CANIM BABAM KANSER :'((((

Lockam46

Guru
Kayıtlı Üye
20 Ocak 2014
3.165
2.263
Kızlar selamun aleykum. babam dün akciğer ameliyatı oldu . ama bugün aksi bir durumla karşılaştık . solunumu yetmedi . oksijen tüpüne bağlandı. hala yoğun bakımda... doktor sol akcigerindeki tümörlü bölgeyi aldı. bundan sonrası ne olur be biter bilmiyoruz . .. babam için SELATI TEFRICIYE okur musunuz okuyabildiydiniz kadar.. ismen dua eder misiniz babam için . ( babamin adı Osman) :'( Çok ağlıyorum çok üzülüyorum. ailemden çok uzaktayım kızlar. yanına da gidemiyorum. hamileyim. nolursunuz çok dua edin. ALLAH bin kdr razı olsun dua edenden de etmeyenden de... (duayı da yükledim konuya arkadaşlar )

Eklentiler

• images (8).jpg
    26,2 KB · Görüntüleme: 72
Selamın Aleyküm kardeşim. Konu başlığınız bile gözümden yaş akıtmaya yetti. Evlerden ırak illet hastalık. Rabbimin imtihanıdır ama yazıldı ise başa gelecek. Babanızın son durumu nedir? Allah acil sifalar versin. Sizede hayırlı sağlıklı evlat nasip etsin. Ben de şifa bekleyen kullardanım. Okuyabildiğim kadar şimdi başlıcam okumaya... Allah acil şifalar versin.

Amin Amin AMİN İnşaALLAH. Çok teşekkkür ederim. Durumu ıyıye gidiyor.. Bir sorun yok şimdilik. Ama bu ameliyattan sonra normalde hastanede istirahat suresi 4 günmüş. Benim babam neredeyse 15 gündür hastanede.. Doktor şimdiye kada rçıkması gerekıyordu ama bünyesi çok zayıf babanızın dedi. Yani kendini çok yavas toparlıyormuş. bİLmiyorum nolacak. İnşaALLAH hep böyle iyiye gider. Bir de emekli maaşı yok. ameliyattan önce çalışıyordu. Malulen emeklı olabilir mi ? nasıl olur olursa hiçbir sey bilmiyorum. Çok kafama takıyorum her seyi. Babamı gittim gördüm tabiiki iyi geldi ama,yinede aklım onda. Bu arada okursanız çok sevınırım. ALLAH Razı olsunn..

Canım akşam eşim izin alacak gideceğim babamin yanına demiştin, gidemedin sanırım..
Olsun üzme kendini, dualarla destek olursun sende..
Rabbim acil şifalar versin

Kanuna göre kimler malul sayılır?

-Sosyal güvenlik sistemi içerisinde, çalışma hayatına girdikten sonra herhangi bir hastalık veya kaza sonucu çalışma gücünün en az %60’ını kaybettiği tespit edilen,

-İş kazası/meslek hastalığı sonucu meslekte kazanma gücü kayıp oranı % 60 ve üzerinde olan,

Sigortalı malul sayılır.

-Kamu çalışanlarından, yukarıda belirtilen malullük hali olmasa bile vazifelerini yapamayacak derecede meslekte kazanma gücünü kaybettikleri tespit edilenler malul sayılır.

Malulen emekli olma şartları nelerdir?
-Çalışma gücünü veya meslekte kazanma gücünü en az %60 yitirmiş olmak; kamu çalışanları yönünden ise çalışma gücünü en az %60 oranında yitirmiş veya görevini yapamayacak hale gelmiş olmak,

-10 yıllık sigortalılık süresini ve 1800 gün prim gününü doldurmuş olmak.

-Eğer kişi, başkasının bakımına muhtaç bir şekilde malul kalmışsa bu kez 10 yıllık sigortalılık süresi aranmaz ve 1800 prim günü yeterli olur.

Malulen emeklilik ile özür raporuna (engellilik raporuna) göre emeklilik arasındaki fark nedir?
Çalışma gücü kaybı oranı olan % 60 ile % 60 özür oranı aynı anlama gelmez. Bu oranlar farklı yönetmeliklerle tespit edilmektedir. Malul sayılan sigortalılar veya hak sahipleri her hangi bir işte çalışamaz. Özürlü kişiler ise özür durumlarına uygun işlerde çalışabilir.

