda çoook varrr ve acayip kaşınıyooo... ne yapacam ben???senağlama

bendede aynı şekildebacak ve kalçamda çatlak var ve çok kötü görünüyor nasıl geçiceği hakkında bir fikrim yok

kacıncı haftadadasın ki canım catlaklar basladı? ,benim çok samimi bir ark var martta doğum yaptı .onunda bcakları hatta alt bacağı bile catladı.göbeğide tek bi catlak yok .ama o göbeğim catlar diye göbeğine sürmüş kremleri bacaklarına sürememiş hiç .

canım rengi beyazlıyor onunkinin şimdi .ama geçmez yani o catlaklar sanmam. kakao yağı kullanmıştı arkadsım. doğumuna da az kalmış senin .sıkma canını ya olan bi catlak olsun kimde yok ki

herkesin vardır sorunu ama çözümü yok genetik olabilir....bende hiç olmadı nerdeyse son haftada sadce göbek deliğimin üstü çatladı çok az..çok şey kullandım bebek yağı,kakao yağı, badem yağı , zeytin yağı, vazalin hepsini bir arada değil ama çatlamaması için herşeyi yaptım halada devam ediyorum...

kimsenin böyle bi sorunu yok galiba bişey yazılmadığına göre..

merhaba ablamın kullandığı bir krem var bende yeni hamile olduğum için başaladım kullanmaya ilk günlerden itibaren kullanmak daha etkili diye biliyorum ablamda işe yaradı sadece göğlerine sürmemişti ve göğüslerinde var çatlaklar . burada marka verebilirmiyim bilmiyorum. MU.....LA yavru ağzı bir kutusu var biraz pahalı bir krem ama sonuçları düşünülününce değer .

merhaba arkadaşım bu çatlakları engellemen çok zor benim çatlamadık bir yerim kalmadı karnım kalçam belim koltu altraım kollarım göğüslerim dizkapağımın arkası yani e 5 karayoluna döndü vücudum dr. sormuşrum bazı ciltler hassastır ne kullansanda fayda etömez dei hiç bir şey kullanmayanında çatlamyabilir demişti yani cildinin hassasiyetine bağlı ben gece yattım çok azz bi çatlak vardı sabah bi kalktım şok oldum bir gecede bu denli çatlak olamaz dedim ama oldu işte ayyy çok uzattım arkadaşım kusura bakma moralini bozma bebeğin dünyaya gelince o çatlaklar umrunda bile olmaz bebeğim için değer diyeceksin

merhaba kızlar ben bayadır giremiyordum hatta hamiş kaldığımdan beri hiç girmedim. çatlak için doktorum 4. aydan itibaren mu....la adındaki o yavruağzı kutulu kremi verdi fiyatı 65 ytl ben ondan önce badem yağı kullandım şimdi li..rac adında başka bir kreme başladım bu tamamen bitkiselmiş onunda fiyatı 58 ytl. şu an 27. haftamdayım çatlak yok ama selülitlerim fazlalaştı o kadar da su içiom anlamadım gitti o kremlerin etkili olması için her gün kullanmak gerekiyor göğüs, karın, basen, bacak, bel bölgeme uyguluyorum ben temiz cilde özellikle banyo yaptıktan sonra daha etkiliymiş...

Arkadaşlar ben ilk hamileliğimde 18 kilo almıştım.Göbeğim hariç her yerim çatladı.Ben sadece göbeğime bebe yağı kullanmıştım o kadar.Şimdi ikinciye hamileyim 6. ayda olmama rağmen çok fazla kilo almadım ama ilk hamileliğimden kalma bacaklarımdaki alçamdaki çatlaklarım dahada arttı.
NAçizane görüşüm hamileyken tamamen bitkisel dense bile çok fazla kozmetik ürün kullanmamanız arkadaşlar.Neticede krem bile olsa kullandığınız tüm bu ürünler sizden bebeğinize etki yapabiliyor. Bu saatten sonra mankende olmayacaksanız boşverin çatlakları.Hele bir bebeğini kucağına alın gün gün ondaki güzellikleri görün valla ne çatlak düşünüyorsunuz nede selülit.

benim bu konuda cok moralim bozuk ya ben resmen kremler yaglar icinde yüzdüm ise yaramadi, 35 haftdadayim az kaldi doguma hala kullaniyorum ama resmen bacaklarim karnim haritaya döndü, inanilmaz catlaklar olustu, gören sasiriryor, doktorum sansin yokmus senin tenin dayanikli deyilmis dedi o yüzden ufak tefek catlaklari takmayin benimki kadar cok olursa takin

Arkadaslar, bu derdinize kesin cozum Motherlove adli markanin Karin Catlak yagi ya da Karin catlak kremi. Bu Amerikan mali urun artik Turkiye'de de var, eczanelerde, bebek magazalarinda, internette rahatlikla bulunabiliyor. Ben iki hamileligimde de kullandim, ikinci dogumumu da yeni yaptim. Tek ama tek bir catlagim yok. Ustelik yuzde yuz organik bitki sertifikali. Farkli gramajlari var ama 40-70 YTL arasinda degisiyor gramajina gore. Lierac tamamen kimyasal bir urun, phytolastil var icinde ve hic ama hic tavsiye edilmiyor Avrupa ve Amerika'da. Motherlovei hemen kullanmaya basla bence, olusanlarda bile iyilesme goreceksin kismen, ama duzenli olarak hergun kullanirsan katiyen yenisinin olusmadigini goreceksin. Iki cok yakin aarkadasima hediye aldim, duacilar valla. Bu arada kasintilari derhal gideriyor. Kokusu da nefis, banyodan sonra nasil rahatlatiyor anlatamam.

çatlakları kafaya takmamın tek sebebi görüntüsü vücudumda onları görünce aynaya bakmak bile içimden gelmiyo çokda kaşınıyo... motherlove i duymustum lieracı doktorum tavsiye etmedi zaten bakalım salı günü soracağım doktora motherlove nasıl diye... sundanda eminim bebğimi kucağıma aldığımda bunları kafaya takacağımı hiçç sanmıyorum ama yinede su anda çatlaklarımdan nefret ediyorum sırf bunun içşn denize tatile bile gidemiyorum kimse görmesin diyeeee....

ben lierac kullanıyorum.kötü bişey dememişlerdi.dr unuz neden tavsiye etmedi ben de kullanmayayım ozaman bilgi verin bana noluurr

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…