Çatal bıçak takımı önerisi

kycno

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
5 Eylül 2012
2.620
146
Merhaba canlar,
Benim yardımlarınıza ihtiyacım var :26:

Çeyiz almaya ilk başladığımda büyük parçaları birlikte aldığım için ve o zamanlar ne iyidir ne kötüdür pek bir fikrim olmadığı için misafir için kullanacağım çatal kaşık bıçak takımı schafer'dan almıştım ama buradaki yorumları okuyunca bunları günlüğe kullanmayı ve misafir için ayrı bir takım almayı düşündüm

Jumbonun fiyatı çok astronomik, o kadar parayı şuan için vermem pek mümkün değil. Hisar'ı da çok övüyorlar ama onlar da yine 400 - 500 tl nin üzerinde.

Korkmaz'ın çeliği için çok iyi yorumlar okudum. Nehir için de iyi diyorlar.

Çok kafam karıştı

Fiyat aralığı olarak en en fazla 300 tl.lik bir şey için bütçemi zorlayabilirim.

Diğer bir mesele de,

Şimdi bu schaferları günlüğe kullanıcam, bunların içinde de servis takımı var, ben bunları misafir için kullanırım diye bir de günlüğe başka bir çelik markasından servis seti daha aldım; spatulası, kepçesi, kaşığı vs hepsi mevcut yani.

Misafir için alacağım çkb takımını 89 prça almama gerek yok gibi geliyor. Bir de o takımın içinden servis seti çıkacak. Ne gerek var diyorum zaten bir schaferların içinde bir de benim günlük için aldığım servis seti var, 3.sü fazla olur diye 2 takım 6 kişilik mi alsam diyorum?

2 adet 6kişilik takımları tatlı çatalı kaşığı vs içinde olanlardan mı almalıyım yoksa sadece kaşık çatal bıçak üçlüsünden oluşan 18 prçalık takımlardan mı 2 takım almalıyım?

Umarım derdimi izah edebilmişimdir canlar :26:

Mart ayına kadar mühletim var, Martta şu çkb olayını kapamak istiyorum.

Misafir yemek takımımı ve shafer çkb takımını ekliyorum. yemek takımıma uygun marka ve modellerde neleri önerirsiniz?

Şimdiden çok teşekkürler

Eki Görüntüle 630428 Eki Görüntüle 630431

bence schafer çkb tam takım almışsın misafir için onu kullan derim bende o marka yok ama kullanan arkadaşlarım var gayet memnunlar üstelik sadece misafire kullanırsan hemen eskimez de bi daha o setlere dünya para vermeye gerek yok ama günlük için 6 kişilik yetmiyo 12 olmalı tabi ıvır zıvırına gerek yok
benim takımım karaca daha kutusundan çıkarıp 1 kez kullanmadım çünkü günlük kullanacağım takımı da 12 kişilik almıştım modelini de çok beğenerek aldım onu kullanıyorum yine biraz eskiyince misafire yenisini çıkarırım bir de 6 kişilik şu renkli sapları olan takımdan almıştım çok ucuzdu onu da kullanıyorum
günlüğe aldığım kaşıklarım artaç markanın asi modeli bence çok şık herkes beğeniyo çekmeceli setlerden değildi tek tek alarak takım yaptım çay tabağı tepsisi şekerliği dahil bana yine çekmeceli set fiyatına geldi o ayrı ama kesinlikle kaliteli değer

Merhaba, sakın aryıldız falan alma çok kötü çıkıyomuş. Karacadan memnun kalmış arkadaşlarım. Bende jumbo aldım bence 12 kişilik tam bir takım al derim. Çok güzeller ve kaliteli jumbo tavsiye edebilirim

karaca süper bernardo ise çok kötü. bernardodan almıştım kaşık, bıçaklarımı, tencerelerimi. bıçaklarım 3 ayda paslandı. adama diyorumki neden böyle: elde yıkayın diyor. diyorumki bu devirde elde yıkama mı var? zar zor gönderip temziletmiştik geri. bi daha olursa değişim yapılacaktı ama bizi epey uğraştırmışlardı. zaten sonrasında da karacadan alıp onu kullanmıştım. elde yıkayıncada su lekesi kalıyor çünkü.

bernardo iyidir aslında neden öyle olduki, porselenleri de çok şık ve modern.

