candostlarımızın size ihtiyaçları var. lütfen bakıp geçmeyelim

pisimpisim

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Ocak 2011
10
0
arkadaşlarım, ben bilecik/bozüyük te yaşıyorum. belediyenin çöplüğünde sayısı 600 den fazla köpek yaşam mücadelesi veriyor. onların oaradan alınıp, tedavilerinin yapılması için başbakanlık, bakanlıklar, gazeteler, belediyeye.. vs gönderilecek dilekçe hazırladım. herşey hazır arkadaşlar, siz sadece mail olarak göndereceksiniz. bu duyarsızlığa tepkisiz kalmayacağınıza inandığım için üye oldum. teşekkür ediyorum. dilekçe aşağıdadır.

Tarih:

Konu: Bilecik/Bozüyük belediye çöplüğündeki köpeklerin yaşam savaşı ve bakımevimizin açılması talebi.

SAYIN İLGİLİLER VE SAYIN YETKİLİLER,

5199 sayili Hayvanlar Koruma Kununu, hayvanlarin (evlerde yasamalarini) disarda yasamalarini ve gonulluler tarafindan bakilip beslenmelerini guvence altina almistir. Ayrica, hayvanlarin yasam haklarini koruyan uluslararasi sozlesmelere devletimiz imza atmistir.

Bozüyük çöplüğünün yıllardır değişmeyen bu acı gerçeği hepimizi çok üzmektedir. Orada yaşayan candostlarımızın hastalıklarla, açlıkla, susuzlukla verdiği savaşı görmezden gelemiyoruz.

Bozüyük belediyesi ne yazık ki bu tablo karşısında bir çalışma yapmamakta, görev ve sorumluluklarını yerine getirmemektedir. İlçemizde mevcut olan bakımevi 5199 sayılı kanuna uygun yapılmadığı için yasadışıdır ve kullanılamamaktır.. Yıllardır siz yetkililerden İlçemizde 5199 saylı yasanın şartlarını sağlayan bir bakımevi yapılması konusunda bir girişimde bulunmanızı beklemekteyiz ancak tüm yazılı ve sözlü başvurularımıza bu güne kadar olumlu bir yanıt alamamış durumdayız..

- 5199 sayılı kanunun 4. maddesine göre:

a) Bütün hayvanlar eşit doğar ve bu Kanun hükümleri çerçevesinde yaşama hakkına sahiptir.

b) Evcil hayvanlar, türüne özgü hayat şartları içinde yaşama özgürlüğüne sahiptir. Sahipsiz hayvanların da, sahipli hayvanlar gibi yaşamları desteklenmelidir.

c) Hayvanların korunması, gözetilmesi, bakımı ve kötü muamelelerden uzak tutulması için gerekli önlemler alınmalıdır.

"5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu Uygulama Yönetmeliği" gereği, dünyamızı paylaştığımız candostlarımızın yaşam hakkına saygı göstermeliyiz. İlçemiz çöplüğünde yaşam savaşı veren köpeklerin aşılamalarının, tedavilerinin ve kısırlaştırmalarının ve 5199 kanun gereği yaşayabilecekleri alanlara geri bırakılmaları gerekmektedir..

5199 sayılı yasanın şartlarını yerine getiren bir Bakımevi yapılması için bir an önce harekete geçilmesini yüksek makanımızızdan arz ediyoruz.

Yerel gönüllüler , ve Haytap temsilcileri ile işbiriliği içinde çalışılması takdirde , HAYTAP hayvan hakları federasyonu bakımevinin projelendirilmesi , görsel çalışmarın yapılması , eğitim çalışmalarının yapılması gibi konularda yardımcı olacaktır.

Yetkillerin toplumu bilinlendirme ve bilgilendirme çalışmalarına başlanmasını , bilgilendirici afişlerin basımın yapılması , sahiplendirme çalışmlarına ağırlık verilmesi gibi konularda yerel gönüllüler ile işbirliği halinde çalışmaları bir çok bölgede olumlu sonuçlar vermiştir. Bu çalışmaların Bozüyük bölgesinde de bir an önce başlatılmasını arz ediyoruz.

4982 Sayılı Bilgi Edinme Kanunu ve 3071 Sayılı Dilekçe Hakkı Kanunu gereğince yasal süresi içinde tarafımıza bilgi verilmesini emir ve musaadelerinize saygilarimizla arz ederiz.