Malulen emeklilik için ilk başvuru nasıl ve nereye yapılır?

Bağlı bulunduğunuz sosyal güvenlik il ve merkez müdürlüğünün ilgili servislerine başvurabilirsiniz.

Malulen emeklilik için sağlık kurulu raporu nasıl ve nerden alınır?

Sosyal güvenlik il/merkez müdürlüğü tarafından size verilen sevk yazısında belirtilen, Devlet üniversite hastaneleri, Sağlık Bakanlığı Eğitim ve Araştırma Hastaneleri ile Askeri hastaneler sağlık kurulu raporu düzenleyebilir.

Maluliyet kararını Sosyal Güvenlik Kurumu’nda hangi birim verir?

Maluliyet kararı, Sosyal Güvenlik Kurumu sağlık kurullarınca verilir. Sevkiniz sonucu hakkınızda düzenlenen sağlık kurulu raporları ve diğer belgelerden bağlı bulunduğunuz sosyal güvenlik il/merkez müdürlüğünce oluşturulan dosya ilgili Sosyal Güvenlik Kurumu sağlık kuruluna gönderilir.

Kurum sağlık kurulunda yapılan değerlendirme sonucunda;

– Çalışma gücünün en az % 60’ını kaybetmeniz nedeniyle malul sayılacağınıza,
– Çalışma gücünün en az % 60’ını kaybetmemeniz nedeniyle malul sayılamayacağınıza,
– Malul sayılmakla birlikte ilk işe girdiğiniz tarihte malul sayılmanızı gerektirecek düzeyde hastalık
veya arızanızın bulunması nedeniyle malullük aylığından yararlanamayacağınıza,

Karar verilir.

Gereği halinde, yeniden muayene veya eksik belge temini için de ara karar verilebilir.

Maluliyet sonucu nasıl öğrenilir?

Maluliyet kararının sonucu, müracaat ettiğiniz sosyal güvenlik il/merkez müdürlüğünce tarafınıza
bildirilir.

Sigortalı bir çalışandı ve Akciğer kanseri teşhisi ile ameliyat oldu. Bence malulen emekli olabilir. Yüzdesi falan önemli iş kaybının... Gerekli yerlere başvurun siz bence durumu ciddi malulen emekli olabilir. İnşaAllah olur.

rabbim acil şifalar versin inşaallah sevdiklerine bağışlasın 300 salavat-ı tefriciye baban için okudum.

InşaAllah olur.. babam iyi olsunn. ama yine de malulen emekli olsun inşallah . çünkü dinlenmesi lazım onun. babamin evi ia yerine çok uzak. her sabah 6da kalkar. te aşağı durağa kadar yürürdü. nefes nefese kalırdı. az da olsa emekli maaşı olsun. evinde otursun..

Ah canım kardeşim... Insanın anası, babası, kardeşi, evladı, eşi olunca kahroluyor canından can gidiyor hele elinden bir şey gelmiyorsa... Allah'ım babacığına güç kuvvet ihsan eylesin inşaAllah. İşlerinizi hayırlı kılsın inşaAllah. Sen de üzme perişan etme kendini biliyorum zor ama ailen için güçlü ol en önemlisi karnındaki evladın için... Bu üzülmeler stresler onu etkiler Allah muhafaza. Hayırlı haberler alırsın inşaAllah. Allah'a emanet olun kardeşim.

AMin AMİN AMİN insaallah . ALLAH razI olsun . çok çok sagolun ..

Allah ım babana acil şifalar ihsan eylesin canım tez vakıtte Alah ın izniyle iyileşsin çookk iyi olsun inşallah.. sen içini ferah tut

merhaba
Öncelikle Allah herkese şifa versin Ben bir bilgiyi paylaşmak istedim. Gürcistanda bir merkez (Türk firması) Kanser hastalarını 15 günde tedavi ediyormuş 15 gün sonunda kan değerleri temiz bir şekilde merkezden ayrılıyorlar. Detaylı bilgi
için mesajlarınızı bekliyorum

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…