özlemcim benm günlğe aldığım tam bir set şu sandıklılardan işte korkmaz 91 parça ve 270 e almıştım çok da şık.. misafire aldığım karaca .. korkmaza bakabilirsin ..

Bilmem ki çok kararsız kaldım sitede kararıyor paslanıyor yorumlarını görünce gözüm korktu açıkçası :18:
Ben de onları günlüğe kullanır misafirliğe başka alırım diyordum.

Aslında schafer marka çkb kullanan arkadaşların yorumlarını çok merak ediyorum: memnun musunuz, şikayetleriniz var mı vs

Olmazsa korkmazın 6 kişilik takımlarından 2 tane alıcam artık

Jumbo çok astronomik o kadar paraya şuan kıyamam ayolicim Daha uygun fiyatlı ve çeliğine güvenilir markalara ihtiyacım var

Yine de yorumun için çok teşekkürler canım

canim benim misafirlik karaca gunlugum hisar ama shafferdan alirmiydin dersen evet modellerini begenseydim kesin alirdim hepsinin fabrikasi ayni sadece marka basiyorlar ve paslanma konusuna gelince kesinlikle kullanici hatasi makinada kirli bekletildiginde yiyecek asitleri celigi zamanla asindiriyor sende bilirsin canim hemsiresin okulda bile alasimlardan bahsedilirken geciyordu bunlarin konusu ve buna ek olarak birde bilasiklar yikandiktan sonra makinada bekleyince kavasiz ve nemli tabiki pas yapar cunku kimyasi degisiyor benim arkadasimin A'dan Z'ye herseyi shaffer ve cok kemnun her urununden 3 senelik evli! !!! aklini karistirma tatlim bisuru para bos yere 300 az degil baska eksigini kapatirsin

Bernardoya baktım ama içime sinmedi, karaca ise pek öneren olmadı.

Offf yaaa ne kararsız pakizeyim bennn Allahımmm

özlemcim benm günlğe aldığım tam bir set şu sandıklılardan işte korkmaz 91 parça ve 270 e almıştım çok da şık.. misafire aldığım karaca .. korkmaza bakabilirsin ..

Duygucum ya alırsam sandıklı alamam ki canım benim iki sandığı napim evde ben

Alırsam 6 kişilik 2 takım alayım canım di mi en mantıklısı bu bence

Yemek takımıma korkmazın hangi modelleri güzel olur fikrin var mı tatlım

schafer ve karaca markalarında genelde küflenme ve izler oluyor tatlım alan kullanan bi çok tanıdığım pişman..
bievde fiyatlar uygun incelemeni tavsiye ederim..
ben günlük ve misafirlik 2 tam takım aldım ikiside jumbodan..
bide bievde takımım var şuan onları kullanıyorum herhangi iz küflenme falan olmadı 50 yıl garantiliymiş zaten..

Hay seni topiğime gönderen Allahıma kurban Tgc'im nerelerdeydin tatlım benim yorumun içimi ferahlattı

Dediklerinde haklısın, kullanmadan kullanmaya da fark eder. Dikkatli ve itinalı kullanırsam belki benim schafer.larda uzun süre dayanır; hem zaten çalışan bayanız bize ayda yılda bir misafir gelir

Çalışmadan konu açılınca, sen hemşire misin canım? Bir hemşire kelimesi geçti orada ama

Jumbo alamam o kesin de biev de aklımda dursun modellerine bakayım canım

Çook sağolasın sehkercimm

Jumbo alamam o kesin de biev de aklımda dursun modellerine bakayım canım

Çook sağolasın sehkercimm

rica ederim tatlım
umarım istediğini bulabilirsin
jumbolar fiyatlı gerçekten hisar emsan biev bunlarda memnun kalacağın markalar
bazı dönemlerde ciddi indirimler oluyor canım takip edersen o dönemlerde alabilirsin acil değilse

Acil değil canım da işte yorumları okuyunca moralim bozuldu, onları günlük yaparım derken şimdi bir de misafirlik için çkb arar buldum kendimi

Yardımların için sonsuz teşekkürler arkadaşım, eksik olma

ben günlüğe 6 kişilik yetmez diye düşünüyorum.. içnde kepçesi kevgiri herşeyi var ekstra onları almama gerek kalmadı mesela benim aldığım mode korkmaz şile

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…