Çatlaklar için kayısı yağı doğru mu?

vanilya_manolya

Üye
Kayıtlı Üye
19 Temmuz 2012
32
0
arkadaşlar ben henüz hamile değilim ama ilerde düşünüyorum. yıllar önce duymuştum, eğer hamileliğin başından itibaren her gün kayısı yağı sürersen çatlak olmaz diye. deneyen var mı, doğru mu bu?

cnm ben hamileliğimin ilk aylarından itibaren susam kayısı z.yağı karıştırıp kullandım şua n 8. aya girdim ve bacaklarım çatlak içinde yani olacağı varsa çare yok.:KK50:

doğrudur canım:)
kayısı yağı ayrıca her zaman kullanılması gereken ama alışık olmadığımız bır uçucu yağdır.Genelde yüz temızliğinde sıvılce tedavısınde ve çatlaklarda etkısını gösterır.Hatta bır tıyatrocu ünlü bayan kayısı yağıyla her gece cıldını temızlediğini yazmıştı.

E vitamini almalı cilt esneklik kazandırmalı ama ne yaparsan yap olacaksa oluyor... Ben hamileiğim boyunca zeytinyağı ve argan yağıyla günde 2 kere masaj yaparak bakım yaptım bir tane çatlağım yoktu doğum yaptım 1 hafta geçmeden karnımda çatlamayan yer kalmadı... Olacaksa oluyor ama sen yine kullan özellikle zeytinyağını tavsiye ederim

bende kakao yağı, fındık yağı ve zeytin yağını karıştırıp sürdüm 9. aya kadar çatlağım yoktu ve bu ayda birden oldu mutlaka ne yaparsan yap engelleyemiyorsun ama azaltabiliyorsun sonrasıda cok önemli doğumdan sonrada bu sekilde masaj olursa gecer dediler.. bende denicem inşallh gecer :KK16::KK16:

allahım hamileliğimde sürmediğim bişey kaldımı diye düşündümmmm ama yok arkadaşşş yine çatladımmm ..:KK14:
iç karını geniş olanın geneldee çatlamayacagını duymuştum ama maalesef bee fay hattı gibiyimmmm :KK17:

bende bepanthol kullanmıştım.. ilk zamanlar çok güzel gidiyorduk hiç çatlağım yoktu ama son ay olanlar oldu :KK43: çatladıktan sonra yapılacak bir şey yok diyorlar.. şu anda bi ümit jojoba yağı salatalık suyu ve limon karışımını denemeyi düşünüyorum.. eski haline dönmez biliyorum ama en azından toparlamasını bekliyorum

X