çatlaklara karşı badem yağı

dilekruzgar

dıgıdıdıgıdı
Kayıtlı Üye
20 Mayıs 2009
616
101
46
arkadaşlar 2 ay önce doğum yaptım , gebelikte çatlak oluşmasın diye çoğunlukla phytolastyl içeren krem kullandım , birara badem yağı denedim 1kutu kadar SAKIN DENEMEYİN sürdüğüm bölgede kıllanma oldu siz denemeyin
bir arkadaşım zeytinyağı kullanmış onda da hafif artış olmuş
herkesi şimdiden tebrik ediyorum inşallah hepiniz kuzularınıza sağ salim kavuşursunuzopuyorumnanaktan

uyarın için teşekkürler canım bende badem yağı kullanmayı düşünüyordum bunu dikkate alacağım teşekkürler tekrar...

slm arkadaslar ben cılek yagını ve kakao yagını karıstırp suruyorum dr kullanabılırsın dedı ama bunlar kıllanma yapamı bak kafama takıldı 1 aydır kullanıyorum fakat herhangı bısey yok 4:5 aylık hamişim

benım gorumcem badem yagı kullandı onda kıllanma gıbı bır sıkayetı olmadı.catlak olusumunu engelledı.hıc bır catlagı yok. kılıda yokk...
kişiden kişiye degısıyor olabılır...

peki... badem yağı dışında bi tavsiyesi olan var mı?

bebe yağı kullanan var mı mesela? nasıl olurki???

valla ben de kıllanma yapar diye duymuştum benim göğsümde ilk çatlağım oluştu, dr lineac mı ne önerdi çatlak kremi onu kullanıyorum 3-4 gündür geçti allahtan hemen, bir iki kez de bebeyağı sürdüm ama çok yapış yapış olan bişey. sinir bozucu yani sürmesi filan. krem daha pratik geldi bana.

kaç haftalıkken başladın şekercik? şimdi kaç haftalıksınız?

Kızlar ben de badem yağını kıllanma yapar diye duymuştum ama bende bir şey olmadı. Doğumuma 2 hafta kaldı, Allah'ıma şükürler çatlamadım (şeytan kulağına..).
Yalnız ben banyodan sonra Balmandol diye bir yağ kullandım, zaten onun da içeriğinde badem yağı var. Eczaneden 5,70 tl ye temin edebiliyorsunuz, cildin kurumasını önlüyor ve yumuşacık yapıyor tavsiye ederim.

kaç haftalıkken başladın şekercik? şimdi kaç haftalıksınız?

ben geçen salı başladım yani 16+4 iken başladım ama benm bir göğsümde çatlak oldu bilmiyrum erken mi çok ama herkese göre de değişir. aslında bebeyağı ve zeytinyağı da duymuştum ama dr krem verince (adı lireacmış) onu kullanmayı tercih ettim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…