Saygılarımızla

İsim Soyisim :
Kimlik No :
Adres :
Telefon :

bimer@basbakanlik.gov.tr; bakan@cevre.gov.tr; bakanlik@cevre.gov.tr; bedk@basbakanlik.gov.tr; beytullaho@kkgm.gov.tr; bilgiedinme@basbakanlik.gov.tr; bilgiedinme@tarim.gov.tr; bilgiedinme@tbmm.gov.tr; cevkom@tbmm.gov.tr; cihangirg@kkgm.gov.tr; haluka@kkgm.gov.tr; hayriyeerentr@yahoo.com; info@akparti.org.tr; info@cevreorman.gov.tr; maydemir@kkgm.gov.tr; reyhanakarsu@gmail.com; besir.atalay@icisleri.gov.tr; mustesarlik@icisleri.gov.tr; gsekreter@icisleri.gov.tr; ozelkalem@icisleri.gov.tr; illeridaresi@icisleri.gov.tr; bilgiedinme@saglik.gov.tr; bilecik@saglik.gov.tr; Basin.bilecik@bilecik.gov.tr; bilecik@icisleri.gov.tr; mahalli@mahalli-idareler.gov.tr; bilecik@cevreorman.gov.tr; portal@cumhuriyet.com.tr; yukselaytug@sabah.com.tr; hincal.uluc@sabah.com.tr; yozdil@hurriyet.com.tr; webmaster@gazetevatan.com; bcoskun@hurriyet.com.tr; gaye.erbatur@tbmm.gov.tr; csemercioglu@hurriyet.com.tr; aarman@hurriyet.com.tr; onder.kiremitci@gmail.com; idondas@stargazete.com; sakarya-gazetesi@ hotmail.com; ramazan_cay@hotmail.com; bozuyukkaymakamlik@hotmail.com; m_demirci@hotmail.com; info@bozuyuk.bel.tr; info@ahmetbaskan.com;

DAĞITIM.:
MİLLTEVEKİLLERİ
YEREL GAZETELER
ÇEVRE VE ORMAN BAKANLIĞI
SAĞLIK BAKANLIĞI
İL ÇEVRE ORMAN MÜDÜRLÜĞÜ
ULUSAL BASIN

Maili şimdi gönderdim böyle bir duyarlılık gösterip bu dilekçeyi hazırladığınız için çok teşekkür ederim.
umarım oradaki köpeklerimizin de bir an önce başlarını sokabilecekleri bir barınak en kısa zamanda yapılır.

teşekkür ediyorum ellerinize sağlık. sizden başka duyarlılık gösteren arkadaşlarım olmadığı için üzüldüm.

Fotoğraf veya görüntüleri var mı köpeklerin? Konunun basında yer almasını sağlayabilirim belki...

Son düzenleme:
var tabiki. ben buraya eklemeyi bilemedim. bana özelden msn adresinizi yazarsanız atabilirim fotoğrafları, hemde detaylı bilgi vermiş olurum. teşekkür ederim.

Ben bir sokak köpeğiyim sokakta doğdum sokakta büyüdüm annemi tanıdım sadece boz dediklerinden, irice hergun çöpleri karıştırıp önce kendini, sonra bizleri doyururdu belediye tarafından vuruldu

ben bir sokak köpeğiyim sokakta doğdum sokakta büyüdüm babamı hic tanımadım annemi sokakta kaybettim insanlar basta sevdi beni küçükken ''ne sevimli..'' derlerdi sonra büyüdüm artık ''ne çirkin şey''dim artık ''sokak köpeği''ydim artık ''kuduz köpek''tim

hayır, gerçekte değildim bu onların bana hitap sekliydi ben yine bendim iste
bir sokak köpeği sokakta doğmuş sokakta büyümüş

birgun geldiler boynuma ipi geçirdiler beni ''ora''ya goturduler benim gibiler vardı onlarcası, yuzlercesi
sağlıklısı, sakatı hastalık vardı, esaret vardı ama karnimiz doyuyordu artık ''9 numara''daydım
ikamet ettiğim dünya bu kafesti birkaç bakici ve gönüllü bizimle sadece onlar ilgili

sıra bize gelmek bilmiyordu burada günler gecmek bilmiyordu dışarı çıkmak hayaldi sokaklar bizim için tehlikeliydi

ayni kafeste yaşıyor ayni kafeste uyuyoruz ayni kafeste yemek yiyor
ayni kafeste tuvaletimizi yapıyoruz evet, biraz da kötü kokuyoruz...

simdi ev ' lenmemiz gerekiyormuş insanlar tarafından evlat edinilmemiz gerekiyormuş
yoksa ölecekmişiz 30 gün içinde....anneme mi kavuşmalı yoksa?çok üzgünüm
çok çaresizim sucum ne benim? ben bir sokak köpeğiyim :85:

-alıntı-

Son düzenleme:
X